Kontakty biznesowe – jak je utrzymać z sukcesem?

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Jak zwracać się do ludzi, z którymi pracujemy, aby odnieść najlepsze efekty? Jaką strategię obrać, aby nasze działania przynosiły największy skutek? I co zrobić, aby wypaść jak najlepiej w oczach przełożonych?

Jak dbać o kontakty biznesowe?

Jak dowiedzieć się można z bloga APC Instytut, kontakty biznesowe, od których zależy Twój awans czy możliwość rozwoju kariery zawodowej, stanowią pewnego rodzaju grę. Jakie mechanizmy wykorzystywać by wpłynąć na innych ludzi? Jakich słów używać? W jaki sposób zaprezentować się by osiągnąć własne cele? I jak przy tym pozostać uczciwym, tak wobec siebie, jak i innych?

Skupiaj się na tym, czego potrzebują… inni

Ludzie bardzo lubią wyrażać swoje potrzeby. Mówić o sobie i mieć oddanego, wiernego słuchacza. Czują się dobrze, kiedy wiedzą, że ich potrzeby są dla kogoś ważne, a to, co mówią – zasługujące na uwagę i uznanie. Wykorzystaj to. Jeśli chcesz dostać awans, skup się na tym, czego potrzebuje Twój szef. Jakich cech szuka u idealnego pracownika? Co jest dla niego ważne? Słuchaj, obserwuj i wdrażaj w życie.

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Pamiętaj, kłamstwo zawsze prędzej czy później się wyda, a Ty stracisz tylko cenną energię na podtrzymywanie swojego iluzorycznego wizerunku. Wbrew pozorom, jest to wykańczające zadanie. Zdecydowanie lepiej, jeżeli pójdziesz drogą szczerości (co wcale nie oznacza informowania wszystkich dookoła o swoich wadach!) i pozytywnego nastawienia.

Zwyciężaj działaniem, a nie przekonywaniem

Im więcej udowadniasz i pokazujesz, tym jesteś bardziej wiarygodny. Im więcej mówisz, wyjaśniasz, tłumaczysz – tym więcej tracisz. Działanie to klucz do celu, nie zaś teoretyzowanie.

Nie angażuj się w sprawy innych

Bądź „niezależny jak Szwajcaria”. Angażowanie się w sprawy innych, w kontaktach biznesowych, nie przyniesie Ci nic dobrego. Zachowując niezależność, zwiększasz swoje możliwości oddziaływania, a jednocześnie nikogo do siebie negatywnie nie nastawiasz.

Panuj nad czasem

Pośpiech, zdezorientowanie… To wszystko sprawia, że ludzie odbierają Cię jako osobę, która nie przemyślała dobrze swojego zachowania i planu dnia oraz obowiązków. Sprawiaj wrażenie spokojnego i panującego nad czasem – dokładnie tak, jakbyś był pewien, że zawsze zdążysz, że zawsze Ci się uda.

Czy istnieje idealny szampon na wypadające włosy? Mamy najlepszego kandydata, który delikatnie oczyszcza skórę głowy oraz przeciwdziała uszkodzeniom i wypadaniu włosów.

Jeśli spodobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco >> POLUB FashionAndBeauty.pl na facebook


Dodaj komentarz

Podobne posty: