Wszywka alkoholowa Esperal – Jak alkohol osłabia człowieka?

Jeżeli osoba całkowicie przestaje radzić sobie z własnym uzależnieniem alkoholowym, jego najbliżsi często polecają wszywkę alkoholową Esperal. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników, jednak faktem jest, że skutecznie pomaga zachować trzeźwość.

Alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka, m.in. poprzez:

  • Zmniejszanie odporności,
  • Wypłukiwanie witamin, soli mineralnych i elektrolitów,
  • Odwadnianie organizmu,
  • Narażanie na wystąpienie chorób współistniejących,
  • Rozregulowywanie działania całego organizmu.

Z powyższymi trudnościami skutecznie może pomóc Wszywka alkoholowa Poznań. W naszym gabinecie w ofercie znajduje się:

  • Oryginalna tabletka przeznaczona do zaszycia alkoholowego Disulfiram,
  • Rozpuszczalne szwy,
  • Antybiotyki dodatkowo chroniące przed infekcjami.

Pandemia nie powinna zniechęcać do zabiegu zaszycia alkoholowego. Działanie Esperalu oraz sposób jego podania nie uległ zmianie. W dalszym ciągu jest to całkowicie bezpieczna oraz mało inwazyjna procedura.

Wszywka alkoholowa Esperal

Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa nie likwiduje przyczyny choroby alkoholowej, a jedynie pomaga utrzymać trzeźwość poprzez wywołanie niechęci do picia. Tym samym nie pojawiają się objawy uzależnienia, mimo, iż ono dalej występuje. Jedynie alkoholik czuje wewnętrzny strach, awersję do spożycia kolejnej dawki alkoholu, jednocześnie jednak stale rozmyślając o chęci napicia się. Część z uzależnionych będzie żałować swojej decyzji, odliczając czas działania tabletki po to, aby napić się alkoholu. Zgubnie traktują alkohol jako nagrodę za ich zdaniem, stracony czas.

Należy podkreślić, że wszycie tabletki z lekiem pod skórę alkoholika nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów związanym z uzależnieniem. Terapia jest procesem długofalowym, który trwa całe życie. Tym samym wszywka może być szansą na powodzenie leczenia wspierając motywację i silną wolę, jednak należy jasno zaznaczyć, że uzależnienie wymaga kompleksowych i wielotorowych działań.

Jak działa Disulfiram?

Disulfiram (Esperal) hamuje działanie enzymów odpowiedzialnych za metabolizowanie alkoholu w wątrobie.Tym samym w ciele człowieka zaczyna gromadzić się aldehyd octowy, nawet dziesięciokrotnie, w porównaniu do standardowej ilości. Ciało człowieka zaczyna się bronić, pojawiają się objawy zatrucia alkoholowego już po kilku minutach do spożycia substancji alkoholowej, a czas ich trwania szacuje się na kilkanaście godzin. W ten sposób po pewnym czasie u Pacjenta pojawia się strach przed kolejnym przeżywaniem nasilonych objawów zatrucia, przez co ma on awersję do alkoholu.

Przeczytaj także:  Stres przyczyną chorób cywilizacyjnych

Jeśli abstynencja nie wystarczy, to co robić?

Na początku drogi o trzeźwość alkoholicy często odczuwają rozczarowanie i frustrację. Odstawiając alkohol wymagają oni szybkiej i łatwej w osiągnięciu poprawy. Zazwyczaj spodziewanej poprawy nie ma, natomiast okazuje się, że życie bez alkoholu jest trudne do zniesienia. Dodatkowo taka osoba zaczyna odczuwać liczne dolegliwości i powikłania zdrowotne będące konsekwencją spożywania alkoholu w nadmiarze przez dłuższy czas.

Zdarza się tak, że alkoholicy dochodzą do wniosku, że alkohol nie jest przyczyną ich życiowych problemów. Częściowo mają rację: używka jest jedynie sposobem kompensacji niedoborów emocjonalnych, a nie ich przyczyną. Oznacza to, że w ten sposób dana osoba reguluje napięcie emocjonalne. Należy zaznaczyć, że emocje, takie jak złość, lęk, stres, smutek, złość nie znikają wraz z zachowaniem abstynencji, dlatego często alkoholik zastanawia się nad sensem terapii, nie rozumie dlaczego warto zachować trzeźwość, skoro nałóg nie jest przyczyną niepowodzeń, zwłaszcza, że rezygnacja z alkoholu wiążę się z trudem i wyrzeczeniami.

Łatwo przewidzieć konsekwencje takiego rozumowania. W celu wzmocnienia takiego Pacjenta należy skierować do na psychoterapię, gdzie pozna on mechanizmy uzależnienia oraz pozna sposoby zmiany schematu zachowania. Za pomocą terapii można ułożyć na nowo własne życie, tak, aby używki były w nim zbędne. Podczas spotkań psychoterapeutycznych pracuje się nad sposobami radzenia sobie na wszelkich polach aktywności w zdrowy sposób, ucząc się wybierać nowe nawyki.

Czy można zrobić coś jeszcze?

Istotne znaczenie w procesie zdrowienia ma udział w grupach wsparcia, takich jak spotkania Anonimowych Alkoholików. Są one bardzo dobrym uzupełnieniem terapii i leczenia. Dużym atutem takich spotkań jest możliwość wymiany doświadczeń trzeźwych alkoholików z osobami wychodzącymi z uzależnienia.

Tym samym warto aby uzależniony utworzył własną sieć wsparcia, gdzie AA bardzo dobrze spełni swoje zadanie, ponieważ stają się nowym, bezpiecznym środowiskiem – z wartościowymi ludźmi ukazującym nowe możliwości zainteresowań. Tym samym AA to nie tylko spotkania, ale ogólnie zdrowy styl życia łączący ze sobą bezalkoholowe rozrywki.

Esperal to nie metoda dla wszystkich

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu chirurgicznego zaszycia alkoholowego. Pierwszym i najważniejszym z nich jest brak zachowania abstynencji przed zabiegiem przez około dwie doby, a także występowanie nadwrażliwości na Disulfiram oraz inne składniki tabletki. Jest to sytuacja dość sporadyczna, jednak w dalszym ciągu nadwrażliwość jest podstawowym przeciwwskazaniem, które nie jest zależne bezpośrednio od Pacjenta.

Przeczytaj także:  Jak ujędrnić i wyszczuplić sylwetkę przed wakacjami?

W kwestii nietrzeźwości, nie należy podawać leku takim osobom, ponieważ Disulfiram natychmiastowo wejdzie w reakcję z alkoholem, narażając Pacjenta na bezpośrednie zagrożenie zdrowia. Dodatkowo, taka osoba nie jest w pełni świadoma swoich czynów oraz decyzji, a czas trwania terapii Esperalem jednorazowo trwać może nawet rok. Warto zaznaczyć, że zabieg uniemożliwia nawet przyjmowanie leków z alkoholem w składzie z powodu na nasilające się objawy silnego zatrucia alkoholowego.

Kolejnym ważnym przeciwwskazaniem jest posiadanie przewlekłych chorób układu krążenia. Z tego powodu zaleca się wykonanie badań w tym zakresie. Tym samym stwierdzenie choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia, niewydolności serca całkowicie dyskwalifikuje potencjalnego pacjenta do zabiegu chirurgicznego zaszycia Esperalem.

Jak przygotować się do wszycia Esperalu w czasie pandemii?

Przede wszystkim, niezależnie od występowania pandemii, zanim podejdzie się do wszycia Esperalu w link o gabinetu w mieście miasto najważniejszą i priorytetową kwestią jest stwierdzenie całkowitej trzeźwości. Lek jest szczególnie niebezpieczny dla osób spożywających alkohol podczas trwania leczenia awersyjnego, do którego zalicza się wszywkę alkoholową. Z tego powodu abstynencja jest podstawą podjęcia leczenia, warunkując przy tym zachowanie bezpieczeństwa. Jeżeli alkoholik nie może powstrzymać się od picia przez około dwie doby przed zabiegiem, wtedy taką osobę kieruje się na odbycie detoksykacji.

Podczas pandemii szczególnie zwraca się uwagę na rozmowę z Pacjentem, poszerzając wywiad medyczny o przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. W ten sposób weryfikuje się styczność Pacjenta z koronawirusem COVID-19 albo bezpośrednio z osobą zarażoną. Warto być szczerym podczas spotkania z lekarzem, ponieważ jedynie prawdziwe odpowiedzi chronią obie strony zabiegu, zarówno samego Pacjenta, jak i lekarza, który może okazać się niezbędny podczas nagłej i trudnej sytuacji.

Z powyższych twierdzeń wynika, że zaszycie alkoholowe musi zostać wcześniej podparte weryfikacją ogólnej kondycji i stanu zdrowia Pacjenta.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna