Wybierz soczewki całodobowe

soczewki

Nawet dbając odpowiednio o wzrok niestety wielu chorób możemy nie uniknąć. W zdecydowanej większości przypadków jednak są to schorzenia, które możemy korygować za pomocą soczewek lub okularów. W obu przypadkach uzyskamy nieco odmienne efekty. Jakie rozwiązanie wybrać dla siebie? Czy zawsze soczewki są lepszym rozwiązaniem?

Soczewki kontaktowe całodobowe czy okulary?

Pierwszą kwestią jest oczywiście to, w którym z tych rozwiązań czujemy się lepiej. Przede wszystkim wielu osobom może przeszkadzać nacisk okularów na nos, który w niektórych sytuacjach może również powodować napięcie i przykre dolegliwości takie jak bóle głowy. To dość częste zjawisko w początkowym okresie noszenia okularów. Również kwestia estetyki jest sporna. Tu wszystko zależy od naszych upodobań i tego, czy popularne binokle na nosie naszym zdaniem urody nam dodają czy ujmują. Trzecią kwestią jest oczywiście cena obu sposobów korygowania wzroku. W przypadku okularów cena zwykle jest stosunkowo niska i każdy będzie mógł sobie pozwolić na to rozwiązanie. Dodatkowo aspektem istotnym jest kąt widzenia. W przypadku soczewek otrzymujemy pełną poprawę pola widzenia w każdym punkcie. W okularach tego komfortu mieć niestety nie będziemy. Dla osób, które nie chcą nosić okularów, doskonałym rozwiązaniem na pewno okażą się soczewki jednodniowe.

Dlaczego warto wybrać soczewki całodobowe?

Soczewki to przede wszystkim niezwykle duży komfort noszenia. Z medycznego punktu widzenia oczywiście mogą prowadzić do podrażnień oka, ale w większości przypadków dolegliwości albo nie ma w ogóle, albo pojawiają się jedynie z powodu błędów w założeniu soczewki i w pierwszym okresie ich użytkowania. To niezwykle duży komfort. Raz założona soczewka posłuży nam cały dzień i bardzo szybko zapomnimy o jej obecności w naszym oku.

Wielu producentów i sprzedawców oferuje darmowe próbki takich soczewek dla swoich Klientów. To fantastyczne rozwiązanie, które pozwala na sprawdzenie czy na pewno będziemy doskonale się w nich czuć i czy to odpowiedni sposób na poprawę wzroku dla nas. W wielu przypadkach takie właśnie próbki owocują późniejszym przekonaniem się i zakupami. Mojepierwszesoczewki.pl również oferują soczewki całodobowe w wersjach próbnych dla wszystkich, którzy chcą przetestować to rozwiązanie na sobie.

Na jakie schorzenia działają dobrze soczewki?

Soczewki całodobowe są pomocne w większości chorób wzroku, które da się korygować przy pomocy szkieł. To zatem krótkowzroczność i dalekowzroczność, astygmatyzm czy też prezbiopia, nazywana również starczowzrocznością.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna