Najczęstsze pytania dotyczące implantów

Zastanawiasz się nad implantami i ciągle masz wątpliwości? Pozwól, że odpowiemy na najpopularniejsze pytania dotyczące implantów!

Implanty to nowoczesne tytanowe zamienniki uzupełnień protetycznych, które są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Nowoczesna dziedzina stomatologii, jaką jest implantologia, wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości, dlatego poniżej odpowiedzieliśmy na najpopularniejsze pytania, które zadają nasi pacjenci.

1. Jakie implanty są stosowane w leczeniu implantologicznym?

Stosuje się zaawansowane implanty tytanowe, które cechują się wyjątkową wytrzymałością oraz są obojętne dla organizmu.

2. Jakie są przeciwwskazania do założenia implantów? 

Nie ma prawie żadnych! Najczęstszą przeszkodą jest stan jamy ustnej lub uzębienia, ale jest to bardzo rzadko występujące przeciwwskazanie. Dzięki biokompatybilności, implanty są dobrze przyjmowane przez organizm w każdym wieku. Nie przeprowadza się zabiegu z zakresu implantologii u dzieci w okresie dorastania, których organizm jeszcze się kształtuje.

3. Czy implanty trzeba wymieniać?

Nie. Implanty są umieszczane w jamie ustnej na stałe. Nie ma potrzeby ich wymiany.

4. Czy mając implanty będę piszczeć na bramkach np. w sklepie lub na lotnisku? 

Nie, ponieważ tytanowe implanty nie powodują efektu magnetycznego i nie są wykrywane przez czujniki.

5. Jak często implanty się nie przyjmują?

Ze względu na biokompatybilność powyżej 98% zabiegów implantologicznych kończy się sukcesem. Istnieje minimalne ryzyko nieprzyjęcia się implantu.

6. Czy implanty są lepsze od mostów protetycznych lub protez?

Zdecydowanie tak, ponieważ charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i nie obciążają pozostałych zębów. Nie powodują dyskomfortu w użytkowaniu, a wizualnie nie można ich odróżnić od naturalnego uzębienia.

Przeczytaj także:  Jak dobrać pędzle do makijażu i na co zwrócić uwagę?

7. Czy z implantami można spożywać twarde pokarmy np. orzechy lub jabłka?

Tak, nie ma przeciwwskazań do spożywania twardych produktów spożywczych.

8. Czy implant można założyć zaraz po ekstrakcji zęba?

Można i jest to zalecany sposób na odbudowę ubytku. Implanty mogą być założone także po upływie kilku lat, ale wiąże się to z koniecznością dodatkowej rekonstrukcji kości.

9. Czy palenie tytoniu jest przeciwwskazaniem do leczenie implantologicznego?

Nie. Osoby palące także mogą skorzystać z metody implantologicznej, ale wykazano, że przy paleniu tytoniu gojenie trwa dłużej, a rokowania po wszczepieniu implantu są gorsze.

10. Czy posiadając implanty trzeba stosować specjalne zasady higieny?

Nie, ale trzeba dbać o higienę jamy ustnej oraz zębów, tak samo jak w przypadku naturalnego uzębienia. Implanty także może dotknąć próchnica i choroby zębów oraz przyzębia. Posiadacze implantów powinni regularnie odwiedzać dentystę lub stomatologa na wizytach kontrolnych. Pod tym względem implanty nie różnią się niczym od naturalnych zębów.

11. Jak długo trwa zabieg wszczepienia implantu? 

Sam zabieg wszczepienia implantu trwa ok.20 minut, ale cały proces, w tym przygotowanie planu leczenia, wykonanie dodatkowych badań (m.in tomografii) itd. może trwać ok. 4 miesiące. Dokładny czas jest kwestią indywidualną.

12. Czy zabieg implantologii jest bolesny? 

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie jest określany przez pacjentów jako bolesny.

Artykuł powstał dzięki współpracy z gabinetem dentystycznym Joko-Dent.

Przeczytaj także:  6 naturalnych odżywek dla wszystkich typów włosów, które możesz wykonać w domu!

Podobne posty:

  • Sukienka maxi – komu pasuje? Na jakie okazje warto założyć sukienkę maxi?Sukienka maxi – komu pasuje? Na jakie okazje warto założyć sukienkę maxi? W ostatnich sezonach królują sukienki maxi. Są kobiece, zwiewne, można założyć je na większość okazji. Wśród wielu kobiet panuje jednak przekonanie, że nie pasują one do każdego typu […] Posted in Moda
  • Jakie perfumy wybrać na letnie wieczory?Jakie perfumy wybrać na letnie wieczory? Lato pozwala nam cieszyć się wyjątkowo długimi i ciepłymi wieczorami. Chętnie z tego korzystamy i spędzamy czas poza domem, np. wychodząc na miasto i spotykając się z przyjaciółmi. Latem […] Posted in Moda, Uroda, Wyróżnione wpisy
  • Pigwa – do herbaty zamiast cytrynyPigwa – do herbaty zamiast cytryny Nieczęsto używana, nie do końca znana, a w Polsce hodowana. Pigwa jest nazywana polską cytryną, ale od swojej sprowadzanej odpowiedniczki jest dużo mniej używana w swoim własnym kraju. […] Posted in Zdrowie
  • Sztuka golenia zarostuSztuka golenia zarostu Jeszcze kilkadziesiąt lat temu powszechne było wykorzystywanie brzytwy i maszynek na żyletki do golenia twarzy. Dziś dostępnych jest wiele jedno- lub wielorazowych maszynek, a jednak nie […] Posted in Facet
  • Popularne formy stolików kawowychPopularne formy stolików kawowych Wśród wielu różnorodnych kształtów stolików kawowych dostępnych na rynku na pewno jednymi z popularniejszych są przede wszystkim stoliki okrągłe. Powodem na pewno jest możliwość […] Posted in Lifestyle
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli spodobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco >> POLUB FashionAndBeauty.pl na facebook