Rodzaje depilacji i właściwa pielęgnacja po

Istnieją różne metody depilacji. Większość z nich wymaga przeprowadzenia specyficznej pielęgnacji. Które rozwiązania są najskuteczniejsze i na czym polegają?

Metody mechaniczne

Najbardziej rozpowszechnioną metodą mechanicznego usuwania owłosienia jest zastosowanie elektrycznego depilatora. W przeciwieństwie do golarki, urządzenie to pozbywa się włosków razem z cebulkami. Efekt utrzymuje się do miesiąca, po czym zabieg należy powtórzyć. Na rynku dostępne są również depilacyjne plastry z woskiem. Różnią się między sobą rozmiarem i kształtem, dzięki czemu mogą odpowiednio dopasowane do miejsca depilacji. Istnieją plastry depilacyjne m.in. do nóg, okolic bikini oraz twarzy. Ich używanie wymaga nieco wprawy. Włoski muszą być też odpowiednio długie, aby dało się je wyrwać. Zależnie od rodzaju owłosienia, efekt stosowania tej metody wystarcza na ok. 3-4 tygodnie. Do technik mechanicznych należy również depilacja woskiem na ciepło. Zabieg ten wykonuje się zwykle w gabinecie kosmetycznym i daje dobre efekty. Trzeba go ponawiać co kilka tygodni. Włoski odrastają jednak coraz bardziej przerzedzone i słabsze. Depilację woskiem na ciepło wykonać można również samodzielnie. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw depilacyjny – uzyskany efekt zależy od wprawy i umiejętności.

Metoda chemiczna

Usuwanie owłosienia można przeprowadzić także poprzez zastosowanie metody chemicznej. Zabieg ten polega na zastosowaniu specjalnego preparatu bezpośrednio na skórę. Najczęściej używa się w tym celu pianek lub kremów depilacyjnych. Zabieg chemiczny jest bezbolesny i działa jedynie na część widoczną włosa. Stanowi dobrą alternatywę dla osób szczególnie wrażliwych na ból. Sprawdza się także w przypadku skłonności do zapaleń mieszka włosowego. Preparat działa na skórze, co niweluje ryzyko występowania stanów zapalnych w wyniku wrastania się włosków. Depilacja chemiczna jest przy tym łatwa do wykonania. Wystarczy nałożyć preparat i odczekać czas wskazany przez producenta. Zastosowanie depilatorów chemicznych osłabia i zmiękcza włoski, przez co odrastają słabsze. Wadą tej metody jest duże prawdopodobieństwo podrażnień. Mogą też wystąpić reakcje alergiczne na zawarte w preparacie substancje. Depilacja chemiczna wymaga też czasu. Jeżeli włoski są mocne i grube, zabieg trzeba nierzadko powtarzać wielokrotnie – w zależności od indywidualnego wzrostu włosów, efekt pełnej gładkości może utrzymać się maksymalnie przez kilka dni.

Metoda laserowa

Depilacja laserowa jest profesjonalnym zabiegiem, przeprowadzanym w gabinetach kosmetycznych za pomocą specjalnego urządzenia. Wiązka lasera wnika w skórę bardzo głęboko, niszcząc tym samym cebulkę włosa oraz jego korzeń. Zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją z kosmetologiem. Lekarz ocenia stan owłosienia, poszukując ewentualnych przeciwwskazań do terapii. Laserowe usuwanie owłosienia wymaga dobrania odpowiednich parametrów lasera oraz przeprowadzenia testu skóry. Zabieg powtarzany jest średnio co 4-8 tygodni, aż do uzyskania w pełni zadowalającego efektu. Przewagą tej metody nad innymi jest trwałość uzyskanych rezultatów. Po zakończonym cyklu wystarczy jedynie przeprowadzić zabieg utrwalający. Depilator laserowy może usuwać włoski z praktycznie wszystkich części ciała. Efektywność zabiegu zależy od karnacji skóry oraz koloru owłosienia. Znacznie skuteczniejsze jest usuwanie włosów grubych i ciemnych. Osoby o ciemnej karnacji nie powinny poddawać się depilacji laserowej, z uwagi na dużą zawartość melaniny w skórze.

Wybór gabinetu

Depilacja laserowa bikini, pach, nóg, twarzy czy pośladków powinna być przeprowadzana jedynie w profesjonalnym gabinecie. Doświadczony kosmetolog dysponuje wiedzą, która pozwoli pacjentowi na uzyskanie zadowalających rezultatów. Na terenie okolic Warszawy warto przyjrzeć się ofercie Anlaya Medical Clinic. Szczegółowy opis wszystkich usług i zabiegów przeprowadzanych przez klinikę znajduje się na stronie https://anlaya.pl/. Skorzystanie z usług specjalistów to najlepszy sposób na to, aby cieszyć się gładką i piękną skórą.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna