Karboksyterapia. Na czym polega? Dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować pełną gamę procedur dla pięknej skóry twarzy i ciała. Wśród nich dostępna jest także karboksyterapia.

Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej można skutecznie likwidować różne niedoskonałości, nadać skórze młodszy wygląd i dogłębnie ją zregenerować. Takie efekty daje także karboksyterapia, która bazuje na wykorzystaniu dwutlenku węgla.

W artykule poruszono następujące kwestie:

 • Czym jest karboksyterapia?
 • Wskazania do karboksyterapii
 • Czy karboksyterapia jest bezpiecznym zabiegiem?
 • Jak przebiega karboksyterapia?
 • Gdzie karboksyterapia w Krakowie?
 • Efekty zabiegu karboksyterapii

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to popularny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na kompleksowe odmłodzenie skóry oraz zlikwidowanie wielu jej niedoskonałości, w tym zmarszczek, wiotkości, cieni pod oczami, nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów.

Zabieg ten polega na wykorzystaniu dwutlenku węgla, który wprowadzany jest pod skórę z użyciem cienkiej igły. Dawkowanie CO2 jest wtedy prowadzone z wykorzystaniem precyzyjnej aparatury, która dba o jego całkowite bezpieczeństwo.

Karboksyterapia to jednocześnie procedura skuteczna, a przy tym bezpieczna, która nie ma wielu przeciwwskazań. To powoduje, że jest ona chętnie wybierana przez klientki oraz klientów gabinetów medycyny estetycznej – można skorzystać z niej również w mieście Kraków, gdzie zabieg dostępny jest w Instytucie Bielenda.

Wskazania do karboksyterapii

Dzięki zabiegowi karboksyterapii możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych rezultatów w przypadku różnych problemów skórnych.

Co ważne, zabieg może być wykonany na praktycznie każdym obszarze skóry – nie tylko na twarzy, ale również na ciele. W związku z tym karboksyterapia może skutecznie poradzić sobie z różnymi niedoskonałościami skórnymi.

Przeczytaj także:  3 grupy kosmetyków potrzebne do wykonania perfekcyjnego makijażu

Główne wskazania do karboksyterapii to:

 • zmarszczki i wiotkość skóry
 • blizny, na przykład blizny potrądzikowe
 • cienie pod oczami
 • opadające powieki
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • cellulit
 • rozstępy
 • nadmierne wypadanie włosów
 • trudno gojące się rany

Czy karboksyterapia jest bezpiecznym zabiegiem?

Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, ponieważ odbywa się on z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Nie dochodzi wtedy do podrażnienia czy uszkodzenia skóry. Nie pojawia się również ryzyko związane z pojawieniem się reakcji alergicznej.

Dodatkowo, zabieg nie wymaga specjalnej rekonwalescencji – po jego wykonaniu można powrócić do codziennych czynności. Należy jednocześnie pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich zaleceń lekarza medycyny estetycznej.

Jak przebiega karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii przebiega podobnie jak mezoterapia igłowa, czyli polega on na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnej – w tym przypadku jest do dwutlenek węgla.

Stosowany podczas zabiegu sprzęt pozwala wówczas na dawkowanie odpowiedniej ilości CO2 w zależności od miejsca wykonania zabiegu. Po odpowiednim nasyceniu tkanek urządzenie automatycznie odcina dopływ gazu.

Podczas zabiegu mogą najczęściej nie pojawiają się dolegliwości bólowe albo są one bardzo niewielkie. Pacjent najczęściej doświadcza uczucia rozpychania, lekkiego pieczenia.

Gdzie karboksyterapia w Krakowie?

Zabiegi karboksyterapii wykonywane są w salonach piękności w całej Polsce. Jeśli ktoś jednak zadaje sobie pytanie gdzie karboksyterapia w Krakowie to godnym polecenia salonem jest Instytut Piękna Bielenda.

Efekty zabiegu karboksyterapii

W trakcie zabiegu dwutlenek węgla prowadzi do pobudzenia komórek skórnych do regeneracji. Stymulowane jest wtedy ukrwienie tkanek, co sprzyja przyspieszeniu mikrokrążenia oraz wzrostowi naczynek włosowatych.

Przeczytaj także:  Jaka lampa do paznokci? Pomagamy wybrać!

Dodatkowo, karboksyterapia przyczynia się do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, które mają kluczowe znaczenie dla młodego wyglądu skóry, a także redukuje ilość tkanki tłuszczowej, aktywując procesy lipolizy.

W rezultacie zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla wprowadzanego pod skórę pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów – zmniejsza widoczne niedoskonałości, a także powoduje, że skóra może wyglądać jeszcze piękniej.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna