Odtrucie alkoholowe Warszawa to pierwszy etap świadomego leczenia choroby alkoholowej

Odtruwanie alkoholowe jest czynnością medyczną – aby ją przeprowadzić Pacjent musi wyrazić zgodę na wykonanie procedury

Czym jest alkoholizm? Jest to choroba przewlekła, postępująca – nieleczona grozi nawet śmiercią. Czy można zauważyć jakieś znaki ostrzegawcze przed zapadnięciem w tę chorobę? Tak – alkoholizm ma swój początek, objawy ostrzegawcze oraz konkretne fazy objawiające się specyficznymi zachowaniami. Czy z alkoholizmu można się całkowicie wyleczyć? Niestety nie – jest to proces nieodwracalny. Na szczęście chorobę tę można zatrzymać, a dzięki temu uniknąć jej negatywnych skutków. Dlaczego więc mówi się, że nie da się z alkoholizmu wyleczyć? Jest tak dlatego, że osoba uzależniona musi przez całe życie czuwać, aby nie powrócić do nałogu picia. Dlatego nie mówi się o „byłych alkoholikach” tylko o „trzeźwiejących alkoholikach” – alkoholikiem zostaje się nawet będąc w abstynencji.

Wszystkie uzależnienia są przyczyną zarówno chorób fizycznych jak i psychicznych. Alkoholizm nie jest tutaj wyjątkiem. Oprócz tego, że regularne spożywanie trunków alkoholowych wyniszcza wątrobę, nerki, żołądek i serce, to również sprawia, że osoba chora traci kontrolę nad swoim życiem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jest także przyczyną osobistych i rodzinnych tragedii. W przypadku, gdy alkoholik nie potrafi sam zaprzestać picia alkoholu, konieczna jest pomoc specjalistów oraz odtruwanie alkoholowe.

Jakie są domowe sposoby na kaca?

W 1952r. biostatyk E. M. Jellinek, prekursor badań nad zjawiskiem alkoholizmu, przeprowadził badania wśród członków grup AA. Wykazał, że istnieje schemat powstawania i rozwijania alkoholizmu – mimo różnic kulturowych i społecznych między badanymi jednostkami.

Miałeś imprezę i teraz odczuwasz bóle mięśni, głowy, masz mdłości i wymiotujesz? Te rady okażą się pomocne:

 • Zamiast leżeć w łóżku z nadzieją przespania kaca, na przekór sobie wstań i weź prysznic – woda zmyje toksyny ze skóry.
 • Spożywaj dużo płynów, zwłaszcza wody mineralnej niegazowanej, sok pomidorowy (zawiera potas), izotoniki, soki owocowe, kawę. Napoje słódź miodem, nie cukrem.
 • Mimo braku łaknienia zjedź coś – najlepiej jajecznicę lub rosół.
 • W celu przyspieszenia metabolizmu wyjdź na spacer lub podejmij jakąś inną aktywność fizyczną.

Zamiast leczyć kaca, lepiej mu zapobiec. Wystarczy w porę przestać pić, nie mieszać alkoholu a przed imprezą wyspać się i zjeść posiłek.

Odtrucie alkoholowe Warszawa – w czym pomaga?

Odtruwanie alkoholowe Warszawa pomaga zarówno w ciężkich przypadkach jak i w leczeniu kaca. W obydwu przypadkach efekt odczuwalny jest już po krótkiej chwili, choć finalnie leczenie zespołu abstynencyjnego trwa oczywiście dłużej aniżeli jednorazowego nadmiernego spożycia alkoholu. Odtrucie alkoholowe jest dobierane indywidualnie. Czego możemy się po nim spodziewać? Wpływa korzystnie zarówno na zdrowie fizyczne (poprawia wydolność i kondycję organizmu) jak i psychiczne (powoduje, że osoba uzależniona zaczyna pozytywnie myśleć). Dzieje się tak dzięki oczyszczeniu i regeneracji organizmu oraz uzupełnieniu niedoborów.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Kto najczęściej decyduje się na odtrucie alkoholowe Warszawa? Osoby, które nie są w stanie same sobie poradzić z odstawieniem alkoholu, czyli ludzie wpadający w ciągi alkoholowe, u których występują objawy zespołu abstynencyjnego.

Co poprzedza detoksykację? Przed tym zabiegiem odbywają się badanie oraz szczegółowy wywiad, który dotyczy między innymi przewlekłych problemów ze zdrowiem czy przebytych chorób. Zdarza się, że zalecane są badania dodatkowe. To wszystko ma na celu ograniczenie ewentualnych powikłań spowodowanych zabiegiem.

Ważne jest złagodzenie objawów wywołanych nagłym odstawieniem alkoholu. Aby to uzyskać, w trakcie detoksu dożylnie podawane są elektrolity – głównie magnez i potas oraz witaminy – głównie witamina B1. Bywa, że stosuje się także leki: przeciwbólowe, nasenne czy uspokajające. Takie działania pozwalają uzupełnić płyny, poprawić samopoczucie oraz dają podwaliny pod dalszą, konieczną terapię. Przez cały proces lekarz obserwuje stan pacjenta i w razie jakichś niepokojących sytuacji może zareagować.

Jak długo trwa zabieg detoksykacji alkoholowej? Czas trwania takiego zabiegu najczęściej zależy od tego, jak długo trwał ciąg alkoholowy a także od sposobu zachowania podczas picia, rodzaju spożywanych pokarmów, ilości spożywanego alkoholu oraz cech indywidualnych pacjenta. Ilość wymienionych czynników powoduje, że czas trwania detoksykacji jest ustalany indywidualnie. Zależy też od reagowania na stosowane leczenie.

Decydujące kryteria to:

 • psychiczny i fizyczny stan osoby uzależnionej,
 • poziom toksycznych substancji we krwi,
 • czas trwania choroby alkoholowej,
 • inne czynniki brane pod uwagę przez lekarza.

Objawy zespołu abstynencyjnego.

Alkoholizm prowadzi do zmian metabolicznych w organizmie. Jak można się domyślić, nagła rezygnacja z alkoholu zaburza procesy metaboliczne. Efektem tego są różne objawy. Na początku występują problemy fizyczne, na przykład:

 • mdłości,
 • wymioty,
 • bóle głowy,
 • biegunki,
 • drżenia rąk,
 • kołatania serca,
 • bóle mięśni,
 • skoki ciśnienia tętniczego.

W dalszej kolejności mogą wystąpić również objawy psychiczne:

 • stany lękowe,
 • napady agresji,
 • zaburzenia snu,
 • zaburzenia świadomości,
 • omamy poalkoholowe.

Zdarza się, że dochodzi do tak zwanej padaczki poalkoholowej. Występuje ona od 12 do 48 godzin po odstawieniu alkoholu. Napad trwa około 2 minut. Podczas jego trwania pojawiają się drgawki, skurcze mięśni i utrata przytomności.

Czy w każdym przypadku zakończenia ciągu alkoholowego niezbędne jest korzystanie z odtrucia? Nie – decyzję podejmuje pacjent i ewentualnie najbliższe mu osoby. Niezbędna w każdym przypadku jest natomiast terapia, która ma na celu doprowadzić osobę uzależnioną do życia w trzeźwości.

Który gabinet wybrać aby wykonać procedurę odtruwania alkoholowego?

Alkohol stanowi źródło toksyn i szkodliwych substancji. W powolny sposób prowadzą one do wyniszczenia organizmu na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej. Dochodzi do zaburzenia gospodarki jonowo elektrolitowej a także do wypłukania witamin i mikroelementów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nagłe odstawienie alkoholu prowadzi do mnóstwa nieprzyjemnych dolegliwości – są one reakcją na tak zwany głód alkoholowy.

W takim przypadku konieczne jest odtrucie organizmu. Przeprowadzanie go w warunkach domowych jest zdecydowanie odradzane. Tylko detoks przeprowadzony w profesjonalnym ośrodku gwarantuje bezpieczeństwo a także komfort.

Czego możesz się spodziewać z naszej strony? Jesteśmy specjalistycznym gabinetem zajmującym się odtruwaniem alkoholowym: https://odtruwaniewarszawa.pl/. Oferujemy wsparcie na każdym etapie detoksykacji – nie tylko od strony fizycznej, ale także mentalnej. Ponadto zadbamy nie tylko o samopoczucie Twoje, ale i Twoich najbliższych. Pomożemy Ci również odzyskać równowagę psychiczną po zabiegu detoksykacji.

Dysponujemy najnowocześniejszymi metodami gwarantującymi skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo. Czas stanowi tutaj dodatkową korzyść – powrót do pełni sił witalnych i psychicznych z naszą pomocą odbędzie się w relatywnie krótkim czasie. Oprócz wizyty w Placówce oferujemy także odtruwanie z dojazdem do domu Pacjenta, zachowując 100% bezpieczeństwa oraz dyskrecji.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna