Wybielanie zębów – przeciwwskazania i zalecenia

W dzisiejszych czasach możemy dostrzec nowy trend związany ze śnieżnobiałym odcieniem zębów. Pomimo, iż dopiero od niedawna coraz więcej osób posiada tak jasne zęby, już nasze babcie eksperymentowały w tym kierunku. Wtedy używano jedynie domowych sposobów, nie zdając sobie sprawy z wielu niebezpiecznych konsekwencji. Zazwyczaj po takich próbach wybielania najbardziej niszczyło się szkliwo, które jak wiadomo ma duże znaczenie jeśli chodzi o zdrowy uśmiech. Z obawy przed tak wieloma skutkami ubocznymi ludzie zrezygnowali z zabiegów na własną rękę. Cena wybielania zębów w profesjonalnych gabinetach znacząco spadła, dlatego w tych czasach większość jest w stanie sobie na nie pozwolić.

 

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie – sposoby

Aktualnie istnieją dwa najpopularniejsze sposoby, dzięki którym jesteśmy w stanie wybielić zęby:

  • Wybielanie metodą nakładkową – w przeciągu 10-14 dni zabieg ten pozwala uzyskać zęby jaśniejsze o kilka odcieni. Jest to metoda idealna dla osób borykających się z nadwrażliwością.
  • Wybielanie w gabinecie – pozwala uzyskać efekt zębów bielszych o 4-6 tonów w przeciągu zaledwie 90 minut. To zdecydowanie najlepsza metoda dla niecierpliwych, którzy od razu chcą widzieć efekty.

Należy pamiętać o tym, że wybielić można jedynie zęby, które są całkowicie zdrowe. Próchnica i inne choroby (zarówno zębów jak i dziąseł) są przeciwwskazaniem do zabiegu. Ponadto przed próbą wybielenia zębów warto wykonać higienizację obejmującą skaling, piaskowanie i fluoryzację. Dzięki temu zagwarantujemy sobie jednolity kolor bez przebarwień. Jeśli chodzi o zalecenia po zabiegu najważniejsze jest stosowanie tak zwanej „białej diety”. Czy to znaczy, że można spożywać wyłącznie białe produkty? Nie do końca. Przez kilka dni po zabiegu zęby są nieco bardziej narażone na przebarwienia. Aby utrzymać najlepszy efekt zaleca się nie spożywać produktów, które w jakikolwiek sposób mogłyby zabarwić białe ubranie. Stąd na jakiś czas należy odstawić kawę, herbatę, czerwone wino, kolorowe napoje, jagody. Ponadto zaleca się rezygnację z palenia papierosów – po wybielaniu zęby szybciej wchłaniają szary kolor pochodzący z dymu. Dodatkowo nadtlenek wodoru zawarty w środkach wybielających potęguje rakotwórcze działanie używki.

Przeczytaj także:  Lampa Sollux - wskazania, przeciwwskazania i sposób stosowania

Wybielanie zębów Kraków – jaki gabinet stomatologiczny wybrać?

Jeżeli pacjent jest zdecydowany na zabieg pozostaje jedynie wybrać miejsce. W tej kwestii warto popytać wśród znajomych. Praktycznie wszystkie gabinety stomatologiczne wybielają zęby. Nie zawsze jednak usługa ta wykonana jest na najwyższym poziomie. Najważniejsze są bowiem kwalifikacje, doświadczenie i przebyte szkolenia. Ze swojej strony możemy polecić gabinet CMPdent oferujący profesjonalne wybielanie zębów za pomocą wysokiej jakości, profesjonalnych preparatów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna