Zadbaj o długi, zdrowy sen i pożegnaj problemy z bezsennością!

Zaburzenia snu potrafią skutecznie obniżyć jakość życia, gdyż wywierają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dowiedz się, dlaczego higiena snu jest tak istotna, poznaj sposoby na walkę z bezsennością i zadbaj o  długi, zdrowy sen!

Dlaczego jakość snu jest tak ważna?

Zarówno jakość snu, jak i jego długość, ogromnie wpływa na nasze zdrowie. Spanie krócej, niż 7-8 godzin na dobę może całkowicie rozregulować nasz organizm, co bezpośrednio przyczynia się do powstawania wielu dolegliwości, które utrudniają swobodne funkcjonowanie w ciągu dnia. Zaniedbanie higieny snu skutkuje tym, że w dzień odczuwamy przewlekłe zmęczenie i jesteśmy bardziej podatni na stres, natomiast wieczorem w łóżku, mimo wszystko mamy problem z zaśnięciem. Niekiedy zbyt krótki odpoczynek w nocy może przyczynić się nawet do występowania problemów na tle psychicznym, w tym depresji lub stanów lękowych.

Jak niedobór snu wpływa na organizm?

Osoby cierpiące na bezsenność często skarżą się na problemy z koncentracją oraz nawracającym uczuciem niepokoju. Niewystarczająca długość snu jest również przyczyną rozdrażnienia bez wyraźnego powodu, co może być uciążliwe nie tylko dla osoby, która przez dłuższy czas nie doświadczyła zdrowego snu, ale także dla jej otoczenia. Jednak sen i jego jakość mają wpływ nie tylko komfort psychiczny – wysypianie się wywiera także korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Bezsenność znacząco wpływa na spadek odporności, co przekłada się na częste infekcje i kiepskie samopoczucie. Coraz częściej mogą pojawiać się bóle głowy, mogą też występować problemy hormonalne czy zwiększona tendencja do przybierania na wadze.Objawy braku wystarczającej ilości godzin snu są również widoczne na pierwszy rzut oka – najczęstsze z nich to poszarzała cera oraz podkrążone, opuchnięte oczy.

Przeczytaj także:  Arabica i robusta – najpopularniejsze gatunki kaw, które powinieneś znać!

Warto jednak wspomnieć, że zarówno zbyt krótki sen, jak i zbyt długi czas spędzany w łóżku, negatywnie wpływają na nasz tryb życia. Brak snu w nocy nie zostanie uzupełniony w żaden sposób w ciągu dnia, dlatego warto postarać się chodzić wieczorem do łóżka o stałej porze. Osoby zmagające się z bezsennością, aby przespać odpowiednią liczbę godzin, mogą sięgnąć po bezpieczne środki dostępne w aptekach, których stosowanie pomoże im łatwiej zasnąć.

Pożegnaj problemy z bezsennością i zadbaj o długi, zdrowy sen!

W trakcie snu dochodzi do wielu ważnych procesów odnowy organizmu, dlatego czasami warto skorzystać z pomocy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele środków, które ułatwiają zasypianie. Jeżeli pragniesz budzić się pełnym energii, przed pójściem spać możesz stosować tabletki nasenne, które możesz kupić na stronie https://www.nowafarmacja.pl/tabletki-nasenne. Najczęściej zawierają one w swoim składzie melatoninę lub naturalne wyciągi ziołowe, zapewniające łagodne działanie uspokajające oraz przynoszące zdrowy sen.

Nawet jeżeli wspomagasz się środkami o działaniu nasennym, nie zapominaj o tym, aby prowadzić regularny tryb życia – warto przyzwyczaić organizm do stałej pory snu. Bezpośrednio przed zaśnięciem dobrze jest także unikać spożywania posiłków, wzmożonej aktywności fizycznej oraz przede wszystkim używania urządzeń elektronicznych. W sypialni powinna panować optymalna temperatura, a powietrze nie może być zbyt suche.

Zadbaj o długi, zdrowy sen – pamiętaj, że stosując skuteczne sposoby na zażegnanie problemu z bezsennością, masz szansę na nie tylko na to, aby wreszcie porządnie się wysypiać, ale także zadbać o zdrowie całego swojego organizmu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna