Pakiety medyczne w firmach, czyli jak zadbać o pracownika

W dobie rynku pracownika to właśnie on coraz częściej dyktuje pracodawcy swoje warunki. Firmy robią więc wiele, aby zatrzymać u siebie wykwalifikowaną kadrę i kuszą nowych kandydatów dodatkowymi profitami związanymi z podjęciem u nich pracy. Jednym z nich są firmowe pakiety medyczne, które pozwalają pracownikowi na skorzystanie z prywatnej opieki lekarskiej w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jak działa pakiet medyczny?

Firma wybierając taką usługę po prostu wykupuje dla swoich pracowników dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Ze względu na to, że jest to ubezpieczenie grupowe, koszt składki jest znacznie mniejszy, niż gdyby pracownicy robili to indywidualnie. Zakres ubezpieczenia może być różny w zależności od wybranej opcji: przykładowo niektóre pakiety PZU oferują jedynie podstawową opiekę lekarską, inne z kolei obejmują też wizyty u specjalistów. Różni się również sieć placówek, z którymi ubezpieczyciel ma podpisaną umowę.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Działanie publicznej służby zdrowia często pozostawia wiele do życzenia, więc możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej jest bardzo kusząca. Pakiety medyczne dla firm to z punktu widzenia pracownika ogromne ułatwienie w dostaniu się do lekarza pierwszego kontaktu, ale i do lekarzy specjalistów w przypadku chorób przewlekłych. Pracownik nie tylko oszczędza więc pieniądze, bo nie musi sam płacić za badania i konsultacje, ale również i czas, bo oczekiwanie na wizytę w ramach pakietu trwa o wiele krócej niż na NFZ.

Ubezpieczenie pracownika i jego rodziny

Pakiety medyczne dla firm to nie tylko okazja do ubezpieczenia samego pracownika. Wielu ubezpieczycieli oferuje również – zwykle za niewielką opłatą dodatkową – możliwość ubezpieczenia też członków ich rodzin. Opieka medyczna najczęściej nie ogranicza się do samych wizyt w poradni czy gabinecie, ale obejmuje też wizyty domowe, pomoc pielęgniarki, psychologa, dostarczanie leków, transport medyczny czy zabiegi rehabilitacyjne. Zakres udzielanych świadczeń jest zależny od wybranego pakietu, ale w zdecydowanej większości przypadków znacznie przewyższa jakościowo świadczenia dostępne w publicznych placówkach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Przeczytaj także:  Serum nawilżające jako podstawa pielęgnacji twarzy
Informacja prawna