Problemy z utrzymaniem erekcji

Oceń ten artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób zlikwidować męskie problemy w sypialni, to w tym artykule znajdziesz na to odpowiedź.

Problemy z utrzymaniem erekcji

W dzisiejszych czasach problemy z utrzymaniem erekcji nie są sprawą szokującą. Obecnie ogromna liczba mężczyzn zmaga się z tym problemem, lecz nie mówią o tym głośno.

Dzieje się tak dlatego, że jest to dla nich temat bardzo wrażliwy. Uważają, że podważając prawidłowe funkcjonowanie swojego członka jednocześnie podważają swoją męskość, bowiem właśnie członka uważają za jej wyznacznik.

Zaczynają szukać rozwiązania na męczące ich problemy, bowiem nieudane życie seksualne znajduje odbicie we wszystkich pozostałych strefach ich życia oraz życia ich partnerek. Seks odgrywa ogromną rolę w życiu prywatnym. Jeżeli na jego tle pojawiają się problemy, nie dziwnym jest iż panie również starają się znaleźć rozwiązanie, aby współżycie z ich partnerami nabrało dawnych kolorów.

Badania pokazują, że problem związany z zaburzeniami seksualnymi u mężczyzn może przytrafić się w każdym wieku. Nie istnieje jedna zasada mówiąca o tym, że problem ten dotyczy tylko osób starszych. Oczywiście ryzyko zagrożenia na wystąpienie problemów z erekcją zwiększa się wraz z wiekiem, co wynika ze zmiany poziomu testosteronu we krwi (bardziej szczegółowo będzie to omówione w dalszej części artykułu), ale może wystąpić też u nastolatków.

Z tego powodu problem ten jest niezwykle poważny! Wiadomo, że żaden mężczyzna nie chce zostać określony mianem krótkodystansowca. Kiedy zaledwie po 2-3 minutach od rozpoczęcia stosunku, pan już skończył nie tylko jego wprawia to w zażenowanie, ale również jego partnerkę.

Z tej właśnie przyczyny tak ważnym jest zrozumienie co oznaczają zaburzenia seksualne związane z erekcją, jakie są ich przyczyny oraz jak skutecznie im zaradzić. Wszystkie wyjaśnienia i porady dotyczące potencji znajdujące się w poniższym artykule zostały przygotowane w oparciu o artykuł z https://erektoportal.pl. Po zapoznaniu się z nim, problemy z erekcją na zawsze znikną z sypialni.

Co wprawia członka w stan „gotowości”?

Jak wiadomo zawsze musi być akcja, aby nastąpiła reakcja. W tym przypadku również tak jest. Przede wszystkim odpowiedzialnym za wzrost i stwardnienie męskiego członka,  wprawiającym go w stan aktywności seksualnej, jest bodziec. Może on przyjąć mnóstwo różnych form.

Wzrokowy, kiedy to wzrok mężczyzny pada na osobę, sytuacje czy zachowanie, które go podnieca. Słuchowy, kiedy szeptane słowa do jego ucha bądź odgłosy o zabarwieniu erotycznym działają na jego wyobraźnie. Dotykowy, kiedy wszelkie muśnięcie, szarpnięcie czy zaskoczenie sprawia, że nabiera ochoty do stosunku. Zapachowy, kiedy to odpowiednio dobrane wonie powodują, że zaczyna wyobrażać sobie namiętne sceny..

Jak można zauważyć bodźców pobudzających męskiego członka jest mnóstwo. Bodziec pobudza ośrodek erekcji, który znajduje się w rdzeniu kręgowym, co zapewnia panom wzwód. Pomimo, że mówi się, że panowie myślą tylko penisem, pierwszy impuls odpowiedzialny za wzwód powstaje w głowie. Dalej powoduje on lepszy dopływ krwi do członka poprzez rozszerzenie tętnic. Skutkuje to zwiększeniem rozmiarów członka, jego stwardnieniem oraz unoszeniem.

Kiedy w takiej sytuacji mężczyzna nie może przeżyć pełnej erekcji lub utrzymać jej odpowiednio długo, świadczy to o tym, że cierpi na zaburzenia potencji. W dalszej kolejności może to skutkować impotencja, a więc długotrwałą niezdolnością do odbycia pełnego stosunku płciowego.

Komu zagraża problem związany z potencją?

Tak jak już zostało to wspomniane na samym początku. Problem ten może dotyczyć każdego mężczyzny niezależnie od wieku. Przedwczesny wytrysk może mieć różne przyczyny zarówno psychiczne jak i fizyczne. Badania pokazują, że w grupie największego ryzyka znajdują się panowie po czterdziestym roku życia. Jednak coraz więcej młodszych mężczyzn cierpi na przedwczesną erekcje spowodowaną zwłaszcza problemami na tle psychicznym.

Główne przyczyny występowania zaburzeń seksualnych

Istnieją trzy najważniejsze rodzaje występowania problemów z przedwczesną erekcją: fizyczne, psychiczne oraz te związane z wiekiem. Uważa się, że największy wpływ mają czynniki fizyczne, w drugiej zaś kolejności czynniki psychiczne, a na końcu dopiero czynniki związane z wiekiem. Niezależnie od kolejności, pod żadnym pozorem nie możemy ignorować żadnego czynnika, ponieważ skutkują one tym samym – przedwczesnym wytryskiem bądź zagrożeniem stania się impotentem przez panów.

Najczęstsze uwarunkowania fizyczne wpływające negatywnie na męskiego członka

Bakterie i grzybice stanowią jeden z najważniejszych powodów występowania problemów na tle seksualnym. Atakują one męską prostatę bez litości i w sposób błyskawiczny mogą się przenosić w organizmie atakując inne organy. Ich źródłem przede wszystkim jest niezdrowa dieta, która skutkuje nieszczelnością jelit i naczyń krwionośnych. Wszelkie swędzenie prącia czy zmiany skórne świadczą o obecności bakterii w męskim organizmie.

Osłabienie męskiego libido, czyli popędu seksualnego znajduje swoje źródło również w diecie jak i nieprawidłowym, bądź niewystarczającym śnie. Związane z tym obciążenie nadnerczy powoduje, że panowie odczuwają nieustanne zmęczenie oraz gwałtowny spadek zainteresowania seksem.

Wszelkie choroby takie jak choroby serca, układu krążenia czy cukrzyca są koszmarem dla męskiej erekcji. Tak jak wcześniej zostało to wspomniane, wzwód mam miejsce w momencie kiedy do ciał jamistych prącia zostaje dostarczona większa ilość krwi, która wprawia w ruch członka. Nadciśnienie, miażdżyca czy wysoki poziom cholesterolu we krwi powoduje, że w naczyniach krwionośny powstają blaszki miażdżycowe, które utrudniają swobodny przepływ krwi. Aż u połowy cukrzyków stwierdzono impotencję!

Testosteron jest jednym z najważniejszych hormonów, w przypadku kiedy mówimy o zaburzeniach erekcji. Jego ilość w organizmie znacząco wpływa na gotowość do aktywności seksualnej u mężczyzn. Tak samo jak prolaktyna.

Do innych problemów na tle fizycznym możemy zaliczyć: uzależnienia, zbyt mało aktywny tryb życia czy leki na obniżenie ciśnienia krwi.

Czynniki psychiczne, a ich wpływ na długość erekcji

Zaskakującym jest jak duży wpływ na męską zdolność do podejmowania aktywności seksualnej mają czynniki psychiczne. To one w głównej mierze przyczyniają się do tego, że mężczyźni nie są wstanie zapanować nad przedwczesnym wytryskiem. W momencie kiedy zmagają się oni z problemami psychicznymi, bądź czują się zestresowani ich aktywność seksualna jest minimalna lub przestaje istnieć.

Jednym z największych koszmarów współczesnego świata jest stres. Atakuje one brutalnie każdego, niezależnie od płci, wieku czy stanu materialnego. W przypadku kiedy mężczyzna czuje się zestresowany jego popęd seksualny ulega znacznemu zmniejszeniu, a erekcja następują zaskakująco szybko.

Poważne problemy w związku również nie zachęcają mężczyzn do seksu. W przypadku kiedy jego relacje z partnerką pozostawiają wiele do życzenia, jego ochota na odbycie z nią stosunku zanika.

W dłuższej perspektywie czasu problemy w związku, spadek samooceny czy stres związany z codziennymi problemami może przyczynić się do depresji u mężczyzn. Jest to bardzo poważny stan psychiczny, którego pod żadnym pozorem nie można ignorować!

Jak skutecznie zaradzić brakowi erekcji? Co oprócz tabletek ?

Istnieje wiele czynników, które niekorzystnie mogą wpłynąć na męską erekcję. Nie należy się jednak dołować, ponieważ istnieje również wiele skutecznych rozwiązań!

Przede wszystkim należy zacząć od weryfikacji diety i połączyć to z ćwiczeniami fizycznymi. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Każdy mężczyzna powinien w pierwszej kolejności zwrócić uwagę jak wyglądają jego codzienne nawyki żywieniowe. Czy odżywia się on korzystnie dla swojego organizmu czy zatruwa go śmieciowym żarciem, używkami w postaci papierosów, alkoholu czy narkotyków. Nie chodzi o to, aby jeść tylko marchew i szpinak. Chodzi o to, aby mieć pewność, że organizm został uzupełniony o najważniejsze składniki w postaci witamin.

W tym przypadku najlepsze zastosowanie znajdują tabletki na potencję (https://erektoportal.pl/tabletki-na-potencje-bez-recepty/). Oparte są one na naturalnych mieszankach ziołowych, które w sposób natychmiastowy i skuteczny uzupełnią organizm o brakujące składniki.

Po zweryfikowaniu diety należy przejść do weryfikacji trybu życiu pod względem snu oraz aktywności fizycznych. Niewystarczający sen powoduje osłabienie organizmu, co czyni go bardziej podatnym na zachorowanie na różne choroby.

Wzrost aktywności fizycznej natomiast powoduje wzrost popędu seksualnego oraz większe dotlenienie organizmu. Wystarczą proste aerobowe ćwiczenia, spacer czy bieganie, aby członek cieszył się lepszym ukrwieniem.

Jak widać, pomimo że problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą spotkać każdego, w zależności czym są one spowodowane rozwiązań jest mnóstwo. Należy zmienić dietę, wzbogacić ją o tabletki na potencję oraz wprowadzić w ruch ciało, wówczas zaburzenia erekcji przestaną istnieć!


Przeczytaj również:

Jak leczyć brodawki na stopach? Na stopach mogą pojawiać się różnego rodzaju zmiany, na przykład odciski, modzele czy brodawki. Te ostatnie są trudne do leczenia, proces ten może być...
Zestaw erotyczny dla par Bijoux Indiscrets – pomysł na ciekawy prezent walentynkowy Szukasz pomysłu na prezent walentynkowy wśród gadżetów erotycznych, ale nie potrafisz się zdecydować? A może nie wiesz co najbardziej spodobałoby się ...
Wyciskarka czy sokowirówka? Wybieramy urządzenie do robienia soków! Dobre urządzenie do wyciskania soków to inwestycja w zdrowie. Jeśli urządzenie dodatkowo będzie trwałe, to będzie to inwestycja na lata. Jednak wybór ...
Czym jest PETTING? Jak uprawiać petting i czy jest bezpieczny… Większość z nas żyje w przekonaniu, że seksualną rozkosz i spełnienie daje tylko i wyłącznie seks w czystej postaci. Wydaje nam się, że klasyczne wspó...
Mity związane z wibratorami i masturbacją Wibratory to gadżety uważane za dość kontrowersyjne. Wiele osób postrzega je negatywnie i może właśnie przez to tylko 38 procent kobiet deklaruje, że ...
Czy Twoje dziecko potrzebuje konsultacji u laryngologa? Laryngolog dziecięcy to lekarz, który zajmuje się diagnozą, a następnie leczeniem schorzeń nosa, gardła, uszu, a także narządu równowagi. Wszystko to ...
Pysznie i wartościowo – przepisy na koktajle owocowe Zdrowe, smaczne, niskokaloryczne i idealne na nadchodzącą wiosnę. Zadbaj o szczupłą sylwetkę i lepszą odporność, nie rezygnując z ulubionych smaków. O...
Spirulina i chlorella – algi, które zrewolucjonizują Twoją dietę! Czy istnieje pożywienie doskonałe? Takie pytanie zadają sobie biotechnolodzy na całym świecie, opracowując w swoich laboratoriach perfekcyjne receptur...
Imbir na odchudzanie – poznaj zalety! Wiele osób szuka sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów. Powiedzmy sobie jednak otwarcie, nie ma cudownego środka na odchudzanie, a ci, którzy li...
Neutrofile – Czym są, co oznacza podwyższony i obniżony poziom? Robiąc badania morfologii krwi, można zauważyć parametr ilości neutrofili. Ich poziom jest niezwykle istotny, gdyż niedobór lub nadmiar może świadczyć...