Mezoterapia igłowa, bezigłowa czy mikroigłowa – który rodzaj wybrać?

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą, która przywraca skórze zdrowy i młody wygląd. Samoregeneracja następuje wskutek mikrouszkodzeń skóry, a substancje aktywne wspomagają ten proces poprzez nawilżanie i dostarczenie witamin. Mezoterapia to jedna z najpopularniejszych jak i najskuteczniejszych metod odżywiania skóry, ponieważ substancje odżywcze są podawane bezpośrednio do głębokich warstw.

Mezoterapia – igłowa, bezigłowa, mikroigłowa?

Te nazwy już odbijają się echem w Twojej głowie. Kilka koleżanek ma mezoterapię za sobą, są bardzo zadowolone, a Ty w sumie zauważyłaś, że ich cera wygląda jakoś promienniej. Ciekawe czy u Ciebie byłby podobny efekt?

Co otworzysz komputer kolejna influencerka robi sobie ten zabieg i zachwala go w filmikach. „Trochę bolało, ale dla takiego efektu promiennej cery – warto!”.

Do której beauty gazety nie zajrzysz, to piszą, że te igły świetnie pobudzają skórę do regeneracji, że wstrzykuje się kwas hialuronowy i witaminy prosto do głębszych warstw skóry, że mezoterapia pozwala zwalczyć cellulit i rozstępy i ujędrnia wiotką skórę. A to nie wszystko!  Mezoterapia pomoże we wzmacnianiu skóry głowy, włosów, pobudza do wzrostu nowych włosów. Dzięki mezo możliwa jest także lipoliza, czyli redukcja tkanki tłuszczowej.

Zaczynasz się zastanawiać.

Patrzysz w lustro – może zrobić coś dla siebie i rzeczywiście odżywić skórę – szczególnie wokół oczu? A może uda się usunąć te przebarwienia na szyi?

Informacje do tego artykułu zostały zaczerpnięte z bloga kosmetologicznego estemmi.pl. Serdecznie polecamy artykuł, który w kompleksowy sposób omawia zagadnienia związane z mezoterapią. Opisuje szczegółowo każdą metodę, wskazuje jej mocne i słabsze strony, przedstawia przeciwwskazania.

Przeczytaj także:  Sposoby walki z cellulitem

Przeczytaj i na spokojnie zastanów się, która mezoterapia jest dla Ciebie najlepsza.

Mezoterapia – co to jest?

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą, która przywraca skórze zdrowy i młody wygląd. Samoregeneracja następuje wskutek mikrouszkodzeń skóry, a substancje aktywne wspomagają ten proces poprzez nawilżanie i dostarczenie witamin. Mezoterapia to jedna z najpopularniejszych jak i najskuteczniejszych metod odżywiania skóry, ponieważ substancje odżywcze są podawane bezpośrednio do głębokich warstw.

Zabieg może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach oraz nogach czy pośladkach. Wszędzie tam, gdzie skóra wymaga regeneracji – w przypadku oznak starzenia, wiotczenia, przebarwień, blizn, skórki pomarańczowej czy rozstępów. Wręcz zaleca się wykonywać go już od 25 roku życia, bo to w tym wieku zmniejsza się produkcja kolagenu.

Skuteczność mezoterapii potwierdzają także liczne badania. Według badań przeprowadzonych przez Katedrę i Zakład Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, aż 66% badanych już po pierwszym zabiegu zauważyło efekty. Określali to jako skóra zregenerowana, odświeżona, gładka.

To jaki mógłby być efekt po kilku zabiegach?

Mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa – którą wybrać?

Jeżeli już wiesz, że chciałabyś poddać się zabiegowi mezoterapii i zregenerować swoją skórę, to dobrze byłoby się zastanowić, która mezoterapia byłaby dla ciebie najlepsza.

Masz aż trzy do wyboru:

  • mezoterapia igłowa
  • mezoterapia mikroigłowa
  • i mezoterapia bezigłowa.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry za pomocą igły. Mezoterapia mikroigłowa, dzięki nakłuwaniu tworzy mikrokanaliki, przez które wmasowywane są preparaty. Przy tych zabiegach trzeba liczyć się z bólem, jak i lepszym efektem.

Przeczytaj także:  Ciekawe, naturalne, łatwe, i bardzo efektowne triki urodowe

Jednak możesz spróbować także mniej inwazyjnego zabiegu. Mezoterapia bezigłowa pobudza skórę impulsami elektromagnetycznymi oraz falami dźwiękowymi, dzięki czemu koktajle odżywcze łatwiej wnikają w skórę. Ten zabieg jest totalnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu mezoterapii w Warszawie z pełnym przekonaniem mogę polecić firmę Estemmi Beauty Center.

Nie zapominajmy o najważniejszym! O kompetencjach kosmetologa, który będzie ten zabieg wykonywać. Jego umiejętności powinny być podparte świetnym wykształceniem, doświadczeniem i opiniami zadowolonych klientów. Nie warto kupować kota w worku, by zaoszczędzić kilka złotych. Negatywne konsekwencje będą widoczne na twarzy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna