Rodzaje implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne to od lat najlepsze rozwiązanie w zakresie zastępowania brakujących elementów uzębienia. Sam implant stanowi pewnego rodzaju fundament pod dalszą odbudowę, wprowadzany bezpośrednio w kość żuchwy lub szczęki. Rozwój stomatologii pozwolił jednak na to, że współcześnie pacjenci mają do wyboru selekcję implantów oferowanych w trakcie leczenia implantologicznego. Dziś wytłumaczymy wam, potencjalnym pacjentom, czym różnią się poszczególne z nich i odpowiemy, który z nich jest lepszą opcją!

Implanty tytanowe

Implanty tytanowe to można powiedzieć najbardziej klasyczne i niezawodne rozwiązanie z zakresu implantologii, stosowane przez renomowane kliniki stomatologiczne pokroju SmartSmile Orto (http://smartsmileorto.pl/oferta/implanty). Tytan, z którego wykonane są te implanty, odznacza się kilkoma unikalnymi cechami. Są nimi między innymi to, że tytan jest niezwykle odporny na zniszczenia i co najważniejsze — jest niemalże całkowicie biozgodny. Oznacza to ni mniej ni więcej, że nie powoduje on reakcji alergicznych po wszczepieniu, przez co szansa na ewentualne przyjęcie implantu jest znikoma. Implant tytanowy również w doskonały sposób integruje się z kością, stanowiąc stabilną podbudowę dla korony lub mostu protetycznego.

Implanty cyrkonowe

Implanty cyrkonowe są niemalże identyczne w kształcie oraz budowie jak implanty tytanowe, jednak wykonane są z tlenku cyrkonu. Materiał ten jest bardzo zbliżony w strukturze oraz wyglądzie do naturalnego szkliwa, także nawet w przypadku jego ewentualnego odsłonięcia, nie będzie on rzucał się w oczy osób postronnych. Podobnie jak tytan, jest on odporny na zniszczenia wynikające ze ścierania, a jego implantacja pozwala na efektywną odbudowę utraconych zębów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że implanty cyrkonowe są znacznie droższe, co sprawia, że zwiększą one całkowity koszt leczenia implantologicznego.

Który implant jest lepszym pomysłem?

Decyzję dotyczącą tego, jaki implant zostanie umieszczony w jamie ustnej pacjenta, powinien zawsze podejmować doświadczony stomatolog specjalizujący się w implantologii. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, a ostateczny wybór wszczepionego w kość rozwiązania powinien bazować nie tylko na wiedzy lekarza, lecz również na szeregu badań radiologicznych. Może przecież dojść do sytuacji, w której zastosowanie implantu nie będzie możliwe! Kluczowe jest także przedstawienie zsumowanych kosztów leczenia implantologicznego — dopiero wtedy wspólnie z pacjentem stomatolog może zalecić wykorzystanie danego implantu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna