Co zrobić, by buty narciarskie były wygodne i zapewniały najlepsze wrażenia na stoku

Bootfitting to usługa, która wciąż zyskuje na popularności, jednak nadal nie jest znana przez wiele osób. Dobrze dopasowane buty narciarskie są kluczem do powodzenia na stoku, umożliwiają nam wydajną jazdę, a także dbają o komfort i zachowanie ciepła naszych stóp. Warto więc wiedzieć, jak najlepiej dobrać buty narciarskie i na czym polega usługa bootfittingu, by przy zakupie następnej pary zapewnić sobie maksymalną wygodę i brak stresu.

Buty narciarskie dobrane pod opieką bootfittera

Zacznijmy od określenia kim jest bootfitter – jest to osoba specjalizująca się w dobieraniu butów narciarskich. Taki pracownik ma za zadanie nie tylko znaleźć model butów najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań, ale zająć się także jego personalizacją, dopasowaniem do indywidualnej anatomii użytkownika. Specjalista może nie tylko dopasować buty narciarskie nie tylko w zakresie termoformowania, ale także specjalistycznych zabiegów umożliwiających wygodną jazdę osobom o nietypowych kształtach stóp.

Markowe buty narciarskie z pomocą bootfittera możemy dobrać w renomowanych sklepach narciarskich zatrudniających specjalistów w temacie dopasowania obuwia. W takim miejscu, jak na przykład SnowShop, możemy poczuć się swobodnie i mieć pewność, że nasz nowe buty narciarskie zostaną dobrane w profesjonalnej i miłej atmosferze. Z pomocy w doborze możemy skorzystać w sklepach SnowShop w stolicy i trójmieście. Buty narciarskie Gdańsk dobierzemy w punkcie mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Buty narciarskie Warszawa dopasuje nam bootfitter przy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Na co zwracać uwagę kupując nowe buty narciarskie?

Wyposażając się w nowe obuwie na narty powinniśmy zwrócić uwagę na kilka jego elementów. Najważniejsze jest dopasowanie nowej pary nie tylko do rozmiaru stopy, ale i oczekiwań użytkownika.

Szerokość i twardość skorupy dobieramy biorąc pod uwagę stopień zaawansowania, preferowaną wydajność oraz wygodę. Modele o wysokiej twardości i małej szerokości skierowane są do osób zaawansowanych, oczekujących maksymalnej precyzji i najlepszych osiągów. Modele z niższym flexem wybieramy dla osób o mniejszym stopniu zaawansowania, które wciąż rozwijają swoje umiejętności. Szerokość skorupy również ma znaczenie dla osiągów, jednak musimy wybierać ją również biorąc pod uwagę szerokość naszych stóp.

Ważne jest także wykonanie i jakość wybranego modelu. Markowe buty narciarskie sprzedawane w renomowanych sklepach z pewnością wyróżnią się swoją klasą i nie wzbudzą wątpliwości co do jakości materiałów.

Warto także zwrócić uwagę na zastosowane w obuwiu technologie. Buty narciarskie damskie często wyposażane są w specjalne botki dostosowane do potrzeb kobiet, odpowiadające za lepsze utrzymanie ciepła stóp. Ich skorupy są także niższe od tych, jakie mają buty narciarskie męskie. Modele dla dorosłych poza mocnymi klamrami często są także wyposażone w szeroki rzep, który umożliwia lepsze trzymanie nogi i nie wywiera tak dużego nacisku na łydkę. Buty narciarskie dziecięce zazwyczaj posiadają mniej klamr oraz niższy flex, propozycje skierowane do najmłodszych często nie posiadają informacji dotyczącej twardości – ta jest wybrana przez producenta najlepiej z myślą o początkujących, młodych użytkownikach.

Nowe buty narciarskie to coś, co wielu osobom kojarzy się z niewygodą i koniecznością spędzenia wiele czasu na ich poszukiwanie. Wystarczy jednak odwiedzić renomowany sklep narciarski, by przekonać się, że proces doboru obuwia na narty może być przyjemny, a dopasowany z profesjonalistą model zapewnia maksymalny komfort i świetne osiągi.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna