Wózek niemowlęcy dla eleganckiej miejskiej mamy 

Trudno znaleźć przyjemniejszy moment w oczekiwaniu na maluszka niż stopniowe kompletowanie wyprawki dla niego. Podziwianie coraz piękniejszych rzeczy w sklepach z akcesoriami dla dzieci jest prawdziwą przygodą! Mimo wszystko, nie należy tracić głowy. Zanim wybierzesz wózek niemowlęcy, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pamiętaj, że nie musisz z niczego rezygnować – współczesne mamy mogą zdecydować się na wysokiej jakości wózki dla dzieci o niebanalnym designie. Najnowsze modele łączą w sobie funkcjonalność i piękno.

Miejski wózek głęboki – co się liczy przy wyborze?

Okolica do spacerów

Najważniejsze jest ustalenie, gdzie będziecie spacerowali z waszym maluszkiem. Jeśli mieszkasz na przedmieściach, które nie są bogate w leśne nierówne ścieżki, to dla ciebie bardzo ważna informacja przed zakupem. W twojej okolicy przeważają prawdopodobnie piękne parkowe alejki i względnie równe chodniki. Wózek głęboki, który wybierzesz, może mieć zarówno koła piankowe, jak i pompowane, a ty nie odczujesz specjalnej różnicy. 

W centrum miasta natomiast najważniejsze dla ciebie powinno być to, by wózek gondola był stosunkowo smukły. Niejeden raz przyjdzie ci się z nim przeciskać między ciasno zaparkowanymi samochodami. Przeglądaj zatem wózki dla dzieci o ergonomicznym kształcie. Współcześnie mają one naprawdę niebanalny design i są wprost stworzone dla eleganckich miejskich mam.

Przestrzeń w mieszkaniu

Zastanów się także, ile macie miejsca, by przechowywać wózek niemowlęcy. Można bowiem jego zakupu dokonać bardzo pochopnie, a następnie nie mieć wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. Musisz natomiast wiedzieć, że zgodnie z polskim prawem nie wolno ci niczego przetrzymywać na wspólnej klatce schodowej, bo znacząco utrudnia to ewakuację z budynku. 

Jeśli zatem masz niewielkie mieszkanie, zdecyduj się na wózek niemowlęcy, który zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Dobrym wyborem będzie model, który nie wymaga zdejmowania siedziska. Nowoczesne wózki dla dzieci mają takie praktyczne rozwiązania, dzięki którym znacząco podnosi się komfort ich użytkowania. To doskonała propozycja dla mam, które żyją dynamicznie i nie chcą większości wolnego czasu spędzić z maluszkiem w domu. Istnieją wózki dla dzieci, które składają się w dosłownie kilka sekund i każdy może sobie z nimi bez trudu poradzić.

Częstotliwość podróży

Zanim kupisz wózek głęboki, przemyśl dokładnie, jak często podróżujesz samochodem. Nie muszą to być wcale dalekie podróże. Wystarczą odwiedziny u babci czy zwykłe weekendowe zakupy, na które czasem bardzo wygodnie jest wyskoczyć z dzieckiem. Wybrany przez ciebie wózek gondola powinien zatem składać się w prosty sposób i po złożeniu zajmować nie więcej miejsca niż masz w bagażniku swojego samochodu. 

Po raz kolejny warto wrócić do modeli, które składają się bez wcześniejszego zdejmowania siedziska. Taki jest m. in. wózek Mima Xari, który znacząco podnosi komfort codziennych zakupów czy wizyt u lekarza, na które z maluszkiem jeździ się stosunkowo często. Pamiętaj, że wózek niemowlęcy ma wam służyć, nie ograniczać waszych możliwości.

Wózek wielofunkcyjny – praktycznie przez lata

Sam wózek gondola to zakup zaledwie na kilka pierwszych miesięcy – maksymalnie 8. Najpóźniej po tym okresie musisz zainwestować w kolejny, tzn. spacerówkę, która da dziecku możliwość siedzenia i podziwiania świata w tej pozycji. Warto wziąć pod uwagę także to, że codzienność pełna jest nieprzewidywalnych sytuacji. Nagłe zakupy? Spontaniczne spotkanie z przyjaciółką? Wizyta w przychodni? Dobrze, jeśli bez trudu możesz przypiąć fotelik samochodowy do stelaża wózka.

Jeśli jeszcze nie wiesz, co wybrać, zastanów się, czy wózek wielofunkcyjny nie byłby idealnym rozwiązaniem dla twojej rodziny. Nowoczesne wózki 3w1 łączą w sobie gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy, który możesz przypiąć do stelaża za pomocą specjalnych adapterów. Niepodważalną zaletą takiego rozwiązania jest także to, że nie musisz wymieniać akcesoriów co kilka miesięcy. Wózek wielofunkcyjny towarzyszy twojemu dziecku od dnia narodzin aż do momentu jego zupełnego porzucenia. Nowoczesne mamy powinny poznać innowacyjne rozwiązania, które oferuje wózek Mima Xari. Jako jedyny na rynku posiada gondolę wbudowaną w siedzisko, dzięki czemu zapięciem jednego zamka bez trudu zamieniasz ją w spacerówkę.

Gdy robisz pierwsze zakupy dla twojego dziecka, które wkrótce ma pojawić się na świecie, powinieneś zachować zdrowy rozsądek. Dzięki temu zyskasz rozwiązania, które będą służyły ci na lata. Dobry wózek niemowlęcy to natomiast naprawdę istotna kwestia – zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców.

 

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna