Grypa, cukrzyca, pogarszający się wzrok – to problemy zdrowotne przytrafiające się sporej części społeczeństwa. Gdy tylko pojawiają się pierwsze objawy, większość osób swoje kroki kieruje w stronę przychodni lekarskiej. W przypadku przeciągającego się gorszego samopoczucia, przykrego wydarzenia w życiu jest zupełnie inaczej. Zaledwie ułamek potrzebujących korzysta z porady specjalisty.
- Kiedy warto zasięgnąć porady psychologa?
- Gdzie zwrócić się po pomoc psychologiczną?
- Jak może wyglądać terapia?
Jeżeli czujesz się przygnębiony, wydarzyło się coś, o czym byś chciał porozmawiać ze specjalistą, masz problemy osobiste – to poradnia psychologiczna Poznań jest miejscem, które powinieneś odwiedzić. Znajdziesz tam doświadczonych fachowców, którzy wyciągną do Ciebie pomocną dłoń w każdej sytuacji.
Kiedy warto zasięgnąć porady psychologa?
Wizyta u psychologa to wciąż dla wielu osób temat tabu. Mimo, iż na przestrzeni ostatnich lat sytuacja ta się znacznie poprawiła, to wciąż daleka jest od ideału. Z poradami psychologicznymi związanych jest wiele mitów. Warto mieć na uwadze, iż jest to zwyczajna pomoc specjalisty, która ma za zadanie przywrócić równowagę w życiu każdego pacjenta. Kiedy warto pomyśleć o konsultacji psychologicznej? Sytuacji problematycznych może być w życiu wiele. Problemy z utrzymaniem stałego zatrudnienia, kłopoty w relacjach międzyludzkich, strata bliskiej osoby, czy problemy z odżywianiem – to najczęstsze powody, z uwagi na które pacjenci zgłaszają się na konsultacje psychologiczne.
Gdzie zwrócić się po pomoc psychologiczną?
Pomocy psychologa mogą potrzebować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Warto postawić na doświadczonych specjalistów posiadających specjalizację w określonym zakresie. Jeżeli chodzi o gabinet psychologiczny Poznań, to warto zapoznać się z tą propozycją klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna. Co zrobić przed pierwszą wizytą? Warto zapoznać się z opiniami o poszczególnych terapeutach. I nie ma co się zrażać, czasem trzeba spróbować spotkań z kilkoma osobami. W terapii jest bowiem najważniejsze wzajemne zaufanie i dobre relacje z prowadzącym.
Jak może wyglądać konsultacja psychologiczna?
Zanim zostanie zlecona konkretna terapia, to psycholog musi dokładnie poznać problem. Właśnie temu służy konsultacja psychologiczną. Jest to pierwsze spotkanie, na którym pacjent omawia z psychologiem swoją sytuację. Może to być wyłącznie wywiad psychologiczny, a mogą też pojawić się elementy testów. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Chodzi o to, aby psycholog dobrze rozeznał się w temacie i by mógł zaproponować najlepsze formy pomocy, które sprawdzą się w konkretnym przypadku.