Mezoterapia – zatrzymaj upływający czas!

Mezoterapia

Chcesz, aby twoja skóra była piękna na długo? W takim przypadku nie wystarczą same kosmetyki – dla najlepszych efektów dodaj do nich mezoterapię.

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, ale to za mało, gdy chcemy zatrzymać upływający czas. Dla optymalnych efektów warto działać kompleksowo – nie tylko od zewnątrz, ale też od środka. Właściwa dieta, odpowiednie nawodnienie organizmu, ruch, brak używek, suplementacja – to wszystko jest w stanie zauważalnie poprawić stan cery. Dla jeszcze lepszych efektów możemy wykorzystać nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia, która działa zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to specjalistyczny zabieg medycyny estetycznej, który jest nazywany również „zastrzykiem młodości”. Jest on stosowany już od wielu lat w gabinetach na całym świecie – także mezoterapia dostępna jest w gabinetach w Polsce.

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu w skórę specjalnego koktajlu składającego się ze składników aktywnych. To składniki, które również można znaleźć w kremach, ale dzięki temu, że dostarczane są znacznie głębiej, są o wiele skuteczniejsze. Substancje te dostarczane są do skóry głównie z wykorzystaniem igieł – mowa wtedy o mezoterapii igłowej, ale również spotkamy się z zabiegami mezoterapii bezigłowej, która polega na zwiększeniu poziomu przepuszczalności skóry i wtłoczeniu w nią aktywnego koktajlu.

Wskazania do mezoterapii:

 • pierwsze oznaki starzenia się
 • pojawiające się zmarszczki
 • utrata blasku skóry
 • wiotka, mało jędrna skóra
 • zasinienia i obrzęki w okolicy oczu
 • cellulit i rozstępy
 • nadmiernie wypadające włosy

W trakcie zabiegi mezoterapii wykorzystuje się różnego rodzaju koktajle substancji aktywnych, które dobierane są indywidualnie w zależności od tego, z jakiego rodzaju problemami skórnymi mamy do czynienia. Zaliczają się do nich między innymi witaminy i minerały, wyciągi z roślin, kofeina, kwas hialuronowy. Lekarz medycyny estetycznej dobiera preparat indywidualnie po sprawdzeniu stanu skóry pacjenta.

Korzyści zabiegu mezoterapii:

 • większe odżywienie skóry
 • redukcja oznak starzenia się
 • poprawiony koloryt skóry
 • pobudzenie skóry do naturalnej regeneracji
 • podniesienie poziomu nawilżenia skóry
 • zmniejszenie rozstępów i cellulitu
 • zmniejszenie wypadania włosów

Sam zabieg mezoterapii jest szybki i nie powoduje uczucia bólu – dla zmniejszenia dyskomfortu lekarz może zastosować krem znieczulający zaaplikowany na skórę przed rozpoczęciem iniekcji. Aktualnie do mezoterapii najczęściej stosuje się specjalne pistolety, które automatycznie nakłuwają skórę na określoną głębokość.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W miejscach nakłuć mogą pojawić się niewielkie, wypukłe punkty. Skutki uboczne najczęściej znikają w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Dla uzyskania najlepszych efektów mezoterapia powinna być przeprowadzana regularnie, chociaż dobre rezultaty można zauważyć nawet po jednym zabiegu. Liczba iniekcji oraz ich częstotliwość określane są indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej. Najczęściej wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w odstępach co około 10 dni, a następnie 1-2 zabiegi przypominające na rok.

Mezoterapia – ile to kosztuje?

Cena jednego zabiegu mezoterapii wynosi najczęściej od 300 do 450 złotych w zależności od wykorzystanych preparatów.

Na zabiegi mezoterapii, a także na inne zabiegi medycyny estetycznej zaprasza gabinet MTTEstetica z Krakowa.

Podsumowując, mezoterapia to bardzo dobry wybór zarówno w celach profilaktycznych, jak i w doraźnym niwelowaniu defektów skóry, w tym także oznak starzenia. Dzięki wykorzystaniu specjalnych koktajli aktywnych mezoterapia jest w stanie dać optymalne efekty już po pierwszym zabiegu – regularne iniekcje są w stanie zatrzymać czas na dłużej i zapewnić nawet dojrzałej skórze młodzieńczy blask i jędrność!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna