Blokada przed dziećmi – które pralki je mają?

Pralki mogą być zaskakująco dużym obiektem zainteresowania dla małych dzieci. Wszystko przez kolorowe, świecące diody, dźwięki i mnogość przycisków. Wiele rodziców zachodzi w głowę, jak uchronić pranie przed swoimi dziećmi. Producenci sprzętów AGD wychodzą naprzód takim potrzebom, dlatego duża liczba nowoczesnych pralek jest wyposażona w dodatkową blokadę ochronną z myślą o najmniejszych. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób działa taka blokada, w których pralkach możesz ją znaleźć i w jaki sposób ją dezaktywować.

Jak działa taka blokada bezpieczeństwa?

Na początku korzystanie z takiej blokady może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości takie nie jest. W jaki sposób aktywować taką blokadę w pralce? Wszystko zależy od konkretnego modelu pralki, aczkolwiek zazwyczaj jest to wykonanie konkretnej sekwencji klawiszy (wszystko opisane jest w instrukcji obsługi) lub przytrzymanie odpowiednio długo przycisku oznaczonego najczęściej symbolem klucza. Zdarza się, że blokadę uruchamia się za pomocą wpisania kodu PIN. Po wymienionych wcześniej czynnościach panel sterowania pralki automatycznie się blokuje, dzięki czemu dziecko nie jest w stanie narobić żadnych szkód.

W których pralkach można znaleźć blokadę ochronną?

Pomimo informacji, że w blokada rodzicielska znajduję się w praktycznie każdej nowej pralce, prawdopodobnie zastanawiasz się, dokładnie jakich. Pralka z blokadą ochronną jest w dzisiejszych czasach czymś powszechnym, dostępnym praktycznie „od ręki”. Aby ułatwić ci poszukiwania idealnej pralki, która będzie chroniła Twoje pranie przed pociechami, wyszukaliśmy i znaleźliśmy parę pralek z funkcją blokady rodzicielskiej, są to:

 • Pralka AEG L7FEC48SP – poza blokadą jest również wyposażona w funkcję zabezpieczenia przed zalaniem,
 • Pralka BOSCH WAN282MSPL – tak jak poprzednik, również posiada zabezpieczenie przed zalaniem,
 • Pralka SAMSUNG WW70TA026TT – poza funkcjami blokady i zabezpieczenia przed zalaniem posiada również szereg innych funkcji: system przeciwdziałania pienieniu się oraz zabezpieczenie przed przepięciami,
 • Pralka HAIER HW90-B14979,
 • Pralka ELECTROLUX EW6F329SP,
 • Pralka AMICA TGAWT6101WSW.

Wybrane pralki są z różnych półek cenowych oraz poza główną blokadą przed dziećmi niektóre wyróżniają się także paroma innymi, tak by sprostać oczekiwaniom każdego z czytelników. Mając to na uwadze, nie mogliśmy nie ująć innego typu urządzenia piorącego. Pralka ładowana od góry jest nieco rzadziej spotykana w domach, ale mimo to w dalszym ciągu ma ona swoich ulubieńców, dlatego nie mogliśmy jej pominąć w naszych wyszukiwaniach.

 • Pralka HAIER RTXSG27TCE/1-16 – posiada także funkcje zabezpieczenia przed zalaniem,
 • Pralka ELECTROLUX EW6T5061P – również zabezpieczona przed zalaniem,
 • Pralka WHIRLPOOL TDLR 5030L,
 • Pralka CANDY CST 06LE 1-S,
 • Pralka INDESIT TBTW L50300,
 • Pralka WHIRLPOOL MTDLR 6030S.

Jeżeli mowa o pralkach ładowanych od góry, znalezienie właściwości blokady rodzicielskiej jest nieco trudniejsze, ale nie niewykonalne.

Jak zdjąć blokadę rodzicielską?

Najczęściej ludzie nie używają blokady, ponieważ boją się, że nie będą potrafić jej później zdjąć. Właśnie dlatego wyjaśniamy, jak to zrobić dla poszczególnych marek pralek.

 • Pralki Amica – naciśnij przyciski „dodatkowe płukanie” oraz „pomiń wirowanie” i przytrzymaj je przez 3 sekundy. Usłyszysz dźwięk, który poinformuje cię o odblokowaniu pralki,
 • Pralki Bosh – zależy to od konkretnego modelu pralki, czasem jest to przyciśnięcie przycisku z czerwonym kluczem, a czasem sekwencja klawiszy „wirowanie” i „gotowe” na czas 3 sekund,
 • Samsung – musisz nacisnąć jednocześnie przyciski „temperatura” i „wirowanie” na 3 sekundy.
Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]
Informacja prawna