Wszywka alkoholowa Bydgoszcz – to lek zawierający w sobie organiczny związek chemiczny wpływający na alkohol etylowy

Esperal Bydgoszcz pomaga skutecznie pokonać chorobę alkoholową

Alkoholizm to choroba cywilizacyjna naszych czasów, na którą zapada coraz większa ilość osób. Leczenie alkoholizmu wymaga wiele czasu i poświęcenia, jednak tylko podjęcie walki pod okiem specjalistów może przynieść jakiekolwiek efekty.

Jedną z metod wspomagających leczenie choroby alkoholowej jest wszycie wszywki alkoholowej Esperal. Ma ona za zadanie powstrzymać chorego od spożywania alkoholu, dzięki czemu będzie mógł on pozostać w abstynencji, która jest konieczna do podjęcia dalszego leczenia.

Czy wszywka alkoholowa Bydgoszcz jest równie skuteczna dla każdego alkoholika? W jakich przypadkach najlepiej podjąć się umieszczenia jej w ciele?

Czym jest Esperal?

Wszywka alkoholowa Bydgoszcz ma postać tabletek z substancją czynną, które wszywane są podskórnie w ciało osoby uzależnionej od alkoholu. W Polsce lek wydawany jest tylko na receptę, a jego wszycie wykonywane jest tylko za uprzednią pisemną zgodą pacjenta.

Substancja czynna wszywki alkoholowej to Disulfiram, której zadaniem jest wywołanie niechęci do spożywania alkoholu. Swoją skuteczność zawdzięcza blokowaniu metabolizmu alkoholi w ciele człowieka, co skutkuje pojawieniem się nieprzyjemnych objawów już w kilkanaście minut po spożyciu alkoholu. To z kolei powoduje niechęć i wstręt to kontynuacji picia przez alkoholika.

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal to zabieg nieskomplikowany i na ogół w pełni bezpieczny dla pacjenta. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które mogą wykluczyć alkoholika z wykonania zabiegu, a zaliczamy do nich:

 • ciążę oraz okres karmienia piersią,
 • choroby takie jak cukrzyca czy padaczka,
 • aktywne nowotwory,
 • choroby wątroby oraz nerek,
 • zaburzenia układu oddechowego,
 • niedoczynność tarczycy,
 • choroby psychiczne takie jak psychozy.

Disulfiram wchodzi również w reakcję z częścią leków stosowanych przy niektórych chorobach, więc w przypadku przyjmowania tych leków również nie należy podejmować się leczeniem wszywką alkoholową.

Kiedy i dlaczego rozważyć implantację wszywki alkoholowej Esperal?

Leczenie alkoholizmu to zazwyczaj bardzo złożony proces, który wymaga wielu etapów. Na początku leczenia bardzo ważne jest, by pacjent pozostawał w trzeźwości. Niestety, samokontrola jest bardzo trudna w przypadku uzależnienia, zwłaszcza takiego, z którym pacjent boryka się już długi czas. W związku z tym wszywka alkoholowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które czują, że nie będą w stanie same z siebie powstrzymać się od napicia alkoholu.

Wszywka alkoholowa pełni zatem funkcję dodatkowej motywacji oraz swego rodzaju strażnika trzeźwości osoby uzależnionej od alkoholu. Wizja kilku godzin bólu głowy, wymiotów czy kołatania serca jest na tyle przerażająca i odrzucająca, że alkoholik po prostu przestaje mieć ochotę na sięgnięcie po alkohol.

Wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod wspomagających leczenie alkoholizmu, sama w sobie nie jest lekiem i nie spowoduje wyzdrowienia pacjenta.

Cena i skuteczność wszywki alkoholowej Esperal

Wszywka alkoholowa wszyta w naszym profesjonalnym gabinecie to pewność bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz opinie naszych pacjentów potwierdzają, że Esperal jest bardzo skuteczną metodą w zachowaniu abstynencji, a co za tym idzie w rozpoczęciu dalszego leczenia. Należy pamiętać jednak, że odpowiednia dodatkowa motywacja i determinacja wpływają na dalszy przebieg leczenia, dlatego najlepiej, by na wszywkę zdecydowały się tylko osoby, które chcą rozpocząć leczenie alkoholizmu. W innych przypadkach może dochodzić do częstego łamania abstynencji, a po zakończeniu działania wszywki do szybkiego powrotu do picia.

Płacąc za zabieg w naszym gabinecie masz pewność, że jesteś w najlepszych rękach, a lek, który umieścimy w Twoim ciele jest oryginalny i certyfikowany. Ostateczną cenę za zabieg ustala się w trakcie wizyty kwalifikującej, a zależy ona między innymi od wyboru rodzaju szwów, podania dodatkowych elektrolitów oraz od miejsca wykonania zabiegu (w gabinecie czy w domu pacjenta).

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa działa dzięki substancji czynnej Disulfiram, która blokuje działanie metabolizmu alkoholu etylowego. W momencie wykrycia w ciele nawet niewielkiej ilości alkoholu etylowego, Disulfiram uaktywnia się i nie pozwala wątrobie na bezpieczne usunięcie go z organizmu. Powoduje to nagromadzenie się aldehydu octowego (pierwszy produkt przemiany materii alkoholu etylowego) w organizmie, co z kolei prowadzi do pojawienia się objawów przypominających zatrucie alkoholowe.

Objawy te są na tyle nieprzyjemne i trwają na tyle długo (od 4 do 10 godzin), że osoba uzależniona najczęściej nie decyduje się na spożycie kolejnej porcji alkoholu. Dzięki takiemu działaniu alkoholik może przez kilka do kilkunastu miesięcy pozostać w trzeźwości, co znacząco zwiększa jego szanse na skuteczne wyleczenie się z uzależnienia.

Jakie efekty występują jeśli wypiję alkohol po Esperalu?

Wszywka alkoholowa Bydgoszcz ma na celu wymuszenie całkowitej abstynencji u osoby uzależnionej. Zdarza się jednak, że osoba ta złamie zakaz i spożyje alkohol etylowy. Wówczas już po kilku-kilkunastu minutach wystąpią u niego objawy, które porównać można do zatrucia alkoholem. Alkoholik zaczyna odczuwać głównie:

 • nudności i bóle brzucha,
 • kołatanie serca,
 • silne bóle głowy,
 • skoki ciśnienia,
 • duszność,
 • niepokój i lęk,
 • ogólnie słabe samopoczucie.

Bywa również, że alkoholik próbuje przepić wszywkę, a więc zaburzyć jej działanie poprzez spożycie dużej ilości alkoholu. Jest to zachowanie wysoce niebezpiecznie, gdyż może doprowadzić do zawału serca, uszkodzeń wątroby i nerek, a finalnie nawet do śmierci.

Na czym polega implantacja wszywki alkoholowej Esperal

Zabieg wszycia wszywki przeprowadzany jest przez dyplomowanego lekarza chirurga, który po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego umawia pacjenta na zabieg.

W dzień zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe, dla komfortu pacjenta. Skóra na pośladku lub w okolicy łopatki jest nacinana, by następnie w miejsce nacięcia lekarz mógł umieścić tabletki z lekiem. Na końcu zabiegu na ranę zakładane są szwy, stąd wzięło się potoczne stwierdzenie „zaszyć się”.

Jeżeli pacjent zdecydował się na szwy nierozpuszczalne, powinien stawić się na wizytę kontrolną oraz zdjęcie szwów. Taka wizyta przebiega przeważnie około tydzień po umieszczeniu Esperalu w ciele.

Czy wszywka alkoholowa Esperal może być groźna dla zdrowia i życia Pacjenta?

Zabieg wszywki alkoholowej przeprowadzony w naszym gabinecie to zabieg w pełni bezpieczny dla pacjenta. Disulfiram umieszczony w ciele pacjenta w żaden sposób nie zaburza funkcjonowania ciała i umysłu, daje o sobie znać jedynie wtedy, gdy zostanie przerwana abstynencja.

Dlatego tak ważne jest to, by osoba, która decyduje się na umieszczenie wszywki w swoim ciele, była całkowicie świadoma swojej decyzji oraz odpowiednio poinformowana o wszystkich negatywnych skutkach przerwania trzeźwości.

Jeżeli pacjent zauważy u siebie nietypowe objawy mimo zachowania trzeźwości, powinien zgłosić się na konsultację lekarską.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna