Stomatologia estetyczna – czym jest?

Nie każda wizyta u stomatologa musi wiązać się z bólem zęba czy próchnicą. Stan uzębienia to ważna część wizerunku człowieka, dlatego to ważne, aby odpowiednio dbać o to, jak prezentuje się nasz uśmiech. Rzecz jasna, estetyczne i czysto medyczne zabiegi na dentystyczne nie są od siebie całkowicie odrębne – zdrowie zębów przekłada się w końcu na ich wygląd, lecz rozróżnienie to jest konieczne ze względów praktycznych. Pora więc bliżej przyjrzeć się tej kwestii i lepiej zrozumieć kosmetykę zębów.

Co zalicza się w zakres stomatologii estetycznej?

Chociaż jest to dziedzina dość wyspecjalizowana, stomatologia estetyczna obejmuje szeroki zakres usług kosmetycznych, skupiających się przede wszystkim na szkliwie, ubytkach, a także pozycji zębów. Prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym zabiegiem jest wybielanie zębów, czyli nadawanie ich szkliwu atrakcyjnego, lśniącego koloru. Niektórzy ludzie decydują się na intensywną, śnieżną biel, inni z kolei preferują bardziej stonowany, perłowy odcień.

Innym, często wykonywanym zabiegiem, jest uzupełnianie ubytków w uzębieniu. Współcześnie najczęściej są to implanty, czyli specjalnie wykonane protezy zębów, które niemal w pełni zastępują swoje naturalne odpowiedniki. Alternatywą są korony zębowe, pozwalające na stosunkowo tańsze wypełnieniu braków.

Stomatologia estetyczna pomogła także wielu osobom, które miały problem z krzywym uzębieniem, rozwiązując ten problem operacyjnie lub poprzez wydłużoną, nieinwazyjną terapię. Efekt końcowy to piękny, lśniący i pozbawiony skaz uśmiech, znacznie poprawiający wizerunek u każdego człowieka.

Jakie stomatolog zajmie się kosmetyką?

Rzecz jasna, nie każdy gabinet stomatologiczny podejmuje się pełnego zakresu zabiegów kosmetycznych, nie są to także operacje, które można zawierzyć komuś niedoświadczonemu. Warto upewnić się, że dany profesjonalista jest dobrze obeznany w swoim fachu. Za przykład może posłużyć tu gabinet stomatologiczny Estefill, dla którego dziedzina estetyczna jest jedną z podstawowych części oferty.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Przeczytaj także:  Wszystko, co należy wiedzieć o trądziku
Informacja prawna