Wszywka Alkoholowa – co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Alkohol działa na organizm człowieka w sposób toksyczny i trujący. Uzależnienie od alkoholu nazywa się alkoholizmem. Wielu z osób posiadających problem z nadmiarem spożywania alkoholu wypiera ze świadomości swój nałóg, okłamując zarówno siebie, jak i najbliższe otoczenie. Tymczasem spożywany w nadmiarze zawsze w negatywny sposób oddziałuje na zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i ekonomiczno-finansowe. W celu uświadomienia alkoholikowi mechanizmów jego działania, warto porównać ze sobą charakterystyczne objawy uzależnienia z jego sposobem funkcjonowania. Warto również omówić sposoby leczenia i terapii uzależnień.

Osoby, które zdecydują się na zabieg zaszycia alkoholowego Disulfiramem (inaczej zwany Esperalem) często mają wiele wątpliwości oraz stawiają liczne pytania. Jest to całkowicie zrozumiałe. W Internecie można znaleźć wiele nieprawdziwych informacji, zarówno tych krytykujących działanie wszywki, jak i tych w bezmyślny sposób zachwalających. Z tego powodu warto zrobić rozeznanie we wiarygodnych źródłach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu wszycia Esperalu dla osoby niepijącej nie jest szczególnie trudne lub uciążliwe, natomiast dla alkoholika może tworzyć to swoiste wyzwanie. Zaimplantowanie wszywki wymaga zachowania trzeźwości przez minimum dwie doby przed zabiegiem. W tym czasie spożywanie alkoholu w jakiejkolwiek postaci jest zakazane, ponieważ podczas zabiegu wystąpią komplikacje związane z połączeniem działania tabletki z lekiem łącznie z alkoholem. Oczywiście przed samym zabiegiem lekarz przeprowadzi wywiad lekarski, gdzie Pacjent będzie musiał odpowiedzieć zgodnie z prawdą na liczne pytania dotyczące m.in. jego stanu zdrowia. Jeżeli chirurg uzna za stosowne, skieruje na dodatkowe badania laboratoryjne. Z kolei w przypadku wykrycia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, lekarz zaleci odbycie detoksu.

Jak przebiega zabieg zaszycia?

Zabieg zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny oraz mało skomplikowany. Przede wszystkim chirurg nacina skórę na około centymetr lub dwa i w powstałym miejscu umieszcza indywidualnie dobraną ilość tabletek Disulfiramu. Następnie miejsce jest zaszywane oraz przykłada się opatrunek. Całość odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo brak skomplikowania oraz odpowiednia wiedza i doświadczenie prowadzącego zabieg sprawia, że Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas całej procedury zaszycia. Ból może pojawić się po ustąpieniu działania znieczulenia, jednak jest od stosunkowo niewielki. Z kolei w celu zwiększenia komfortu Pacjenta zaleca się wybór szwów rozpuszczalnych, dzięki czemu nie jest wymagana kolejna wizyta mająca na celu ich zdjęcie. Samo miejsce nacięcia goi się szybko, o ile Pacjent dba o ranę, przemywa ją i regularnie zmienia opatrunek.

Co po zabiegu?

Substancje aktywne wszywki nie wykazują żadnych skutków ubocznych, można nawet stwierdzić, że tabletka jest całkowicie obojętna dla ciała człowieka, o ile zachowuje on trzeźwość. Zaraz po odbytym zabiegu można prowadzić samochód oraz udać się do pracy.

Warto zaznaczyć, że wszywka alkoholowa jest bardzo wydajnym sposobem terapii, ponieważ jednorazowe zaszycie aktywne jest przez kilka miesięcy – szacuje się, że tabletka w ciele działa od ośmiu do dwunastu miesięcy.

Są też tabletki

Oprócz tabletek przeznaczonych do zabiegu chirurgicznego na rynku dostępne są farmaceutyki do stosowania doustnego. Ich przyjmowanie nie jest zalecane ze względu na ich małą efektywność. Tabletki należy łykać regularnie, co jest często pomijane przez osoby uzależnione – jeżeli pominie się kolejne dawki, można pić bez większych przeszkód. Tym samym nie występuje reakcja awersyjna, co w przypadku wszywki pojawia się niemalże od razu. Tym samym alkoholik nie odczuwa przymusu oraz nie wzmacnia własnej motywacji.

Z terapii za pomocą Esperalu nie powinny korzystać osoby:

Jak w przypadku każdego leku, tak samo przy stosowaniu Esperalu należy zweryfikować istnienie przeciwwskazań, w tym przypadku są to:

 • Zaburzenia psychiczne,
 • Występujące w przeszłości próby samobójcze,
 • Posiadanie choroby niedokrwiennej serca,
 • Niewydolność obwodową krążenia,
 • Niewydolność serca,
 • Niewydolność nerek,
 • Nadciśnienie tętnicze,
 • Nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki Disulfiram,
 • Brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem przez minimum dwie doby.

Plusy Esperalu

W Warszawie usługa medyczna wszywki alkoholowej jest nadal popularna, ponieważ posiada wiele atutów. Jeżeli na zabieg zaszycia decyduje się osoba całkowicie zdeterminowana do zmiany swojego życia oraz świadomie i z własnej woli podejmuje ten krok, Esperal może wspomóc jej terapię na długi czas, pomagając utrzymać trzeźwość. W tym czasie Pacjent ma możliwość odzyskania kontroli nad swoimi myślami, czynami, zachowaniem, może oczyścić organizm z toksyn, co finalnie umożliwia normalne funkcjonowanie. Dlatego wszywka alkoholowa Esperal jest ważnym elementem walki z uzależnieniem.

Minusy Esperalu

Chirurgiczny zabieg zaszycia alkoholowego posiada także minusy. Osoby charakteryzujące się słabą wolą mogą szybko złamać abstynencję, co naraża je na liczne bolesne i groźne konsekwencje. Do bardzo nieprzyjemnych i zagrażających życiu efektów spożycia alkoholu zalicza się:

 • Wymioty,
 • Ból głowy,
 • Zaczerwienienie twarzy,
 • Wysypkę,
 • Wzmożoną potliwość,
 • Duszności,
 • Biegunkę,
 • Zawroty,
 • Nudności,
 • Zwał serca,
 • Uszkodzenie wątroby,
 • Drgawki padaczkowe.

Wszystkie powyższe objawy wywołane są przez połączenie alkoholu z Disulfiramem i przypominają one zatrucie alkoholowe, jednak są od niego dużo bardziej uciążliwe – posiadają większe natężenie oraz trwają nawet kilkanaście godzin.

Z tego powodu poddanie się zabiegowi musi być całkowicie świadome oraz musi wynikać ze szczerej chęci i motywacji alkoholika do podjęcia działań ku zmianom stylu życia.

Gdzie zgłosić się na zabieg wszycia Esperalu?

Wszywka alkoholowa jest idealnym sposobem na wywołanie niechęci do dalszej konsumpcji alkoholu poprzez jego awersyjne działanie.

Jeżeli zamieszkujesz okolice Warszawy możesz skorzystać z zabiegu zaszycia alkoholowego w jednym z polecanych gabinetów: https://gabinetchirurgiczny.com/ Szczególną uwagę przykłada się do zachowania sterylnych i higienicznych warunków wszelkich działań medycznych podejmowanych przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę medyczną. Dodatkowo, Pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem, co dodatkowo wzmacnia działania terapeutyczne oraz bezpieczeństwo leczenia.

Warto zaznaczyć, że osoby przewlekle chore na chorobę alkoholową, pozostające w stałym ciągu alkoholowym zanim poddadzą się procesowi zaszycia alkoholowego muszą odbyć detoks alkoholowy.

Esperal – skuteczna metoda awersyjna

Można śmiało stwierdzić, że wszywka alkoholowa Esperal jest dobrym sposobem na wyjście z choroby alkoholowej.

Działa ona na zasadzie wywołania awersji, czyli zniechęceniu osoby uzależnionej do alkoholu. Taka osoba ma świadomość przykrych konsekwencji spożycia nawet najmniejszej dawki substancji alkoholowej. Tym samym osoba uzależniona musi powstrzymać się od picia oraz stworzyć w swoim umyśle psychiczną barierę przed konsumpcją alkoholu.

Dlaczego my?

Tworzymy zespół profesjonalistów świadczących usługi zabiegu zaszycia alkoholowego Disulfiramem oraz prowadzimy detoksykację alkoholową  Warszawie. Priorytetem dla nas jest dobro Pacjenta, zapewniamy miłą atmosferę, bezpieczeństwo oraz dyskrecję. U nas można odbyć również konsultacje oraz otrzymać stosowną pomoc psychologa. Naszym celem jest wspomaganie procesu odtrucia alkoholowego oraz udzielanie wszechstronnej pomocy podczas leczenia choroby alkoholowej.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]
Informacja prawna