Kiedy zwrócić się po pomoc do psychologa?

Grypa, cukrzyca, pogarszający się wzrok – to problemy zdrowotne przytrafiające się sporej części społeczeństwa. Gdy tylko pojawiają się pierwsze objawy, większość osób swoje kroki kieruje w stronę przychodni lekarskiej. W przypadku przeciągającego się gorszego samopoczucia, przykrego wydarzenia w życiu jest zupełnie inaczej. Zaledwie ułamek potrzebujących korzysta z porady specjalisty.

  1. Kiedy warto zasięgnąć porady psychologa?
  2. Gdzie zwrócić się po pomoc psychologiczną?
  3. Jak może wyglądać terapia?

Jeżeli czujesz się przygnębiony, wydarzyło się coś, o czym byś chciał porozmawiać ze specjalistą, masz problemy osobiste – to poradnia psychologiczna Poznań jest miejscem, które powinieneś odwiedzić. Znajdziesz tam doświadczonych fachowców, którzy wyciągną do Ciebie pomocną dłoń w każdej sytuacji.

Kiedy warto zasięgnąć porady psychologa?

Wizyta u psychologa to wciąż dla wielu osób temat tabu. Mimo, iż na przestrzeni ostatnich lat sytuacja ta się znacznie poprawiła, to wciąż daleka jest od ideału. Z poradami psychologicznymi związanych jest wiele mitów. Warto mieć na uwadze, iż jest to zwyczajna pomoc specjalisty, która ma za zadanie przywrócić równowagę w życiu każdego pacjenta. Kiedy warto pomyśleć o konsultacji psychologicznej? Sytuacji problematycznych może być w życiu wiele. Problemy z utrzymaniem stałego zatrudnienia, kłopoty w relacjach międzyludzkich, strata bliskiej osoby, czy problemy z odżywianiem – to najczęstsze powody, z uwagi na które pacjenci zgłaszają się na konsultacje psychologiczne.

Gdzie zwrócić się po pomoc psychologiczną?

Pomocy psychologa mogą potrzebować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Warto postawić na doświadczonych specjalistów posiadających specjalizację w określonym zakresie. Jeżeli chodzi o gabinet psychologiczny Poznań, to warto zapoznać się z tą propozycją klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna. Co zrobić przed pierwszą wizytą? Warto zapoznać się z opiniami o poszczególnych terapeutach. I nie ma co się zrażać, czasem trzeba spróbować spotkań z kilkoma osobami. W terapii jest bowiem najważniejsze wzajemne zaufanie i dobre relacje z prowadzącym.

Przeczytaj także:  Czy podanie probiotyku w kroplach niemowlakowi to dobry pomysł?

Jak może wyglądać konsultacja psychologiczna?

Zanim zostanie zlecona konkretna terapia, to psycholog musi dokładnie poznać problem. Właśnie temu służy konsultacja psychologiczną. Jest to pierwsze spotkanie, na którym pacjent omawia z psychologiem swoją sytuację. Może to być wyłącznie wywiad psychologiczny, a mogą też pojawić się elementy testów. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Chodzi o to, aby psycholog dobrze rozeznał się w temacie i by mógł zaproponować najlepsze formy pomocy, które sprawdzą się w konkretnym przypadku.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna