Pozbądź się naczynek – skorzystaj z zabiegu ich laserowego usuwania!

Naczynka widoczne na twarzy i ciele są popularnym defektem estetycznym. Teraz można zlikwidować je z użyciem zabiegów laserowych.

Siateczka czerwonych naczynek widoczna na nosie, policzkach lub na brodzie? A może podobny problem widoczny jest na dekolcie lub na nogach? Popękane naczynka krwionośne to niedoskonałość dotykająca zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Teraz można ją usunąć – laserowe zamykanie naczynek to zabieg, z którym można uzyskać najlepsze efekty!

Rozszerzone naczynka krwionośne – skąd się biorą?

Popękane, rozszerzone naczynka krwionośne, inaczej pajączki, widoczne pod skórą w postaci siateczki czerwonych nitek to nieprawidłowości spotykane bardzo często. Można podzielić je na trzy główne kategorie, a mianowicie na:

  • naczyniaki
  • teleangiektazje
  • ziarniniaki naczyniaste

Najczęściej do ich powstania dochodzi wskutek zmian hormonalnych, zapaleń skóry, ale także opalania się, częstych zmian temperatury, przebywania w niskich temperaturach, korzystania z sauny czy palenia papierosów. W dużej mierze występują one też rodzinnie, dlatego posiadają podłoże genetyczne.

Problemy naczyniowe mogą także powodować powstawania rumienia, który najczęściej poprzedza pojawienie się trwałych zmian naczyniowych, w tym popękanych naczynek.

Jak można usunąć popękane naczynka krwionośne?

Aktualnie w sklepach można znaleźć wiele kosmetyków przeznaczonych dla cer naczynkowych. Zawierają one składniki wzmacniając naczynia krwionośne i w pewnym stopniu redukują zmiany naczyniowe. Niestety, nie mogą usunąć ich całkowicie.

Aby pozbyć się popękanych naczynek, najlepiej zdecydować się na ich laserowe usuwanie. To zabieg medycyny estetycznej, z którego można skorzystać obecnie w praktycznie każdym gabinecie wyposażonym w sprzęt do laseroterapii, w tym lasery IPL oraz neodymowo-yagowe.

Zabieg tego typu może być stosowany zarówno na płytkie, jak i na głębokie zmiany naczyniowe widoczne na twarzy, nogach oraz w innych partiach ciała.

Zamykanie naczynek z użyciem takich właśnie laserów posiada wiele zalet, wśród których znajdują się między innymi:

  • szerokie zastosowanie – różne zmiany naczyniowe
  • wysoka skuteczność zabiegu
  • nieinwazyjność zabiegu
  • krótki czas trwania procedury
  • brak lub małe dolegliwości bólowe
  • efekty widoczne od razu
  • trwał rezultaty – naczynka nie powracają

Te wszystkie zalety powodują, że obecnie zabiegi laserowe tego typu są wybierane bardzo chętnie!

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który umożliwia całkowite zlikwidowanie naczynek krwionośnych z użyciem światła lasera. Promieniowanie laserowe powoduje, że wzrasta temperatura tkanki, a tym samym rośnie także temperatura krwi w naczynku. Dochodzi do jego obkurczenia i zamknięcia, a w efekcie do usunięcia. Taki efekt zabiegu jest trwały – naczynko nie rozszerza się ponownie.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, ale objawy te zanikają po paru godzinach.

Niewielkie popękane naczynka można usunąć podczas jednej sesji zabiegowej. Wtedy, gdy obejmują one większy obszar, a także są głębsze, zamykanie naczynek będzie wymagało wykonania na ogół 3 zabiegów w odstępach co kilka miesięcy.

Gdzie można wykonać laserowe zamykanie naczynek?

Aktualnie zabiegi laserowego usuwania naczynek krwionośnych są bardzo popularne i posiada je w swojej ofercie niemalże każda klinika i gabinet medycyny estetycznej.

Takie usługi dostępne są także w mieście Kraków, gdzie działa Klinika Medycyny Estetycznej Magnopere. oferuje ona laserowe zamykanie naczynek z użyciem najnowocześniejszego sprzętu laserowego dla uzyskania najlepszych efektów.

Zatem laserowe zamykanie naczynek to bardzo dobry wybór dla wielu osób, u których widoczne są pajączki. To zmiany, które mogą być nieestetyczne, a pozbycie się ich z użyciem zwykłych kosmetyków jest po prostu niemożliwe. W takim przypadku zabieg laserowy pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów widocznych niemalże od zaraz!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna