Tatuażu można się pozbyć! Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

tatuaż

Nadal można spotkać się ze stwierdzeniem, że tatuaż to decyzja na całe życie. Jednak tak naprawdę dzisiaj można go usunąć, korzystając z nowoczesnych urządzeń laserowych. Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Tatuaż jest rodzajem ozdoby, która tworzona jest za pomocą pigmentów umieszczanych pod skórą. To trwała dekoracja, dlatego jej wzór zawsze powinien być dobierany ze świadomością, że będzie on widoczny na zawsze. Nie oznacza to jednak, że tatuażu nie można zmienić, a nawet usunąć.

Jak usuwa się tatuaże?

Gdy właściciel tatuażu nie chce go już posiadać, w takim przypadku może on zdecydować się na skorzystanie z jednej z dostępnych metod jego usuwania.

Kiedyś główną metodą było usuwanie tatuażu chirurgicznie, czyli wycięcie skóry. Niestety, metoda ta pozostawiała szpecące blizny. Dzisiaj do dyspozycji są jednak nowocześniejsze metody jak laserowe usuwanie tatuażu umożliwiające zlikwidowanie go praktycznie w całości – bez ryzyka uszkodzenia skóry.

Laserowe usuwanie tatuażu – na czym polega?

Metoda laserowego usuwania tatuażów jest obecnie najczęściej stosowana po to, aby zlikwidować niechcianą ozdobę. W Tym celu stosowane są różne typy laserów, na przykład rubinowe, aleksandrytowe czy lasery Nd-Yag. Są one dobierane indywidualnie w zależności od rodzaju tatuażu.

Podczas zabiegu laser w formie wiązki o wysokiej energii rozbija pigmenty, co powoduje rozjaśnienie wzoru tatuażu, a w konsekwencji nawet jego całkowite usunięcie. Efekty zależne są jednak od wielu czynników, w tym od rodzaju tatuażu, jego koloru, świeżości.

Przeczytaj także:  Przebarwienia potrądzikowe: zmora nie tylko nastolatków. Jak z nimi walczyć?

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg laserowego usuwania tatuażu może wymagać powtórek. Liczbę i częstotliwość zabiegów dobiera się indywidualnie.

Więcej informacji o laserowym usuwaniu tatuażów można znaleźć na stronie internetowej: www.zdrowinacodzien.pl.

Gdzie można wykonać laserowe usuwanie tatuażu?

Obecnie zabieg laserowego usuwania tatuaży jest dostępny głównie w gabinetach medycyny estetycznej, które dysponują odpowiednim zapleczem do prowadzenia takich procedur. Dostępne są również gabinety zajmujące się wyłącznie usuwaniem tatuaży. Adresy można znaleźć online.

Gdy zatem masz tatuaż, którego wzór przestał Ci się podobać, wiąże się z osobami lub zdarzeniami, o których wolisz zapomnieć, pomyśl o skorzystaniu z zabiegu laserowego. Za jego pomocą można uzyskać bardzo dobre efekty – tatuaż może całkowicie zniknąć, a skóra będzie prezentowała się dokładnie tak, jak przed jego wykonaniem!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna