Permanentne usunięcie owłosienia – jak działa depilacja laserowa?

Każda kobieta marzy o jedwabiście gładkiej skórze. Szczególnie w okresie letnim szybko odrastające po goleniu włoski są ogromną zmorą. Już w czasach starożytnych kobiety szukały sposobów na usunięcie owłosienia z ciała. Stosowano najróżniejsze metody, które dzisiaj mogłyby dziwić. Na szczęście technologia poszła mocno naprzód i dzisiejsze usuwanie włosków niczym nie przypomina starożytnych zabiegów. Dla kobiet, które chcą raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia, najlepszą opcją będzie depilacja laserowa. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg kosmetyczny wykonywany tylko w renomowanych gabinetach. Wymaga on bowiem zastosowania specjalistycznego sprzętu, mianowicie urządzenia emitującego wiązkę światła lasera o różnym natężeniu. Osoba wykonująca zabieg musi posiadać odpowiednie przeszkolenie.

W trakcie depilacji laserowej dochodzi do zniszczenia cebulki włosa wraz z jej korzeniem, w efekcie czego włoski wylatują. Dzieje się tak za sprawą energii wytwarzanej przez laser, która pochłaniana jest przez barwnik włosa, czyli melaninę. W konsekwencji tego procesu dochodzi do powstania energii termicznej i nieodwracalnego zniszczenia cebulki włosa. Aby jednak mógł zajść taki proces, kosmetolog wykonująca zabieg musi wiedzieć, jakiej mocy i czasu trwania impulsu użyć. To właśnie między innymi od tego zależy efekt zabiegu. Należy jednak podkreślić, że na efekt wpływają także inne czynniki, takie jak rodzaj skóry oraz włosów.

Zabiegi depilacji laserowej należy wykonywać w sesjach, gdyż laser działa jedynie na włoski będące w fazie wzrostu. Sesje powtarza się cyklicznie co 4-6 tygodni. Już po pierwszych dwóch, trzech zabiegać widać znaczną różnicę.

Przeczytaj także:  Stylista fryzur – jak go wybrać by być zadowolonym?

Depilacja laserowa – czy warto więc w nią inwestować?

Depilacja laserowa niestety nie należy do najtańszych metod usuwania owłosienia. Jednak spoglądając na to z szerszej perspektywy, jest to najlepsza inwestycja Jest bowiem jedną z nielicznych metod pozwalających trwale usunąć włoski, a co za tym idzie, przekłada się na oszczędności w użytkowaniu kremów czy maszynek. Warto skorzystać z oferty profesjonalistów, takich jak Laserland: https://laserland.pl/zabiegi-cennik/depilacja-n/.

Przeliczając roczne wydatki na maszynki, żele do golenia czy kremy do depilacji lub woski, możemy łatwo przekalkulować, że kilka serii depilacji laserowej wyjdą nam taniej w perspektywie czasu. Inne metody działają tylko na krótki czas, podczas gdy depilacja laserowa pozwala trwale usunąć włoski.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy może się poddać zabiegowi. Do przeciwwskazań należą między innymi:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby skóry takie jak łuszczyca, bielactwo czy opryszczka,
  • infekcje w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie leków fotouczulających,
  • terapia witaminą A (retinoidami),
  • opalenizna,
  • ciąża

Należy jednak nadmienić, że renomowane gabinety medycyny estetycznej, w których można wykonać zabieg, zawsze poprzedzają go konsultacją. Wnikliwy wywiad pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie samego zabiegu. W większości przypadków konsultacja jest darmowa i niezobowiązująca, co też zwiększa zainteresowanie depilacją laserową i przekłada się na coraz większy popyt w tej branży.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna