Czekoladowe pyszności na jesienną chandrę

Z jednej strony przyjemnie patrzeć na jesienną przyrodę w słoneczny dzień, gdy feeria kolorów zachwyca swym bogactwem. Tak, jesień może być piękna. Niestety jest to również okres krótkich dni i kapryśnej pogody. W takich warunkach czasami trudno non-stop nosić uśmiech na twarzy.

Jak radzić sobie z jesienną chandrą?

Jesienna chandra dopada większość z nas. Czym ona jest? To po prostu sezonowa obniżka nastroju, która prowadzi do zaniku radości i życiowego optymizmu. Jesienna chandra jest na tyle niebezpieczna, że pozostawiona sama sobie może przeistoczyć się w coś bardziej niebezpiecznego, np. w depresję. Więc ważne jest, aby z sezonową melancholią walczyć. A można to zrobić skutecznie na wiele sposobów, takich jak:

  • regularna aktywność fizyczna (rower, bieganie albo długie spacery),
  • unikanie nadmiernego stresu,
  • wychodzenie na dwór w pogodne dni i wystawianie się na zbawiennie działanie promieni słonecznych,
  • korzystanie z fototerapii, czyli zabiegu medycznego wykorzystującego światło.

Innym, bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z jesienną chandrą (znamy go z autopsji!), jest dogadzanie sobie poprzez regularne (oraz umiarkowane) kosztowanie czekoladowych deserów. Dlaczego? Po pierwsze – są po prostu pyszne. Po drugie – dzięki zawartości czekolady wzmacniają one ciało dzięki wysokiej zawartości wapnia, żelaza, fosforu, potasu oraz witamin (A, D, E i z grupy B).

Czekoladowe przysmaki jako broń przeciwko jesiennej chandrze

Nie macie pomysłów na czekoladowe desery? Nie martwcie się! Wyręczyliśmy was i przygotowaliśmy cztery wyjątkowe przepisy na pyszności, których głównym składnikiem jest czekolada, a oto one:

Z tymi przepisami jesteście uzbrojeni w walce z jesienną chandrą. Gdy sezonowy spadek nastroju zacznie pukać do waszych drzwi, nie zawahajcie się ich użyć!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna