Naturalny kolagen – pomysł na prezent

Powstawanie zmarszczek budzi niepokój wielu kobiet – już w młodym wieku trzeba odpowiednio dbać o cerę, aby im zapobiec.

Czasami nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna nie wystarcza, a z biegiem lat skóra staje się widocznie mniej elastyczna. Rówieśniczki i bliskie krewne zwierzają się nam, że pragną podtrzymać lub odzyskać młodość i wypróbowują kolejne sposoby na to. Warto pomyśleć o prezencie, który im to ułatwi – na przykład o naturalnym kolagenie.

W jaki sposób pomaga naturalny kolagen?

Powodem, dla którego warto dostarczać skórze kolagen, jest naturalny proces powstawania zmarszczek. To właśnie niedobór kolagenu sprawia, że skóra traci jędrność – z wiekiem jego produkcja w organizmie spada. Uzupełnianie kolagenu zewnętrznie lub wewnętrznie (w postaci suplementów) pozwala na dłużej uchronić skórę przed starzeniem. Oczywiście musi się to odbywać równolegle z właściwym nawilżaniem cery, gdyż jej wysuszanie dodatkowo sprzyja tworzeniu się bruzd. Naturalny kolagen to najlepszy sposób na to, by bliska osoba mogła dłużej cieszyć się młodą i promienną cerą.

Kolagen na prezent – jaki wybrać?

Najlepiej, aby naturalny kolagen podarowany w prezencie był jak najbardziej wydajny. Zwracajmy uwagę na składy – zamiast kosmetyków z niewielką domieszką kolagenu, wybierzmy czysty hydrat lub płyn z dodatkiem innych wartościowych substancji, takich jak:

  • elastyna
  • witamina C
  • prowitamina B5
  • masa perłowa
  • kwas mlekowy.

Witamina C jest potrzebna do syntezy kolagenu w organizmie, a prowitamina B5 wspomaga regenerację naskórka i łagodzi podrażnienia, dodatkowo nawilżając cerę. Hydrolizowana masa perłowa pomaga ukryć niedoskonałości skóry, których nie można już zlikwidować – odbija światło w sposób korzystny dla naszego wyglądu.

Przeczytaj także:  Depilacja laserowa - Dowiedz się wszystkiego o depilacji laserem

Źródłem czystego, najlepiej przyswajalnego kolagenu w kosmetykach są rybie skóry. Kolagen rybi w postaci hydratu jest aktywny biologicznie i rzeczywiście wnika do głębokich warstw skóry. Swoim działaniem przypomina żywe białko – w przeciwieństwie do hydrolizowanego kolagenu wieprzowego, którego działanie jest wątpliwe.

Godny zaufania hydrat kolagenu rybiego, który przenika do skóry i stymuluje ją do odbudowy własnych włókien kolagenowych, wytwarza na terenie Polski firma Colyway. Sklep https://dlazdrowiaiurody.com/ oferuje ciekawe opcje czystego kolagenu oraz kosmetyków o bogatszej formule. Niezwykle wartościowym prezentem może być Złoty Zestaw Atelo dostępny w sklepie.

Jak stosować naturalny kolagen?

Produkty z naturalnym kolagenem przeznaczone są do stosowania zewnętrznego. Zazwyczaj należy nanieść niewielką ilość kosmetyku na czystą i wilgotną skórę, wykonując delikatny masaż. Warto, aby osoba obdarowana kolagenem dokładnie zapoznała się z instrukcją stosowania – niekiedy pozytywny efekt wzmacnia określony sposób pielęgnacji cery. Największą przyswajalność kosmetyków dla cery dojrzałej uzyskamy, stosując peeling przynajmniej raz w tygodniu. Efekty kosmetyków z kolagenem widoczne są od razu lub po kilku tygodniach regularnego stosowania – w zależności od formuły produktu.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna