Wszywka alkoholowa Esperal – powiedz stop alkoholowi

Pomiędzy zdroworozsądkowym spożywaniem alkoholu, a wystąpieniem uzależnienia istnieje bardzo cienka granica. Osoba, która ewidentnie ma problem z alkoholem charakteryzuje się tym, że brakuje jej umiejętności normalnego funkcjonowania bez spożywania alkoholu. Co więcej, odczuwa wewnątrz siebie pewien przymus, którego nie potrafi w sobie pokonać. Mimo to, wśród alkoholików najwięcej osób z tej grupy całkowicie wypiera z własnej świadomości swój nałóg.

Wśród osób z chorobą alkoholową popularnością cieszy się wszywka alkoholowa Esperal jako jedną z metod walki z uzależnieniem. Mimo to, duże grono zainteresowanych nie powiada odpowiedniej wiedzy na jej temat. Z tego powodu warto przybliżyć sposób działania leczenia farmakologicznego awersyjnego.

Esperal to właściwie Disulfiram

W 2009 roku zakończono produkcję środka, jakim jest Esperal. Jednak bardzo szybko, po krótkiej przerwie, wznowiono produkowanie tego środka, chociaż jego nazwę zmieniono na Disulfiram WZF. Wiele osób w dalszym ciągu stosuje stare nazewnictwo, a jest to spowodowane tym, że oba te leki posiadają identyczny skład.

Dziś Esperal Łódź – jest do tej pory popularnym wyszukiwaniem w Internecie. Nie jest to niczym dziwnym, po prostu metoda leczenia Disulfiramem jest bardzo skuteczna i wielu osobom pomogła na stałe wyjść z uzależnienia.

Esperal zwiększa dolegliwości zatrucia alkoholowego

Działanie Esperalu można porównać do blokady rozkładania alkoholu we krwi. W ten sposób spożyty alkohol prowadzi bezpośrednio do zatrucia alkoholowego, które przybiera ostrą formę. W ten sposób pojawiają się zwielokrotnione objawy bardzo silnego kaca. Taka osoba odczuwa między innymi ból głowy, nudności, zaczyna wymiotować, wpada w stany lękowe.

Warto podkreślić, że Esperal jest groźny dla alkoholika jedynie wtedy, kiedy zostanie połączony ze spożytym napojem alkoholowym, co z upływem czasu wywołuje wstręt do alkoholu. Jest to główny cel poddawania się zabiegowi zaszycia alkoholowego. W normalnych sytuacjach, metabolizowaniem skonsumowanych napojów procentowych zajmuje się wątroba. Z kolei w przypadku ludzi posiadających wszywkę, proces ten zostaje zaburzony. Nagromadzony etanol przekształcony w aldehyd octowy powoduje:

 • Zaburzenia pracy serca,
 • Zmniejszenie napięcia mięśniowego,
 • Duszności,
 • Czerwone przebarwienia skórne.

Objawy są nasilone i powodują duży dyskomfort. W ten sposób skutecznie hamowana jest ochota przed sięgnięciem po kolejny napój procentowy. Docelowo ma to doprowadzić do stałej abstynencji. Nasilone objawy pojawiają się już po kilku minutach od spożycia alkoholu, a ich czas trwania może osiągnąć nawet kilkanaście godzin – w zależności od indywidualnych cech osobniczych alkoholika.

To o czym należy pamiętać, to wystrzeganie się wszelkich rzeczy z alkoholem w składzie, ponieważ nawet leki czy słodycze mogą wywołać pojawienie się objawów, co prawda, w nieco lżejszej formie. W takim przypadku zaleca się picie dużej ilości wody oraz podjęcie leczenia objawowego.

Wstrzemięźliwość od alkoholu pozwala na bezproblemowe przejście odwyku. Warto rozważyć również uczęszczanie na psychoterapię, gdzie można wzmocnić motywację oraz wolę, która skutecznie powstrzyma przed piciem. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, że człowiek wyzbywa się strachu, kierując się tym samym swoim własnym rozsądkiem.

Skutki psychiczne użycia Esperalu

Zaszycie alkoholowe można rozważać zarówno w aspekcie psychicznym jak i fizycznym. Esperal sam w sobie nie jest lekiem o magicznych właściwościach, z pomocą którego zostanie zlikwidowana ciągota do alkoholu. Jest on tak naprawdę jedynie wsparciem innych metod leczenia, a jego skuteczność zdecydowanie wzrasta kiedy łączony jest z detoksem oraz psychoterapią. W przeciwnym razie może zdarzyć się tak, że poddanie się zabiegowi zaszycia obniży chęć do kontynuowania terapii, ponieważ Pacjent zaczyna myśleć na zasadzie „nie mogę pić, więc problemu nie ma”. Prawda jest taka, że w dalszym ciągu jest to trudny czas, zarówno dla samego chorego jak i dla jego osób najbliższych. Szczególnie ważna jest pomoc w momencie pojawienia się głodu alkoholowego. Rozwiązaniem mogą być działania kompleksowe i wielotorowe – jedynie one mogą przynieść satysfakcję z leczenia. Dodatkowo wsparte działaniem Esperalu mogą skutecznie utrzymać stałą abstynencję. Warunkiem jednak jest pełna świadomość swojego problemu, szczere zaangażowanie oraz znajomość mechanizmów działania Disulfiramu. Wybierając miejsce na odwyk, detoks, terapię, czy też zaszycie alkoholowe należy wybrać miejsce do tego przeznaczone, czyli np. specjalistyczną klinikę, w której pracują fachowcy w tym aspekcie. W ten sposób Pacjent i jego rodzina otrzymają potrzebne wsparcie i pomoc.

Skutki uboczne fizyczne – Esperal

Esperal, podobnie jak inne wyroby medyczne, może przynieść skutki uboczne swojego działania. Ich natężenie oraz czas trwania może być różny, w zależności od indywidualnych czynników konkretnej osoby. Dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi możliwymi scenariuszami – to co znane, jest mniej straszne. Tym samym, skutki uboczne działania Esperalu to między innymi:

 • Reakcje alergiczne na skórze,
 • Nudności,
 • Wymioty,
 • Bóle brzucha,
 • Bóle głowy,
 • Senność,
 • Chroniczne zmęczenie, które zazwyczaj ustępuje po kilku tygodniach,
 • Zapelenie nerwów obwodowych,
 • Metaliczny lub czosnkowy posmak w ustach,
 • Wzrost stężenia cholesterolu,
 • Chwilowa impotencja,
 • Bardzo rzadko: manie, depresja.

Mogą pojawić się również skutki uboczne bezpośrednio po zabiegu związane z działaniem chirurgicznym, takie jak: opuchlizna, ropienie, zaczerwienienie, swędzenie. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem, czy rana dobrze się goi.

Należy zaznaczyć, że wszywka alkoholowa Esperal nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, można spokojnie prowadzić samochód, a także podejmować aktywność zawodową o ile zachowuje się trzeźwość.

Jak umieszcza się Esperal w ciele?

Esperal wprowadza do ciała człowieka chirurg, który nacina skórę i w powstałym miejscu umieszcza indywidualnie dobraną dawkę leku. Zazwyczaj miejscem nacięcia jest okolica pośladka, chyba że Pacjent poprosi o inne miejsce. Już chwilę po zabiegu z tabletki uwalniana jest substancja czynna, która może wykazywać aktywność nawet rok.

Jesteśmy specjalistami w prowadzeniu leczenia uzależnień alkoholowych: http://esperallodz.pl/.

Czy wszycie Esperalu jest to zabieg bolesny?

Nie, zaszycie alkoholowe nie jest bolesne, ponieważ odbywa się ono w znieczuleniu miejscowym.

Esperal bardzo często jest ostatnią formą leczenia alkoholizmu, ostatnim ratunkiem licznych alkoholików. Oczywiście, metoda ta ma za równo zalety, jak i wady – zwolenników, jak i przeciwników.

To co może przekonać o wartości terapii Esperalem to fakt, iż metoda ta pozwala zachować całkowitą dyskrecję, ponieważ blizna po zabiegu jest ledwo widoczna. Skutecznie wzmacnia silną wolę Pacjenta. Mimo to w dalszym ciągu mówi się o tym, że Esperal nie pomaga w zrozumieniu szkodliwości alkoholu, tym samym Pacjent bez jego wsparcia nie podejmuje samodzielnych prób wychodzenia z nałogu. W sytuacji, kiedy chory decyduje się na zaszycie kapsułki, powinien mieć chęć do walki ze swoim nałogiem i nie powinien rezygnować z pomocy psychoterapeutów czy psychiatrów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna