Korekta ust kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć przed zabiegiem

Usta to element twarzy szczególnie ważny dla kobiet – dokładamy starań, by były dobrze nawilżone, chronione przed wysuszeniem i pękaniem, nadajemy im odpowiedni kształt umiejętnym makijażem. To jednak doraźne rozwiązanie, odpowiednio dobrany makijaż jest również czasochłonny. Znacznie trwalszy sposób to modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego. 

Pacjentki najczęściej decydują się na zabieg ogólnego powiększenia ust, gdzie podaje się od 0,5 do 1 ml preparatu. Często spotykanym defektem ust jest również dysproporcja między wielkością wargi dolnej i górnej. Chociaż wskazań do zabiegu jest znacznie więcej, rozwiązaniem górującym nad innymi metodami chirurgicznymi jest właśnie zabieg kwasem hialuronowym. Zabieg jest bezpieczny, nie wymaga rekonwalescencji, a efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy, zależnie od zastosowanego produktu. 

Dowiedz się więcej o wskazaniach do liftingu ust, przeciwwskazaniach i efektach zabiegu. 

Jak wygląda zabieg modelowania i powiększania ust? 

Zabieg modelowania ust polega na ostrzykiwaniu czerwieni wargowej preparatami kwasu hialuronowego. Choć kwas HA stosowany w medycynie estetycznej jest pochodzenia syntetycznego, kwas hialuronowy występuje również w organizmie w postaci soli sodowej, głównie w tkankach łącznych i skórze. Jego najważniejsza właściwość to wiązanie cząsteczek wody – stąd też często mówi się o jego zdolnościach nawilżających i odmładzających. Nadaje elastyczność i jędrność skórze, dzięki czemu zmarszczki mimiczne są mniej widoczne. Jako że kwas hialuronowy występuje w ciele, jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm i jego umiejętna aplikacja praktycznie usuwa możliwe skutki uboczne takie jak zgrubienia, dodatkowe asymetrie i siniaki. Powiększanie ust kwasem z reguły daje również bardziej naturalne efekty, aniżeli wypełniacze syntetyczne. Z wiekiem hialuronu jednak ubywa, tak samo dzieje się z produktem podanym w trakcie zabiegu estetycznego – dlatego efekty nie są na stałe. 

Przeczytaj także:  Kosmetyki naturalne Bielenda do złuszczania skóry twarzy – które wybrać?

Kiedy warto zdecydować się na zabieg? 

“Zabieg kwasem hialuronowym służy nie tylko samemu powiększeniu ust, pozwala również skorygować asymetryczny kształt i uzupełnić utraconą objętość” – komentuje dr Łukasz Bełza, właściciel gabinetu medycyny estetycznej Nowa Estetyka we Wrocławiu. 

  • Wskazania do zabiegu ust kwasem hialuronowym
  • odmłodzenie i regeneracja ust
  • uniesienie górnej wargi
  • wyraźne zaznaczenie łuku kupidyna
  • uwydatnienie czerwieni wargowej
  • redukcja asymetrii, uwydatnienie zbyt wąskiej wargi
  • redukcja mikro zmarszczek wokół ust
  • uniesienie kącików ust

Przeciwwskazania

Największym przeciwwskazaniem do zabiegu jest aktywna opryszczka wargowa – iniekcje mogą jedynie niepotrzebnie doprowadzić do rozprzestrzenienia się wirusa na większą powierzchnię ust i powstania nowych ognisk zakażenia. Zabieg można wykonać dopiero kiedy opryszczka będzie całkowicie wyleczona, pomocne będą plastry, maści i leki doustne zawierające acyklowir. Warto również zadbać o dobre nawilżenie ust, co pomoże w procesie gojenia. Lekarze unikają wykonywania zabiegów kwasem hialuronowym u kobiet w ciąży i karmiących.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym na stronie internetowej gabinetu Nowa Estetyka we Wrocławiu

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna