5 niezbędnych kosmetyków dla włosów suchych

kosmetyki dla włosów suchych

Kiedy włosy tracą zbyt wiele nawilżenia, stają się osłabione, łamliwe, rozdwajają się, puszą, są szorstkie w dotyku i bywają trudne do rozczesania. Jeśli zauważysz takie objawy, warto działać jak najszybciej, żeby zregenerować swoją fryzurę, odżywić włosy i przywrócić im zdrowy blask. Oto 5 kosmetyków niezbędnych w podstawowej pielęgnacji suchych włosów – sprawdź, czy masz je wszystkie!

Odżywka o silnie nawilżającym działaniu

Włosy mogą tracić nawilżenie nie tylko na nasłonecznionej plaży czy pod wpływem silnych kosmetyków do koloryzacji. Regularnie pozbawiasz je nieco nawilżenia podczas mycia włosów zwykłym szamponem. Jak nawilżyć bardzo suche włosy? Przede wszystkim stosować nawilżającą odżywkę po każdym użyciu szamponu, który wraz z zanieczyszczeniami wypłukuje z włosów ich naturalną barierę chroniącą przed utratą wody.

Dla mocno wysuszonych włosów poleca się odżywki o silnie regenerujących składnikach, które widocznie je wygładzą. Nie pomijaj nakładania odżywek po codziennym myciu. W przeciwnym razie osłabienie włosów może być widoczne natychmiast przez ich matowy odcień i brak elastyczności.

Szampon z delikatnymi składnikami myjącymi

Szampon, choć niezbędny w pielęgnacji włosów i skóry głowy, może działać wysuszająco przez zawartość silnych środków myjących. To dlatego chcąc zadbać o suche włosy, warto wybierać jedynie szampony z zawartością delikatnych, najlepiej naturalnych składników myjących, które nie osłabiają i nie wysuszają włosów.

Chcąc dodatkowo wzmocnić swoją fryzurę, możesz sięgnąć po szampony przeznaczone dla włosów suchych z dodatkowymi składnikami regeneracyjnymi.

Maska odżywczo-regeneracyjna

Po każdym myciu włosów zaleca się nakładać na nie odżywkę, jednak nie jest to jedyny kosmetyk, który warto zastosować, chcąc zadbać o przesuszone włosy. Dobrym wyborem jest również maska działająca odżywczo lub regeneracyjnie. To produkt zwykle o nieco gęstszej konsystencji i mocniejszym działaniu.

Przeczytaj także:  Metionina – 5 faktów, o których powinieneś wiedzieć

Maski nakłada się na włosy średnio 1-2 razy w tygodniu. Można używać ich zamiennie ze lżejszymi odżywkami. Maskę pozostawia się na wilgotnych włosach zwykle nieco dłużej, przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut. Odżywcze efekty bywają widoczne od razu po użyciu w postaci błyszczących, wygładzonych, wzmocnionych i wyraźnie nawilżonych włosów.

Olejek nawilżający i chroniący końcówki

W przypadku suchych włosów zwykle największego wsparcia potrzebują końcówki, które pod wpływem braku odpowiedniego nawilżenia rozdwajają się i łamią. Jeśli chcesz o nie zadbać, regularnie stosuj kosmetyki wcierane w końcówki ze składnikami nawilżającymi. Wygładzą one nawet najbardziej suche włosy, dodadzą im nieco zdrowego blasku, ułatwią ich rozczesywanie, a dodatkowo ochronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kosmetyki zapewniające ochronę termiczną

Suszysz włosy gorącym strumieniem powietrza z suszarki? A może korzystasz z prostownicy lub lokówki do codziennej stylizacji? Pamiętaj, że nic nie wysusza włosów tak szybko, jak ich przegrzewanie z pomocą takich urządzeń. Jeśli to możliwe, postaraj się ograniczyć ich używanie. Kiedy musisz z nich skorzystać, zawsze rozprowadź wcześniej na włosach kosmetyki zapewniające ochronę termiczną.

Produkty do ochrony włosów przed wysoką temperaturą to najczęściej mgiełki i olejki, które nakłada się na włosy, by po chwili móc skorzystać z suszarki, prostownicy lub lokówki bez obaw o ich uszkodzenie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Informacja prawna