Kwas hialuronowy – sposób na młody wygląd

Przykłady zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy w sposób naturalny występuje w organizmie (choćby w mazi stawowej czy jako element tkanki łącznej). Jego fundamentalną rolą jest wiązanie wody, a więc odpowiada on za utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia i jędrności skóry. Każdego dnia część cząsteczek kwasu zanika, a w zamian pojawiają się nowe. Niestety z upływem lat poziom kwasu sukcesywnie ulega zmniejszeniu. Jego niedostatek dopełnia się za pomocą zastrzyków czy kremów, co pomaga powypełniać zmarszczki, wymodelować usta czy nawilżyć i zregenerować skórę. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany nie tylko w kosmetyce, ale także w medycynie, gdyż łagodzi podrażnienia oczu czy pomaga w leczeniu chorób stawów.

Kwas hialuronowy – wypełnianie ust

Jednym z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, na który najczęściej decydują się Polki, jest powiększania ust. Sam zabieg polega na podaniu kwasu za pomocą techniki mikro – droplet lub liniowo, przy użyciu tradycyjnej igły bądź specjalnej rurki. Po zabiegu, który trwa średnio pół godziny, robi się łagodny masaż ust. Zabieg ten należy powtarzać, co 12 – 14 miesięcy

Za pomocą kwasu jesteśmy w stanie nie tylko zwiększyć czerwień wargową, ale także wymodelować obrys ust, i pozbyć się asymetryczności warg. Zwiększona objętość ust sprawia również, że niewielkie zmarszczki wokół nich zanikają. Należy pamiętać o tym, by zaraz po zabiegu nie dotykać i nie masować ust i nie spożywać alkoholu. Przez około dwa tygodnie powinno się także unikać wizyt w solarium a przez tydzień intensywnego ćwiczenia, gorących kąpieli czy sauny.

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

Przy wyborze odpowiedniej klinki, warto kierować się doświadczeniem i profesjonalnością pracującego zespołu. Niewątpliwie jedną z takich klinik jest Beauty Medica, która ma w swojej ofercie wypełnianie zmarszczek Katowice. Zabieg wypełniania zmarszczek trwa do godziny, a polega na wstrzyknięciu w zagłębienia na skórze, zwane zmarszczkami, kwasu hialuronowego. Zaraz po wypełnieniu, bruzdy ulegają spłyceniu i wygładzeniu, przez co twarz sprawia wrażenie odmłodzonej i wypoczętej. Po upływie kilku tygodni, efekt znacznie się pogłębia. Zmarszczki są wyraźnie zminimalizowane a skóra w tych miejscach ujędrniona.

Zanim zdecydujemy się na wypełnienie zmarszczek, warto przeanalizować przeciwwskazania, bowiem zabiegu nie można wykonać np. przy opryszczce, chorobach bakteryjnych i grzybiczych skóry czy nadwrażliwości na któryś ze składników kwasu hialuronowego.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna