Peeling czy laser – co skuteczniejsze w złuszczaniu naskórka?

Niedoskonałości skórne to częsty problem, z którymi zarówno kobiety jak i mężczyźni próbują radzić sobie na różne sposoby. Obecnie w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej można znaleźć szeroką ofertę zabiegów, które bardzo dobrze działają na skórę i mogą znacznie poprawić jej wygląd. Mogą sprawić, że pozbędziesz się trądziku, łojotoku, a drobne zmarszczki, blizny, rozszerzone pory czy przebarwienia – mogą zniknąć na zawsze.

O tym, który zabieg złuszczający będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, warto jednak porozmawiać z kosmetologiem, który dokładnie obejrzy Twoją skórę podczas konsultacji i wdroży odpowiedni plan terapeutyczny.

Jaki rodzaj zabiegu będzie właściwy dla Twojej skóry?

Zabiegi, które wykonuje się w celu złuszczenia wierzchniej warstwy naskórka i wygładzenia twarzy są zwykle dosyć inwazyjne i wymagają odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim wybierając odpowiedni program złuszczania konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi przeciwwskazaniami do ich stosowania. Dlaczego? U osób, które mają dużą tendencję do bliznowacenia nie można np. wykonać zabiegów, które bardzo głęboko wnikają w skórę, chodziażby peelingów chemicznych.

Właściwa forma złuszczania naskórka powinna odbywać się w porozumieniu z doświadczonym kosmetologiem, ponieważ dla jednego rodzaju skóry będzie dobry intensywny jednorazowy zabieg a dla innej delikatne złuszczanie wykonane w kilku seriach. Głęboko ablacyjne metody, czyli laser, potrafią zwalczyć wiele trudnych dolegliwości, z którymi nie jest w stanie poradzić sobie tak dobrze peeling. Mowa np. o głębokich bliznach.

Z pewnością jednak w obu przypadkach możesz liczyć na:

  • odmłodzenie skóry,
  • regenerację,
  • zlikwidowanie zmarszczek,
  • usunięcie blizn,
  • zmiejszenie porów,
  • usunięcie martwego naskórka.

Złuszczanie naskórka peelingiem

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej metody złuszczania naskórka różnią się od siebie pod kątem głębokości wykonania zabiegu oraz jego inwazyjności. Peelingi wykonywane w domu znacznie różnią się od tych peelingów złuszczających, które są stosowane w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczne potrafią zadziałać nie tylko na powierzchowne warstwy skóry, ale też na jej głębokie struktury, a tym samym znacznie poprawić wygląd bp. blizn potrądzikowych. Najważniejszym zadaniem peelingów, poza samym usunięciem martwego naskórka, jest unormowanie działania sebum, które w bardzo duży stopniu jest odpowiedzialne za pojawianie się niedoskonałości na skórze. Dodatkowo peelingi złuszczające skórę działają z korzyścią na barwnik skóry, czyli melaninę i tym samym są w stanie zredukować powstałe na twarzy przebarwienia.

Efektem regularnego stosowania peelingów jest zagęszczenie i ujędrnienie skóry, ponieważ w trakcie terapii dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, odpowiedzialnych za jej właściwe napięcie. Peelingi dobrze wykonać w serii 4-6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Możesz mieć jednak pewność, że już po pierwszej wizycie w salonie Twoja skóra będzie bardziej wygładzona i napięta.

Laserowe złuszczanie skóry

Jeżeli chodzi o złuszczanie naskórka przy pomocy lasera, to jest to taki rodzaj zabiegu, który cieszy się ogromną popularnością wśród klientów. Dlaczego? Ponieważ efekt zabiegu jest naprawdę świetny i bardzo szybko zauważalny. Cały proces terapii oparty jest na działaniu lasera CO2 lub Er-YAG. To właśnie one idealnie wygładzają skórę, potrafią pozbyć się trądziku oraz zatrzymać uciekający czas dzięki znacznemu wygładzeniu zmarszczek mimicznych. Najbardziej delikatnym rodzajem złuszczania naskórka przy pomocy lasera jest smooth. W czasie tego zabiegu światło lasera działa poprzez naskórek a następnie wnika w głębsze warstwy skóry gdzie rozpoczyna procesy regeneracyjne i przyspiesza produkcję kolagenu.

Decydując się na zabiegi laserowe trzeba liczyć się z dłuższym okresem rekonwalescencji. Zmiana kolorytu twarzy w miejscu wykonania zabiegu, będzie utrzymywać się przez kilka dni a nawet 2 tygodnie. Wynika to z faktu, że na powierzchni skóry powstały uszkodzenia oraz kontrolowany stan zapalny, który ma zmusić ją do samodzielnej regeneracji.

Widocznego efektu zabiegu możesz się spodziewać już po jednorazowym zastosowaniu lasera, jednak dla najbardziej satysfakcjonujących rezultatów zaleca się zrobienie serii 4 zabiegów raz w miesiącu.

Zapisz się na zabiegi

Saray Beauty & Spa dysponujemy najlepszymi laserami, które skutecznie i szybko są w stanie pomóc Ci w pozbyciu się nieprzyjemnych defektów skórnych. Jeżeli natomiast zależy Ci po prostu na odpowiednim oczyszczeniu twarzy, spłyceniu zmarszczek i odświeżeniu cery, to nasz kosmetolog dobierze dla Ciebie indywidualny pakiet peelingów medycznych, które w mało inwazyjny, ale bardzo bezpieczny sposób pomogą Ci poprawić swój wygląd!

Jeżeli masz do nas jakieś dodatkowe pytania w tym zakresie lub chcesz poznać całą ofertę naszych zabiegów, to serdecznie zapraszamy Ciebie do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z pewnością jesteśmy w stanie kompleksowo zatroszczyć się o Twój wygląd i sprawić, że staniesz się znacznie bardziej pewna siebie a Twoje kompleksy odejdą w zapomnienie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna