Sklep ortopedyczny nie tylko dla chorych

Komu potrzebny jest sklep ortopedyczny?

Nie tylko po wizycie u lekarza można wybrać się do sklepu ortopedycznego.

Oprócz artykułów dedykowanych dla pacjentów z konkretnymi schorzeniami artykuły ortopedyczne przydadzą się także osobom aktywnie uprawiającym sporty, pracującym na stojąco, pokonującym duże odległości piechotą, a także uskarżającym się na zmęczone stopy. Oprócz specjalistycznego sprzętu można nabyć tutaj wysokiej jakości skarpetki, klapki i sandały które pomogą utrzymać stopy w zdrowej kondycji. Do zwykłego obuwia można dobrać specjalne wkładki, które nie tylko nie dopuszczą do zmęczenia, ale pomogą skorygować niektóre wady i przyspieszą leczenie. Dobry sklep ortopedyczny powinien współpracować z podiatrami  – specjalistami od schorzeń stóp i ich następstw, a także z doświadczonymi fizjoterapeutami.

Gdzie znaleźć dobry sklep ortopedyczny?

Podiomed.pl to sieć 3 sklepów zlokalizowanych w Szczecinie, Krakowie i Chrzanowie. Nie są to tylko sklepy ortopedyczne. We wszystkich znajdują się gabinety pozwalające na szczegółowe badania i analizy wszystkiego, co związane jest ze stopą, jej wadami i chorobami. Dzięki temu w podiomed.pl można od ręki uzyskać diagnozę i zaopatrzyć się w indywidualnie dobrane ortopedyczne wkładki do butów. Zespół podiomed.pl to lekarze , podolodzy i fizjoterapeuci. Dzięki kompleksowemu podejściu do pacjenta potrafią nie tylko zdiagnozować problemy, ale od razu zadbać o ich korektę, a także profilaktykę na przyszłość. Każdy sklep ortopedyczny podiomed.pl  posiada szeroką ofertę różnego rodzaju wkładek zarówno do użytku codziennego, korygujących wady i schorzenia a także przeznaczonych dla sportowców.

Przeczytaj także:  Suplementacja cynkiem

Jakie wkładki można znaleźć w sklepie ortopedycznym?

Pierwsza grupa to wkładki, które można polecić każdemu, komu zależy na utrzymaniu stóp w dobrej kondycji. Bez ograniczeń mogą stosować je wszyscy, niezależnie od płci i wieku. Kolejny rodzaj specjalnie dedykowany jest seniorom – zapobiegają powstawaniu odcisków i  halluxów. Specjalne wkładki przeznaczone są dla osób zmagających się z takimi wadami i chorobami jak płaskostopie, tak zwana stopa cukrzycowa, koślawość, szpotawość, bołe stóp i kręgosłupa. Kolejny rodzaj wkładek to specjalne wkładki dla sportowców – pomagają na przeciążenia, kontuzje typu zwichnięcia i skręcenia, otarcia, i niestabilność mięśniowo więzadłową. Trzeba podkreślić, że podiomed.pl oferuje wkładki specjalistyczne nawet dla osób uprawiających takie sporty jak golf.

Oprócz wkładek sklep ortopedyczny oferuje w zasadzie wszystko, co ma wpływ na zdrowie i kondycję stopy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna