Ray Ban – legendarna marka, legendarne okulary

Na rynku modowym swoje poczesne miejsce mają także producenci okularów przeciwsłonecznych. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek jest Ray Ban, która od 1937 roku wyznacza trendy w tym aspekcie. Obecnie oferta obejmuje okulary przeciwsłoneczne dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Co sprawia, że są to propozycje warte rozważenia?

Okulary Ray Ban – innowacje i jakość

Marka powstała jako pomysł firmy Bausch & Lomb, która chciała zapewnić doskonałe widzenie pilotom samolotów. Często spotykanym wówczas wśród nich zjawiskiem było zmęczenie wzroku spowodowane oślepiającym słońcem, a ówczesne produkty przeciwsłoneczne nie spełniały swojego zadania. Ray Ban to zmienił, gdy okulary z serii Aviator zaczęli nosić amerykańscy piloci. Co ciekawe, sama nazwa marki najlepiej opisuje jej działanie. „Ray Ban” to w wolnym tłumaczeniu „blokowanie promieni słonecznych”.

Aviatory były tak funkcjonalne i estetyczne, że szybko zyskały sobie popularność także na ziemi. W latach 40-tych i 50-tych wprowadzono na rynek nowe linie, w tym kultowe dziś Wayfarery. Ray Ban nie osiadł jednak na laurach i przez kolejne dekady coraz bardziej śrubował jakość swoich produktów, a dzisiaj jego oferta dostępna jest dla wszystkich. Ty także możesz dołączyć do osób, które je noszą!

A czy warto? Oczywiście. Najlepszym przykładem może być lista sławnych osób, które korzystały z okularów przeciwsłonecznych Ray Ban. Jest ona wręcz kolosalna, dlatego wymienimy tylko kilka nazwisk: generał Douglas MacArthur, Bob Dylan, Tom Cruise, Michael Jackson, Madonna, John F. Kennedy.

Przeczytaj także:  Pierścionki - jak je nosić?

Postaw na sprawdzone rozwiązania! 

Dostępne obecnie w sprzedaży okulary Ray Ban cechuje doskonałe wykonanie. Oprawki poszczególnych modeli powstają z lekkich, wytrzymałych materiałów, jak stal nierdzewna, tworzywa sztuczne czy tytan, a soczewki wyposażone są w solidne filtry UV. Dzięki temu zarazem chronią wzrok przed szkodliwymi skutkami działania promieniowania ultrafioletowego, jak i samym jasnym światłem, które wywołuje zmęczenie oczu.

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban to także odmienne kształty oprawek, dzięki czemu każdy znajdzie najlepiej dopasowane do kształtu swojej twarzy. Producent nie zapomniał także o popularnym kształcie „kocie oczy” – w jego wydaniu wyglądają one niezwykle estetycznie!

Jeśli chcesz mieć to, co najlepsze, okulary przeciwsłoneczne marki Ray Ban znajdziesz na stronie visionexpress.pl oraz  salonach stacjonarnych tej sieci. Szeroki wybór modeli sprawia, że bez trudu znajdziesz najlepiej dopasowane do Twoich preferencji, a co istotne – dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź to już dzisiaj!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna