Lifting twarzy – zabieg przywracający młodość i pewność siebie!

Starzenie się jest naturalną częścią naszego życia. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać go całkowicie, ale w znacznym stopniu możemy je spowolnić – właściwą dietą, zdrowym stylem życia, a także przy pomocy profesjonalnych zabiegów chirurgii plastycznej. Jednym z nich jest popularny lifting twarzy.

Czym jest lifting twarzy?

Lifting twarzy (i najczęściej szyi) jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na podciągnięciu mięśni i luźnej skóry ku górze oraz usunięciu jej nadmiaru. W wyniku zabiegu skóra staje się jędrna i gładka, nabiera ładnych konturów. Usunięte zostają zmarszczki, bruzdy i głębokie fałdy, dzięki czemu twarz i szyja wyglądają znacznie młodziej. Operacja nie pozostawia dużych i widocznych blizn, ponieważ szwy najczęściej ukrywa się w naturalnych fałdach skóry za i przed uchem oraz we włosach.

Lifting przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio 3 do 4 godzin.

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu?

Lifting twarzy to zabieg, który ma na celu zlikwidować widoczne oznaki starzenia się skóry. W związku z tym najczęściej decydują się na niego osoby (zarówno kobiety i mężczyźni), które ukończyły 50. rok życia. Ale nie tylko. Osoby znacznie młodsze również niejednokrotnie decydują się na lifting, jeśli odczuwają dyskomfort związany z wyglądem skóry twarzy. Ta bowiem może stracić elastyczność i stać się obwisła nie tylko w wyniku naturalnego procesu starzenia się, ale między innymi z powodu przebytych chorób czy dużej utraty wagi.

Czy każdy może poddać się liftingowi?

Nie. Dlatego tak ważna jest konsultacja z dobrym specjalistą, który najpewniej zleci szereg badań. Dzięki nim zyska pewność co do tego, czy u danego pacjenta zabieg może być przeprowadzony. Jako że lifting twarzy i szyi jest zabiegiem chirurgicznym, a co za tym idzie, w pewnym stopniu inwazyjnym, niesie za sobą ryzyko powikłań. W związku z tym zabiegowi nie powinny poddawać się osoby chorujące między innymi na cukrzycę, choroby układu krążenia i oddechowego, a także zmagające się ze stanami zapalnymi skóry. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Dobry specjalista, który widzi, że ryzyko operacji jest dla pacjenta większe niż potencjalne korzyści z niej płynące, nie podejmie się przeprowadzenia liftingu.

Rekonwalescencja – na co należy się przygotować?

Jak każdy zabieg chirurgiczny, lifting twarzy i szyi również wiąże się z pewnymi utrudnieniami i dolegliwościami w okresie rekonwalescencji. Całkowite wygojenie ran pooperacyjnych następuje po około trzech tygodniach. Do tego czasu należy powstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego. Nie można korzystać z sauny i basenu. W czasie rekonwalescencji mogą dokuczać krwiaki oraz obrzęki.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że choć lifting znacząco odmładza twarz, nie jest to efekt dany raz na zawsze. Z biegiem czasu skóra nie oprze się naturalnemu procesowi starzenia. Warto mieć tego świadomość i dobrze przemyśleć decyzję o ewentualnym poddaniu się zabiegowi. Warto też słuchać rad lekarza. Jeśli z jakiegoś względu odrazi lifting, nieroztropnością będzie poszukiwanie innego specjalisty, który podejmie się wykonania zabiegu! Poza liftingiem istnieje wiele innych metod poprawiających wygląd twarzy, które również warto rozważyć.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna