Coraz więcej mężczyzn stając w pewnym momencie przed lustrem, przeżywa szok, kiedy zauważa, że ich czoło niesamowicie się powiększyło. Przerzedzanie, utrata gęstości, łysienie te słowa w pewnym momencie życia wkraczają do słownika większości mężczyzn. Kiedy mogą pojawić się zakola? W jaki sposób przywrócić włosom gęstość?
Niech włosek z głowy nie spadnie!
Fryzura, włosy to bardzo ważny element, naszego wyglądu. Utrata gęstości włosów, pojawiające się zakola mogą znacznie obniżyć poczucie własnej wartości, powodować kompleksy. Niestety jest to problem znacznej części męskiej populacji, w formie lekkiej już od 40 roku życia, w formie ciężkiej po 60 roku życia. Granice wiekowe niestety regularni ulegają obniżeniu i z problemem zakoli boryka się coraz większa liczba coraz młodszych mężczyzn. Kiedy do wieku dołożymy czynnik genetyczny wiek mężczyzn, u których pojawia się ten problem, obniża się nawet do 16. roku życia. Nie warto się załamywać, nie jesteś w swoim problemie odosobniony, co więcej istnieją metody, które pomogą pozbyć się tej dolegliwości.
Jest sposób, jest metoda
Na rynku dostępnych jest bardzo wiele leków, których zadanie ma wyeliminować problem utraty gęstości włosów i pojawianie się zakoli. Możemy spotkać wiele wcierek, leków doustnych, czy zabiegów kosmetycznych, które mają pomóc pobyć się tej przykrej dolegliwości. Ich skuteczność jest jednak dyskusyjna, nie ma co liczyć na spektakularne efekty, zwłaszcza w zaawansowanym stadium. Przy widocznych zakolach jedyną metodą, która daje 100% pewności co do skuteczności działania jest przeszczep.
W jaki sposób działa przeszczep włosów na zakola?
Zabieg, jakim jest przeszczep włosów, składa się z kilku etapów, które należy przejść, wtedy pacjent otrzymuje gwarancję skuteczności:
- konsultacja chirurgiczna
- ustalenie terminu przeprowadzenia zabiegu
- badania
- przygotowanie do zabiegu
- zabieg
- gojenie po zabiegowe
Zanim dojdzie do przeszczepu włosów na zakola, konieczna jest konsultacja chirurgiczna. Ze względu na dobro i wygodę pacjenta ten rodzaj wizyty może być przeprowadzony online lub osobiście Jeżeli zdecydujemy się na wirtualną formę kontaktu, konieczne będzie wykonanie kilku zdjęć głowy, które poddane będą analizie (szczegóły sposobu wykonania fotografii dostępne są tu: https://medmix.pl/przeszczep-1600-graftow/). Kolejnym etapem jest ustalenie terminu wizyty. W trakcie tego etapu należy pamiętać, że jeszcze 3 tygodnie po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego oraz w tym czasie nie można poddawać się innym zabiegom chirurgicznym, czy stomatologicznym. Dlatego warto ustalić termin, w którym będzie to możliwe. W następnym etapie, przed planowanym terminem zabiegu pacjent musi przejść badania, których część ze względu na dłuższy termin oczekiwania na wyniki należy przejść 2 tygodnie przed zabiegiem, inne te najbardziej podstawowe na kilka dni przed planowanym przeszczepem włosów na zakola. Żeby prawidłowo przygotować się do zabiegu, należy rzucić palenie, dbać o swoje zdrowie – unikać przeziębienia, infekcji, kilka dni przed zabiegiem zrezygnować z picia alkoholu, a w dniu zabiegu najlepiej nie pić kawy. Po zabiegu gojenie się trwa około dwóch tygodni, pierwszych włosów należy wypatrywać po około 3,4 miesiącach od zabiegu.
Współcześnie istnieje wiele sposóbów na poprawę stanu zdrowia oraz poczucia własnej wartości. Przeszczep włosów na zakola jest najskuteczniejszą metodą na poprawę gęstości włosów.