Lumecca InMode ─ pozbądź się przebarwień i rumienia naczyniowego, pozwól inaczej na siebie spojrzeć!

Wiele kobiet z cerą naczynkową, oprócz pajączków, zmaga się również z przebarwieniami. Zmiany barwnikowe nie wyglądają dobrze, a ponadto dodają lat. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby jednocześnie pozbyć się przebarwień i teleangiektazji. Dermatolog dr n. med. Maria Noszczyk poleca zabiegi laserem Lumecca InMode.

Skłonność do powstawania teleangiektazji jest dziedziczna, a przebarwień skóry trudno uniknąć. W rezultacie z takimi defektami urody zmaga się wiele kobiet. Częstym problemem są również blizny potrądzikowe, rozszerzone pory oraz pierwsze oznaki starzenia. Każdą z wymienionych tu zmian można zredukować przy pomocy lasera Lumecca Inmode dostępnego w Klinice Melitus w Warszawie.

To urządzenie hybrydowe, łączące właściwości intensywnie pulsującego światła IPL, lasera KTP i lasera barwnikowego. Dlatego doskonale sprawdza się do usuwania naczynek i zmian barwnikowych, a przy okazji wywołuje delikatny efekt fotoodmładzania.

Wypisane na twarzy

To zadziwiające, jak wiele daje się wyczytać z twarzy. I nie chodzi tu tylko o fizjonomię. Mnóstwo informacji zdradza kondycja naszej skóry. Wiotkość, zmarszczki, przebarwienia   to główne markery pozwalające zidentyfikować wiek. Rozszerzone pory, cienie pod oczami, opuchlizna – po nich poznajemy zmęczenie. Zmiany trądzikowe, blizny są śladami przeszłych zaburzeń hormonalnych, a często także trudnych doświadczeń. Rozszerzone naczynka, rumień to cechy skóry wrażliwej, zwykle idącej w parze ze skłonnością do alergii.

Twarz jest jak księga. Mówi wiele o naszym wieku, zdrowiu, nastroju, kondycji psychicznej, a także o przeszłości. Zdradza więcej niż chcielibyśmy o sobie powiedzieć. Bywa i tak, że pokazuje to, co nieaktualne, nieprawdziwe. A ponieważ jesteśmy oceniani przede wszystkim po wyglądzie, warto nad nim popracować. I to nie tylko dlatego, aby zmienić swój przekaz do świata, lecz również, by po prostu lepiej się poczuć. Zdrowa skóra twarzy to ważny element kreacji wizerunku. Nie zapominajmy jednak, że gdy wyglądamy atrakcyjnie, tak też się czujemy.

Przeczytaj także:  Jedwab - materiał najczęściej stosowany do produkcji sztucznych rzęs. Jakie są jego zalety?

Wywołane słońcem

Twarz codziennie wystawiamy na słońce i choć ma to wiele plusów, nie do końca jest dla nas korzystne. Oprócz upływu czasu to właśnie światło słoneczne jest głównym czynnikiem procesu starzenia.  Działanie słońca w ogromnej mierze przyczynia się do tzw. starzenia zewnątrzpochodnego, które odróżniamy od wewnątrzpochodnego, czyli genetycznego. Pod jego wpływem skóra staje się grubsza, pojawiają się przebarwienia, najróżniejsze nierówności, rogowacenia, a także popękane naczynka i oczywiście zmarszczki ─ wyjaśnia dermatolog, dr n. med. Maria Noszczyk

Takie zmiany widać na twarzach wielu kobiet, a problem poszerzonych naczynek jest w Polsce wyjątkowo obecny. Podobno kupujemy znacznie więcej kosmetyków do cery naczynkowej niż mieszkanki Europy Zachodniej. Często wybieramy kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe, jednocześnie zapominając o ochronie przeciwsłonecznej. W rezultacie zmagamy się z objawami fotostarzenia, zmarszczkami, przebarwieniami i pajączkami. Przy takich problemach konieczne jest profesjonalne wsparcie.

Wyjątkowa laseroterapia

Skóra naczyniowa jest także skórą wrażliwą, dlatego wymaga odpowiedniego podejścia. Na poszerzone naczynka i przebarwienia najczęściej stosuje się laseroterapię, w której, zdaniem dr n. med. Marii Noszczyk, doskonale sprawdza się laser Lumecca Inmode. To urządzenie emituje wiązki światła pochłaniane zarówno przez obecną w naczynkach hemoglobinę, jak i melatoninę odpowiadającą za przebarwienia. Dzięki temu terapia jest ukierunkowana na konkretne defekty. Pozwala jednocześnie usunąć zmiany barwnikowe i naczyniowe ze wszystkich obszarów twarzy oraz ciała.

 Urządzenia IPL są uznawane za złoty standard dermatologii estetycznej. Lumecca Inmode usuwa pajączki, rumień, plamy przebarwieniowe, a przy tym poprawia gładkość naskórka i ściąga pory skórne. Trzeba przy tym zaznaczyć, że IPL nie pomoże ani na głębokie zmarszczki, ani melasmę, jednak z dużą skutecznością usuwa plamy posłoneczne, plamy starcze, rozjaśnia piegi, redukuje rumień, nawet trądzik różowaty. Bardzo ważne jest, że to metoda nieinwazyjna, co jest kluczowe w leczeniu cery naczyniowej  tłumaczy dermatolog.

Przeczytaj także:  Myjnia fryzjerska do salonu. Jak wybrać właściwą?

Laseroterapia Lumecca Inmode przynosi wielopoziomowe efekty. Po całym cyklu leczenia, na co składa się kilka sesji, skóra wygląda zdrowo, ma wyrównany koloryt, jest odmłodzona. Zmarszczki są wygładzone, pory zwężone, nie ma śladu po pajączkach. Poprawa jest bardzo wyraźna i długotrwała, chociaż, jak podkreśla dermatolog z Kliniki Melitus, to w dużej mierze zależy od dalszej pielęgnacji opartej na fotoprotekcji i unikaniu czynników negatywnie wpływających na skórę naczynkową.

Laseroterapia jest metodą uniwersalną, a IPL pozwala skutecznie usunąć nieestetyczne defekty skóry wrażliwej. Żaden kosmetyk nie przyniesie takiej poprawy, co do tego nie ma wątpliwości. Laserowe usuwanie przebarwień i zmian rumieniowych to najlepsze rozwiązanie, z którego warto skorzystać. W ten prosty sposób możemy uwolnić się od postarzających nas mankamentów, uzdrowić skórę i pozwolić na nowo na siebie spojrzeć. Aż chce się powiedzieć: jesteśmy tego warte!

Dr n. med. Maria Noszczyk: dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, autorka podręczników i bestsellerowych książek o urodzie, założycielka Kliniki Melitus w Warszawie; www.klinikamelitus.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna