Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Nowoczesny zabieg wampirzego liftingu to doskonała propozycja dla osób, które chcą zadbać o swoją urodę w skuteczny, a przy tym naturalny sposób!

Gabinety medycyny estetycznej mogą dzisiaj zaproponować swoim klientom szeroką gamę różnych zabiegów skoncentrowanych na poprawie urody. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszy się wampirzy lifting, czyli zabieg, do którego wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe.

Czym dokładnie jest osocze bogatopłytkowe? Jakie ma ono działanie? Kiedy warto zdecydować się na wykonany z jego użyciem wampirzy lifting? Jak przebiega taka procedura? Dowiedz się więcej o terapii osoczem bogatopłytkowym, gdy poszukujesz skutecznych zabiegów medycyny estetycznej!

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osoczem bogatopłytkowym określa się produkowany z krwi preparat, który zawiera o wiele większą ilość płytek krwi niż krew. W osoczu bogatopłytkowym znajduje się szereg wartościowych składników, w tym czynniki wzrostu, które w naturalny sposób stymulują procesy regeneracyjne zachodzące w tkankach.

Ze względu na fakt, że podczas zabiegu stosowane jest osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta, określany jest on także jako wampirzy lifting.

Jako że podczas zabiegu stosuje się krew, która pobierana jest od pacjenta, w rezultacie produkowane z niej osocze bogatopłytkowe jest preparatem biozgodnym, a dzięki temu także tak bezpiecznym. W związku z tym wampirzy lifting bardzo dobrze sprawdza się także u tych osób, u których występuje reakcja alergiczna na inne preparaty stosowane w medycynie estetycznej, na przykład botoks, kwas hialuronowy.

Jakie działanie posiada osocze bogatopłytkowe?

Duża ilość czynników wzrostu w osoczu bogatopłytkowym intensywnie oddziałuje na skórę. Dochodzi do namnażania się komórek macierzystych, a tym samym stymulowana jest produkcja kolagenu oraz dochodzi do tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Przeczytaj także:  Manicure hybrydowy – czy nakładanie go musi trwać długo?

Na skutek takiej regeneracji komórek skóra zaczyna wyglądać jeszcze lepiej – jest bardziej jędrna, elastyczna, zanikają niedoskonałości. Na dłużej zachowuje ona także młodość, dlatego osocze bogatopłytkowe jest sprawdzonym wyborem dla osób poszukujących skutecznych zabiegów anti-aging – przeciwstarzeniowych.

Kiedy warto zdecydować się na wampirzy lifting?

Zabieg najczęściej prowadzony jest na skórze twarzy, ale można również przeprowadzić go na innych obszarach jak skóra głowy czy wierzch dłoni.

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki i bruzdy na skórze
  • zmniejszenie jędrności skóry
  • blizny potrądzikowe
  • nadmierna suchość skóry
  • nadpotliwość
  • wypadanie włosów
  • postarzałe dłonie

Osocze bogatopłytkowe może być również stosowane profilaktycznie w celu opóźnienia procesów starzenia.

Jak wykonuje się wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to zabieg składający się z trzech etapów, a mianowicie z pobrania krwi od pacjenta, z przygotowania osocza bogatopłytkowego oraz z podania gotowego preparatu w wybrane miejsca.

Krew pobierana jest z żyły, podobnie jak przy pobieraniu krwi do badania. Następnie próbka umieszczana jest w specjalnym urządzeniu – separatorze koncentratu bogatopłytkowego, w którym produkuje się osocze bogatopłytkowe o wysokim stężeniu płytek krwi.

Ostatni etap to podanie gotowego preparatu w strzykawką z cienką igłą. Twarz lub inny obszar są równomiernie nastrzykiwane preparatem. Efekty zabiegu nie są jednak widoczne od zaraz – trzeba zaczekać na nie od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Gdzie można skorzystać z zabiegu wampirzego liftingu?

Aktualnie wampirzy lifting wykorzystujący osocze bogatopłytkowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Przeczytaj także:  Farbowanie włosów a ciąża

Z tego właśnie zabiegu skorzystać można również w mieście Kraków. Tutaj jest on dostępny w renomowanej Klinice Medycyny Estetycznej Cliniqmed. Dokładna oferta kliniki dostępna jest pod adresem: https://cliniqmed.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe-wampirzy-lifting/.

Wobec tego wampirzy lifting to interesująca propozycja dla wszystkich osób, które pragną poprawić wygląd skóry twarzy i innych partii swojego ciała. Zastosowanie biozgodnego osocza powoduje, że to także sprawdzony wybór dla osób nietolerujących innych typów zabiegów medycyny estetycznej!

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna