Kogo dotyka krótkowzroczność?
Co trzeci człowiek zmaga się z tą niezbyt groźną, ale wyjątkowo dokuczliwą dolegliwością. Może być spowodowana wadami genetycznymi, można nabyć ją później.
Cierpią na nią zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Związana jest niewątpliwie z coraz większą eksploatacją zmysłu wzroku – godzinami spędzonymi nad monitorem czy wyświetlaczem telefonu, wielogodzinną pracą w sztucznie oświetlanych pomieszczeniach i oglądaniem telewizji. Na początku można jej nie rozpoznać – objawia się jako niedokładne i rozmazane widzenie przedmiotów dalej usytuowanych. Łatwo ją odkryć prowadzać samochód lub rozglądając się na zewnątrz. Jeśli nie widzimy dokładnie banerów, napisów na sklepach, znaków drogowych i nie rozpoznajemy znajomych osób na ulicy – zapewne najwyższy czas wybrać się do okulisty. Inne objawy to zmęczenie i łzawienie oczu, a także ich odruchowe mrużenie w celu poprawienia ostrości widzenia. Uwaga – nie korygowana krótkowzroczność może się z czasem pogłębiać.
Jak skorygować krótkowzroczność?
Samodzielne eksperymenty z mocą okularów lub soczewek kontaktowych to zdecydowanie nie najlepszy pomysł. Chociaż pozornie odczujemy poprawę widzenia, to jednak stopień krótkowzroczności powinien być określony przez lekarza okulistę. Rejestracja na stronie coopervision.pl to gwarancja usługi na najwyższym poziomie. Można tam wybrać najbliższy gabinet okulistyczny, gdzie po szczegółowych badaniach można na miejscu zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe. Każdy pacjent, który zdecyduje się na zakup soczewek przechodzi na miejscu krótkie szkolenie – uczy się zakładać i zdejmować soczewki oraz poznaje metody ich codziennej pielęgnacji. Soczewki na krótkowzroczność oferowane w coopervision.pl są sprawdzonej jakości, a ich ceny konkurencyjne w stosunku do najczęściej spotykanych na rynku. Klienci coopervision.pl mają również szansę przetestowania soczewek przed zakupem, a także jako zarejestrowani członkowie klubu korzystają z różnych bonusów i promocji.
Czy soczewki na krótkowzroczność to dobry pomysł?
Na to pytanie jako pierwszy musi odpowiedzieć okulista. Jednak na szczęście, przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych zdarzają się niezwykle rzadko. Nawet przy wieloletnim przyzwyczajeniu do okularów warto wypróbować soczewki na krótkowzroczność. Można wybierać pomiędzy przeznaczonymi do miesięcznego użytkowania, dwutygodniowego, a także jednorazowego. Te ostanie występują w dwóch wersjach – dziennej i całodobowej, nie wymagającej zdejmowania na czas snu. Soczewki są o wiele wygodniejsze od tradycyjnych okularów, a także pomagają uniknąć znacznego, jednorazowego obciążenia domowego budżetu. Kierowcom uskarżającym się na krótkowzroczność gwarantują szersze pole widzenia, a osobom uprawiającym czynnie sporty zapewniają komfort i bezpieczeństwo.