Medycyna estetyczna – najważniejsze informacje

Coraz więcej osób, w szczególności kobiet, decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Czym dokładnie zajmuje się medycyna estetyczna i jakie zabiegi uchodzą za najpopularniejsze? Poniżej kilka informacji na powyższy temat. Zachęcamy do lektury!

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym zajmuje się medycyna estetyczna. Medycyna estetyczna koncentruje się na małoinwazyjnych zabiegach, których cele stanowią  korekta niedoskonałości skóry, redukcja oznak starzenia, poprawa wyglądu, a co za tym idzie, jakości życia. Wśród najpopularniejszych zabiegów z wymienionego zakresu, wymienić możemy takie, jak:

  • Osocze bogatopłytkowe – osocze bogatopłytkowe, zwane również wampirzym liftingiem, to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Jak przebiega? W pierwszej kolejności następuje  pobranie krwi pacjenta ‒  krok następny to  odwirowanie osocza. Właściwy zabieg polega na mezoterapii, podczas której podawane jest osocze. Lifting w szczególności zalecany jest  dla osób, które zmagają się z takimi niedoskonałościami, jak oznaki starzenia, drobne zmarszczki, wiotkość skóry, fotostarzenie. Wampirzy lifting wykorzystywany jest również w leczeniu blizn i rozstępów, w leczeniu łysienia czy w celu poprawy kondycji włosów.
  • Kwas hialuronowy ‒ wraz z upływem lat, ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się, a co za tym idzie, skóra traci swoją jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki i oznaki starzenia. Niedobory kwasu można jednak uzupełnić i zyskać tym samym młodszy wygląd. Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego? W pierwszej kolejności skóra znieczulana jest specjalnym kremem, następnie przeprowadzane jest podskórnie ostrzykiwanie przy pomocy cienkiej igiełki bądź mikro kaniuli. Zabieg trwa około 30 minut.
  • Peelingi medyczne ‒ peelingi medyczne przeprowadzane są w przypadku takich niedoskonałości skóry, jak przebarwienia, trądzik, drobne zmarszczki,
Przeczytaj także:  Pielęgnacja bliżej natury – jak dbać o siebie w zgodzie z naturą

rozszerzone pory, blizny potrądzikowe. Zabieg polega na nakładaniu kwasów o różnym stężeniu ‒ pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, które mija po usunięciu preparatu. Podczas peelingu  usunięte zostają  warstwy naskórka o różnej głębokości. Efekty? Jasna, gładka, oczyszczona skóra.

Centrum Medyczne Tysiąclecie ‒ szeroka oferta

Pacjentom myślącym o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej polecamy zlokalizowane w Katowicach Centrum Medyczne Tysiąclecie. Grono specjalistów przeprowadza wszelkiego typu zabiegi, między innymi takie, jak:

  • nieinwazyjne usuwanie zmarszczek toksyną
  • osocze bogatopłytkowe
  • mezoterapia igłowa twarzy
  • korekta kształtu twarzy i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
  • lipoliza iniekcyjna
  • modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym
  • i wiele innych

Warto dodać, że oprócz gabinetu medycyny estetycznej, w Centrum Medycznym Tysiąclecie działają też inne poradnie, między innymi: poradnia alergologiczna, poradnia kardiologiczna, poradnia ginekologiczna, poradnia endokrynologiczna i wiele innych.

Podsumowanie

Zabiegi medycyny estetycznej to droga do usunięcia niedoskonałości, na przykład takich, jak zmarszczki czy utrata elastyczności skóry. Wśród najpopularniejszych zabiegów z wymienionego zakresu wymienić można osocze bogatopłytkowe, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy peelingi chemiczne.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna