Kosmetyki na trądzik – jak pielęgnować skórę trądzikową?

Czasem skóra trądzikowa spędza nam sen z powiek jeszcze długie lata po zakończeniu okresu dojrzewania. Wówczas konieczna jest wizyta u dermatologa oraz badanie skóry i poziomu hormonów. Tak zaostrzony problem wymaga kosmetyków w postaci leku, najczęściej przepisywanych na receptę.

Kiedy mamy kilkanaście lat, trądzik stanowi codzienny problem pielęgnacyjny, a w niektórych przypadkach poważny problem medyczny. Wynika to z nadmiernej produkcji hormonów, a trądzik jest zazwyczaj przejściowy i mija bezpowrotnie, gdy hormony są już wyregulowane.

Chcąc zadbać kompleksowo o skórę ze zmianami trądzikowymi, przede wszystkim musimy przestrzegać codziennych rytuałów higieny – oczyszczać, nawilżać, osuszać zmiany trądzikowe. Tylko absolutnie czysta i nawilżona skóra przestaje produkować sebum, które przyczynia się do pogorszenia cery. Kosmetyki na trądzik nam w tym pomogą.

Pielęgnacja – najlepszy sposób na piękną cerę

Oczyszczanie warto wykonywać odpowiednimi dla cery trądzikowej produktami. Są to zwykle żele, toniki na bazie alkoholu czy pianki do mycia. Kolejnym krokiem jest tonizowanie skóry oraz nawilżenie odpowiednim kremem. Powinien on mieć lekką konsystencję, aby nie zapychał porów. Skóra trądzikowa to zwykle skóra tłusta, nie ma więc potrzeby stosowania tłustych kremów, wystarczy, w zależności od wieku, lekki krem nawilżający lub odżywczy.

Do dyspozycji klientów są też kosmetyki na trądzik punktowe o działaniu antybakteryjnym, które wysuszają pojedyncze zmiany i pozwalają na szybkie zlikwidowanie nieprzyjemnych i bolesnych zmian. Jeśli jednak tego typu trądzik się nasila, warto skorzystać z opinii lekarza, dobierze on najlepsze kosmetyki do danej cery.

Przeczytaj także:  Jaka fryzura na wesele? Sprawdź propozycje JLD i zarezerwuj wizytę!

Z apteki dla cery trądzikowej

Kiedy wybieramy kosmetyki dla skóry trądzikowej, warto skorzystać z tych najlepszej jakości, nie zwykłych drogeryjnych serii. Najlepszym wyborem będą kosmetyki, które nie tylko pielęgnują, ale przede wszystkim są dermatologicznie przebadane i mają doskonały skład, czego nie można powiedzieć o kosmetykach z drogerii.

Aby kompleksowo zadbać o cerę i ciało, warto skorzystać z serii dermokosmetyków. Dzięki temu, że składniki i substancje odżywcze uzupełniają się, możemy lepiej pielęgnować skórę twarzy oraz ciała. Możemy oczywiście również korzystać z pojedynczych produktów i łączyć je ze sobą. Pamiętajmy jednak w takim przypadku, aby wszystkie kosmetyki pozostawały jak najwyższej jakości.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna