Kiedy warto zdecydować się na korekcję ucha?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda Twoje ucho i czy różni się ono od innych. Czasami bywa tak, że często widzimy kogoś i nie zwracamy uwagi na jego uszy.

Jednak w sytuacjach, gdy ucha brakuje lub gdy uszy mocno odstają od głowy, wiele osób decyduje się na wykonanie korekcji ucha.

Konsultacja z chirurgiem pomoże podjąć decyzję

Przed wykonaniem korekcji ucha, podobnie jak przed innych zabiegami chirurgicznymi, każdorazowo pacjent odbywa konsultację z chirurgiem, który wypytuje go na temat jego oczekiwań oraz pyta o ogólny stan zdrowia. Konsultacja jest bardzo ważna, ponieważ pozwala wykluczyć takie przeciwwskazania jak zaburzenia krzepliwości, okres ciąży i laktacji, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, anemia czy cukrzyca. W czasie konsultacji lekarz zleca także wykonanie podstawowych badań.

Więcej na: https://artclinique.pl

Jak przebiega otoplastyka czyli korekcja ucha?

Po zakwalifikowaniu pacjenta do operacji plastycznej ucha pacjent powinien zgłosić się na zabieg z kompletem aktualnych badań, zaleconych przez chirurga w czasie konsultacji. Na czternaście dni przed zabiegiem w porozumieniu z lekarzem należy odstawić wszystkie leki, które mogłyby wpłynąć na krzepliwość krwi. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około jednej godziny. Najczęściej w dwie godziny po zabiegu pacjent może już powrócić do miejsca swojego zamieszkania, pamiętając jednak o zachowaniu wskazówek pozabiegowych. Niestosowanie się do nich może przynieść efekty inne od zaplanowanych. Około tygodnia po zabiegu warto przeznaczyć na odpoczynek, zwłaszcza, że także spanie w tym okresie może być utrudnione. Pacjent bowiem nie może spać na boku. Powinien przyjąć on taką pozycję, by nie urazić miejsca operowanego. Należy także powstrzymać się od mycia włosów, by nie zamoczyć opatrunków.

Choć korekcja uszu kraków nie jest zabiegiem mocno inwazyjnym, to podobnie jak inne niesie za sobą ryzyko wystąpienia komplikacji. Należy więc przestrzegać wszystkich wskazań lekarskich w okresie nawet kilku miesięcy.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna