Likwidacja naczynek, przebarwień i usuwanie owłosienia. Na czym polega technologia VPL?

Urządzenia laserowe emitują specyficzny rodzaj skupionej, równoległej wiązki światła. Zależnie od mocy urządzenie można wykorzystać do przecinania tkanek, a nawet kości. Urządzenia laserowe o odpowiednio mniejszej mocy działają delikatnie. Są używane w medycynie i kosmetologii do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Oddziaływanie lasera na tkanki skóry zależy od jego parametrów, głównie od długości wytwarzanej fali świetlnej. Lekarze i kosmetyczki używają laserów do usuwania naczynek, przebarwień i złuszczeń skóry. W gabinetach kosmetycznych powinny być stosowane lasery niskoenergetyczne, które nie stwarzają ryzyka powikłań. Bezpieczniej jest korzystać z zabiegów z wykorzystaniem lasera pod kontrolą lekarza specjalisty.

Wykorzystanie lasera w medycynie estetycznej

Laser jest często stosowanym urządzeniem w zabiegach medycyny estetycznej, a rodzaj zastosowania zależy od ich budowy i długości emitowanej fali świetlnej. Efektywność terapii zależy od odpowiedniego zakwalifikowania pacjenta, wiedzy i doświadczenia personelu medycznego oraz odpowiedniej jakości sprzętu używanego do terapii. Stosowanie laserów w medycynie estetycznej rośnie wraz ze w rozwojem nowoczesnych technologii. Obecnie najczęściej laser stosuje się do likwidacji, zamykania poszerzonych naczynek, likwidacji przebarwień i do likwidacji zbędnego owłosienia. Zamykanie naczynek polega na zniszczeniu i wydaleniu z organizmu zbędnych ścianek naczynia co prowadzi do likwidacji tak zwanych pajączków. Częstość zabiegu zależy od ilości i głębokości uszkodzonych naczynek. Przeważnie wykonuje się 3 do 5 zabiegów w odstępach 4 do 6 tygodni. 

Zabiegi likwidacji przebarwień wykonywane nowatorską metodą VPL skutecznie usuwają przebarwienia skóry spowodowane naturalnym starzeniem, nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz przebarwień na tle hormonalnym. System VPL emituje światło barwy czerwonej, które jest pochłaniane przez melaminę zawartą we włosach co w efekcie na trwale uniemożliwia regenerację mieszków włosowych. Ilość i częstość zabiegów ustalana jest indywidualnie. 

Te i wiele innych zabiegów z wykorzystaniem światła laserowego powinny być wykonywane w placówkach medycznych dysponujących wyszkolonym personelem medycznym i sprawdzonym nowoczesnym sprzętem jak przykładowo placówka Scanmed S.A. w Krakowie korzystająca z urządzenia VPL: https://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow/uslugi/vpl-zamykanie-naczynek-i-depilacja.

Na czym polega technologia VPL

Owocem postępu technologicznego jest najnowszej generacji system VPL stosowany w medycynie estetycznej do fotoodmładzania, trwałej redukcji owłosienia, zamykania naczynek i leczenia trądziku. To nowej generacji urządzenie wytwarzające przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum. Są one selektywnie absorbowane przez struktury skóry. Impulsy świetlne są wytwarzane w szybkich sekwencjach co umożliwia lepszą absorpcję w odpowiednich warstwach skóry. W efekcie minimalizuje się ryzyko przegrzania tkanek i możliwe jest wykonanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów w szerszym zakresie niż było to możliwe w aparatach starszego typu IPL. Urządzenie typu VPL dodatkowo schładza skórę podczas każdego impulsu a to znacząco minimalizuje dyskomfort pacjenta w trakcie zabiegu.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna