Przebarwienia potrądzikowe: zmora nie tylko nastolatków. Jak z nimi walczyć?

Choć trądzik jest kojarzony przede wszystkim z problemem nastolatków i młodzieży, to dotyka również osób dorosłych. W największej mierze za powstawanie zmian trądzikowych odpowiadają hormony, jednak trądzik może powstawać również w wyniku złej diety, niedoborów snu, a także nadmiernego i długotrwałego stresu. Zapanowanie nad zmianami zapalnymi to jedna kwestia. Druga to doprowadzenie skóry do stanu wyjściowego – a to często nie jest proste, ze względu na blizny i przebarwienia potrądzikowe. Jak sobie z nimi radzić?

Dlaczego powstają blizny i przebarwienia potrądzikowe?

Podstawą zapobiegania powstawaniu blizn i przebarwień potrądzikowych jest szybka reakcja wówczas, gdy tylko krosty i stany zapalne zaczną się pojawiać. Im większe i głębiej zakorzenione wypryski, tym większe prawdopodobieństwo, że po wyciśnięciu czy przebiciu ich w tym miejscu pozostanie blizna lub przebarwiona skóra. Aby uniknąć śladów na skórze po trądziku, unikaj również rozdrapywania zmian. Dotykanie twarzy w różnych miejscach może także prowadzić do rozsiewania bakterii, a w konsekwencji do powstawania krost w jeszcze większej ilości.

Dlatego ważne jest, by od samego początku starać się likwidować zmiany. Jeśli trądzik jest w zaawansowanym stadium, najlepszym wyjściem będzie wdrożenie kuracji zaleconej przez dermatologa.

Jak pielęgnować skórę z przebarwieniami potrądzikowymi?

Udało Ci się pożegnać zmiany trądzikowe, ale cerze niestety daleko do tego, jak wyglądała wcześniej? Pokrywają ją blizny i przebarwienia potrądzikowe będące pozostałością po zapalnych krostach? Czas na regenerację!

Postępowanie jest podobne do tego w przypadku przebarwień. Skórę trzeba złuszczać, nawilżać i regenerować. Z czasem przebarwienia i wgłębienia będą o wiele mniej widoczne, a z czasem prawdopodobnie zanikną całkowicie.

Pomocny będzie w tym kultowy już wręcz olejek Bio–Oil. W jego składzie znajdziesz naturalne składniki o kompleksowym działaniu nawilżającym, odżywczym, regenerującym, uelastyczniającym i rozjaśniającym przebarwienia. Aplikując olejek, warto wykonywać masaż pobudzający krążenie, dzięki czemu składniki aktywne zostaną lepiej przyjęte przez skórę.

Warto przeczytać również https://bio-oil.com.pl/problem-nie-tylko-nastoletni-jak-sie-pozbyc-przebarwien-i-blizn-potradzikowych/

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna