Walka z cellulitem: co można zrobić?

Cellulit to utrapienie wielu kobiet. Co każda z nas może zrobić, by zminimalizować problemy związane z „pomarańczową skórką”, szpecącą nasze uda i pośladki? Oto kilka porad dla tych kobiet, które chcą się pozbyć cellulitu domowymi sposobami.

Zacznijmy od tych czynników, które mają największy wpływ na rozwój tego problemu. Wiadomo, że cellulit jest największym problemem dla tych kobiet, które prowadzą siedzący tryb życia. Praca za biurkiem, brak ruchu – oto wielkie zagrożenie dla naszej sylwetki. Jeśli brak ruchu połączy się z nieodpowiednią dietą, problemy z cellulitem mogą nam poważnie utrudnić życie. Jak je rozwiązać?

Aby cellulit stał się tylko wspomnieniem, warto postarać się zmienić styl swego życia. Im więcej ruchu, tym lepiej. Warto też zmienić swe nawyki żywieniowe, stawiając na produkty lekkie i przyjazne dla sylwetki. Z pewnością warto częściej sięgać po owoce i warzywa – cenne źródła witamin, dzięki którym można się cieszyć i piękną figurą, i lepszą formą. Chude ryby, produkty z pełnych ziaren zbóż oraz kasze – oto kolejne składniki diety, dzięki którym walka z cellulitem może stać się łatwiejsza. W walce z „pomarańczową skórką” warto też sięgać po zielone koktajle, w których będą się pojawiały takie składniki, jak jarmuż, szpinak, kiwi czy limonka. Dzięki temu walka z niepożądaną tkanką tłuszczową stanie się łatwiejsza, a zgrabna sylwetka przestanie być tylko marzeniem.

Kurację taką warto rozszerzyć o zioła, dzięki którym z organizmu można się szybciej pozbyć toksyn – szkodliwych dla zdrowia substancji, które mogą nam w znacznym stopniu utrudniać odchudzanie się oraz walkę z cellulitem.

Przeczytaj także:  Czesząc włosy, widzisz, że coraz więcej zostaje ich na szczotce? Zobacz, co jest tego powodem

Pomocne będą też wszelkiego rodzaju zabiegi antycellulitowe. Wysoką skutecznością charakteryzują się np. lasery medyczne. Ważna jest tu systematyczna gimnastyka. Masaż z dodatkiem kawy, wykazującej się ujędrniającymi i wyszczuplającymi właściwościami, masaże limfatyczne pozwalające na pobudzenie przepływu krwi i poprawienie stanu skóry – oto propozycje dla tych kobiet, które z cellulitem chcą się skutecznie rozprawić w domowym zaciszu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna