Modelowanie sylwetki – możliwe także w gabinecie medycyny estetycznej

Zbilansowana dieta, ruch, kosmetyki do ciała – czasami to za mało, aby wymodelować sylwetkę. Warto wybrać wtedy zabiegi medycyny estetycznej!

Niekiedy spalenie tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych miejscach może być bardzo trudne. Brzuch, uda, pośladki, ale też ramiona – to najbardziej kłopotliwe obszary ciała. Można jednak nadać im wymarzony wygląd. Doskonałym wyborem jest modelowanie sylwetki oferowane przez gabinety medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi można wybrać, by usunąć tkankę tłuszczową, cellulit i nadać ciału atrakcyjny wygląd? Sprawdź teraz, aby w końcu uzyskać upragnione rezultaty!

Medycyna estetyczna pomoże w wymodelowaniu ciała

W nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów przeznaczonych nie tylko na twarz, ale również na ciało. Dzięki nim można również wymodelować sylwetkę – zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, zmniejszyć obwody, usunąć cellulit.

Tego typu procedury są znacznie bardziej skuteczne niż kosmetyki przeznaczone do stosowania w domu. Jednocześnie nie są tak inwazyjne, jak zabiegi chirurgii plastycznej, na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu.

Zabiegi te najczęściej wykorzystują specjalistyczne urządzenia, które oddziałują na głębsze warstwy skóry, powodując redukcję ilości tkanki tłuszczowej, cellulitu, ujędrnienie skóry i nadanie jej jednolitego, gładkiego, młodego wyglądu. Stosuje się także iniekcje, które mają na celu przyspieszenie spalania tłuszczu.

Efekty można spotęgować, łącząc ze sobą różne zabiegi pozwalające na modelowanie sylwetki. Wsparcie w postaci zdrowej diety i ruchu będzie mogło zagwarantować idealne rezultaty!

Rodzaje zabiegów modelujących sylwetkę. Co wybrać?

Każdy dobry gabinet medycyny estetycznej może zaproponować swoim klientom dostęp do różnych zabiegów na modelowanie sylwetki. Na co warto się zdecydować?

 

Wśród najczęściej wybieranych procedur znajdują się:

  • endermologia
  • karboksyterapia
  • mezoterapia igłowa
  • zabiegi z falami radiowymi

Dobór odpowiedniego zabiegu warto powierzyć specjaliście w zakresie medycyny estetycznej. Czym dokładnie są powyższe procedury?

Endermologia

Endermologia, inaczej endermologia LPG to zabieg polegający na masażu podciśnieniowym różnych obszarów ciała. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów pozwalających na zredukowanie tkanki tłuszczowej, cellulitu, a także ujędrnienie skóry.

Zabieg ten jest nieinwazyjny – nie powoduje on przerwania ciągłości skóry. Polega na wykonaniu masażu z użyciem głowicy urządzenia do endermologii. Głowica ta zasysa fałdy skóry i intensywnie je masuje.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg modelowania sylwetki polegający na wykorzystaniu leczniczych właściwości CO2 – dwutlenku węgla. Gaz ten aktywuje procesy regeneracji skóry, przyspieszając lipolizę, czyli spalanie tłuszczu, a także poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Zabieg wymaga wykonania iniekcji z dwutlenkiem węgla. Jest on jednak niemalże bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Mezoterapia igłowa

Bardzo dobre rezultaty może przynieść także mezoterapia igłowa. To zabieg polegający na podskórnym podaniu igłami substancji aktywnych, w tym także wspierających redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów.

Podobnie jak karboksyterapia, także mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym i niepowodującym znacznych dolegliwości bólowych.

Zabiegi z falami radiowymi

Świetne efekty przynoszą również zabiegi prowadzone z wykorzystaniem fal radiowych, na przykład zabieg Reaction. Polega on na oddziaływaniu na skórę falami radiowymi oraz na jej masażu. Efektem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, zwiotczeń.

Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.

Wszystkie z powyższych zabiegów pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów wtedy, gdy będą prowadzone w serii.

Gdzie skorzystać z zabiegów modelowania sylwetki?

Kompleksowe, bezpieczne i skuteczne modelowanie sylwetki w mieście Kraków oferuje klinika medycyny estetycznej Ego Med Spa.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna