LightSheer Duet – czy depilacja laserem jest komfortowa i opłacalna?

Wiele kobiet uważa, że posiadanie jakiekolwiek owłosienia jest swoistą „ujmą na urodzie”. Kobiety te często korzystają ze starych i sprawdzonych metod depilacji. Problem w tym, że zabiegi te trzeba co jakiś czas powtarzać i – co równie ważne – są dość bolesne. Pewną alternatywą dla standardowych depilacji jest laser LightSheer Duet. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czy to boli?

Pytanie o ból jest w zasadzie pierwszym pytaniem, jakie kobieta zadaje sobie przed rozpoczęciem depilacji laserowej LightSheer Duet. Niestety, trudno udzielić odpowiedzi na to pytanie, gdyż każda kobieta ma zupełnie inny próg bólu. Dla większości z nich depilacja z użyciem LightSheer Duet nie będzie problemem. Owszem, oddziaływanie lasera wiąże się z pewnym dyskomfortem, aczkolwiek nie jest to silny, dojmujący ból. Zwłaszcza że sam zabieg trwa krótko (maksymalnie 30 minut).

Czy to jest skuteczne?

Depilacja laserowa LightSheer Duet jest procesem skutecznym, ale w dłuższej perspektywie czasu. Problem leży w tym, że laser oddziałuje tylko na niektóre włoski. Po pierwszym zabiegu w ciągu najbliższych kilku dni co najmniej 25 – 30 procent z nich wypadnie i już nie odrośnie. Za pomocą LightSheer Duet nie można usunąć włosków jasnych, które są dopiero w początkowej fazie wzrostu. Niemniej, już po kilku tygodniach ich usunięcie nie będzie problemem. Pierwsze efekty depilacji wykonanej tą metodą zauważymy już po 2 tygodniach. Usunięcie wszystkich włosków będzie możliwe już po 5 – 7 wizytach.

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Depilacja laserowa LightSheer Duet polega – jak sama nazwa wskazuje – na krótkotrwałym oddziaływaniu promieniem lasera na cebulkę włoska. Dzięki temu jest ona niezdolna do dalszego rozrostu i ulega degeneracji, podobnie zresztą jak sam włosek. Z tego powodu warto przed rozpoczęciem takiej depilacji skonsultować się z lekarzem. Warto też zaznajomić się z harmonogramem przygotowań do zabiegu, który obejmuje okres aż sześciu miesięcy, przed jego rozpoczęciem.

I choć sam zabieg do najtańszych nie należy, to jednak dzięki swej skuteczności, jest o znacznie bardziej opłacalny niż alternatywne metody depilacji.

Artykuł powstał we współpracy z https://proclinic.pl/depilacja-laserowa/

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna