Teatox, czyli detoks herbaciany

Picie herbat w dużych ilościach może dać efekt odchudzający – jak dowodzą przeprowadzone ostatnio badania. Jakie herbaty warto pić, a jakich lepiej unikać w ramach diety odchudzającej?

Detoks herbaciany (z angielska teatox) jest modnym ostatnio sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Najlepsze rezultaty daje picie specjalnych herbat odchudzających, które dostępne są głównie w sprzedaży internetowej. Warto jednak pamiętać, że taka kuracja może przynieść zauważalne korzyści jedynie wtedy, gdy połączy się ją z odpowiednim planem żywieniowym (o tym, jak ułożyć plan odchudzania, przeczytasz na Products Bank). Jeśli nie zadbasz o swój codzienny jadłospis od A do Z, raczej nie uda Ci się osiągnąć pożądanych efektów.

Detoks herbaciany – czy to działa?

Jeszcze do niedawna głośno było o zielonych koktajlach i sokach, które pozwalały oczyścić organizm z toksyn i zeszczupleć. Detoks herbaciany jest kolejną tego typu metodą. Ograniczają go określone ramy czasowe – producenci herbat odchudzających zalecają przeprowadzać kurację nie dłużej niż przez 28 dni. Czas kuracji uzależniony jest zresztą od rodzaju parzonych ziół (niektóre kuracje trwają jedynie 14 dni). Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zdecydujesz się na teatox, pamiętaj, by unikać herbat z liściem senesu – to silny środek przeczyszczający, który w nadmiernych ilościach może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie.

Jak działa teatox?

Większość herbacianych zestawów do odchudzania składa się z dwóch rodzajów ziół: na dzień i na noc. Herbatka „dzienna” przyspiesza metabolizm, zmniejsza apetyt i dodaje energii (sprawdź na HEALTHnBEAUTY jak jeszcze można poprawić metabolizm). Napary na noc pobudzają organizm do wydalania toksyn, oczyszczają komórki i działają nasennie. Teatox z założenia bazuje wyłącznie na składnikach naturalnych, dlatego należy odpuścić sobie wszelkie napary z konserwantami, barwnikami czy substancjami słodzącymi. 14- lub 28-dniowa kuracja, stosowana konsekwentnie, oczyszcza całkowicie organizm i mobilizuje procesy metaboliczne do spalania tłuszczu.

Co zawierają herbatki odchudzające?

Producenci wykorzystują różne zioła do produkcji swoich herbat. Opierają się przy tym ­ przynajmniej jeśli wierzyć deklaracjom – na zaleceniach fachowych dietetyków oraz lekarzy. Część ziół ma działanie jedynie oczyszczające, część pomaga szybko schudnąć – na stronie Vitalogy możesz dowiedzieć się więcej na temat właściwości i działania różnego rodzaju ziół. Najczęściej do produkcji herbat odchudzających wykorzystuje się takie składniki jak oolong, mate, guaranę, imbir, żeń-szeń, pokrzywę, mniszek lekarski czy płatki róży. Oprócz tego herbaty na noc mają w swoim składzie miętę, trawę cytrynową, łopian, melisę, lukrecję, liście brzozy, koper włoski, hibiskus, owies, a także liście jeżyn i malin. Wszystkie te składniki, połączone ze sobą w odpowiednich proporcjach, tworzą unikalną formułę, która rzeczywiście przynosi efekty.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna