Olejek z drzewa herbacianego – kilka zastosowań, które Cię zaskoczą!

Olejek z drzewka herbacianego, z drzewa herbacianego lub krzewu herbacianego – wszystkie te nazwy bywają używane zamiennie, to jeden z najwspanialszych darów natury, który od wielu lat służy człowiekowi, jako sprzymierzeniec w walce z wieloma dolegliwościami. Liczne zastosowania olejku herbacianego wciąż bywają dla nas zaskakujące, a niektóre na stałe utarły się w codziennej praktyce… Do czego możemy użyć olejku herbacianego, w jakich dolegliwościach i chorobach może być pomocny, a kiedy należy zaprzestać jego stosowania? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi i w kilku punktach dowiesz się dlaczego jest tak cenny!

Olejek herbaciany jako antyseptyk

Szukając olejku herbacianego pierwsze kroki kierujemy do apteki – no i słusznie! W aptece oprócz leków można znaleźć wiele wspaniałości – na dodatek w cenach, które udźwignie każda kieszeń! W domowej apteczce zazwyczaj przechowujemy leki przeciwbólowe, materiały opatrunkowe oraz środki dezynfekujące. Właśnie do wspomnianej dezynfekcji może posłużyć nam olejek herbaciany! Jest to jeden z najsilniejszych, naturalnych antyseptyków. Co to oznacza? Otóż olejek ten doskonale sprawdzi się jako środek o właściwościach odkażających, który świetnie radzi sobie z niszczeniem drobnoustrojów na skórze, błonach śluzowych oraz w zakażonych ranach. W przypadku delikatnych otarć lub skaleczeń, wystarczy przed założeniem opatrunku zaaplikować kilka kropli olejku z drzewka herbacianego bezpośrednio na skórę i niech się goi!

Olejek z drzewka herbacianego kontra trądzik!

Szczęśliwy ten nastolatek, który trądziku nie zaznał, a ten co się z nim uporać nie może niech koniecznie sięgnie po Olejek herbaciany, z którym pielęgnacja skóry problematycznej może okazać się mniej problematyczna niż się spodziewamy! Silne działanie antybakteryjne olejku i pomoc w gojeniu zmian skórnych, sprawia, że herbaciany cud dodawany jest do bardzo wielu aptecznych i drogeryjnych kosmetyków dedykowanych nastolatkom, a także osobom dorosłym dotkniętych różnego rodzaju zmianami skórnymi. Jednak wiele kosmetyków zawiera jedynie śladowe ilości olejku herbacianego, a jego właściwości zostają „uśpione” innymi składnikami. Posiadając w domu maleńką buteleczkę z olejkiem herbacianym, możemy samodzielnie dodać kilka kropelek olejku do ulubionego żelu do mycia twarzy lub do mydła. Na stany zapalne i pryszcze należy nanieść delikatnie kropelkę olejku bezpośrednio na zmianę. Oczywiście efekt nie będzie natychmiastowy, ale z pewnością zabieg ten skróci proces gojenia.

Olejek z drzewka herbacianego jako dodatek do prania

W sieci aż huczy od porad parentingowych w temacie prania niemowlęcych ubranek i pieluszek. Jedni polecają chemiczne proszki do prania produkowane z myślą o dzieciach, inni zadają sobie trudu i przygotowują samodzielnie mieszanki ekologiczne do prania lub piorą w orzechach. Niezależnie od tego, która metoda jest nam bliższa, warto do prania dodać kilka kropelek olejku herbacianego. Pranie będzie nie tylko świeże, mięciutkie i pachnące, ale także odkażone – co ma szczególne znaczenie w przypadku pieluszek tetrowych i wielorazowego użytku.

Olejek z drzewka herbacianego jako naturalny odświeżacz powietrza

Aromatoterapia z użyciem olejku herbacianego przyniesie wiele korzyści – więcej niż się spodziewasz… Olejek możesz wlać do kominka zapachowego i rozcieńczyć wodą lub przygotować ciepłą kąpiel z jego dodatkiem. W kilka chwil powietrze w Twoim otoczeniu oczyści się, będzie Ci się lepiej oddychać, a olejek podczas aromatyzacji powietrza wymiecie z pomieszczeniu wirusy i grzyby!

Olejek z drzewka herbacianego jako naturalny lek na grzybicę skóry i paznokci

Olejek herbaciany uwielbia problemy dermatologiczne… zwalczać! Mieliśmy już trądzik i rany, teraz przyszedł czas na grzyby! Grzybica to podła przypadłość, a ten kto ma predyspozycje do zakażeń tego typu, wie jak trudno jest całkowicie wyeliminować problem. Grzybica szczególnie lubi stopy i paznokcie – wilgoć, ciepło i ciemno to świetne warunki lęgowe! Problem nie zawsze wymaga konsultacji z lekarzem, jednak gdy choroba rozprzestrzenia się i staje się coraz bardziej uciążliwa (świąd, pieczenie, stan zapalny) konieczne jest włączenie specjalistycznego leczenia – na zewnątrz (maści, kremy, spray) i od wewnątrz (leki przeciwgrzybicze). W początkowej fazie i jako uzupełnienie leczenia świetnie spisze się nasz olejek. Terapia trwa długo, ale efekt będzie zadowalający! Olejek aplikuje się bezpośrednio na miejsce zakażenia – jeśli jest to możliwe nawet kilka razy dziennie.

To tylko kilka z wielu przykładów zastosowania olejku z drzewa herbacianego – mówi mgr farm. Edyta Kusz z apteki internetowej i-Apteka.pl. Z pewnością moglibyśmy wyliczyć jeszcze kilkanaście innych, ale nie to jest ważne – ważne, by to cudeńko jak najszybciej znalazło się w naszej domowej apteczce!

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna