Jakie są medykamenty na porost włosów?

Każdy kto ma problem z wypadaniem włosów nie raz słyszał o cudownych środkach na porost włosów. Tak naprawdę nie ma co zbyt wiele kombinować z medykamentami. Można jedynie polegać na sprawdzonych środkach medycznych takich jak minoksydyl lub ekstrakt z palmy sabałowej. Ewentualnie, gdy środki tego typu okażą się nie wystarczające to można jeszcze zastosować przeszczep włosów.

Minoksydyl

Minoksydyl to organiczny związek, który był stosowany jako lek doustny na obniżenie ciśnienia. Aktualnie jest dostępny w różnej formie (jako płyn areozol, lub spray). Preparat stosuje się miejscowo. Jest powszechnie uważany za skuteczną metodę walki z łysieniem androgenowym. Lek ten pobudza cebulki włosów i dobrze przeciwdziała wypadaniu osłabionych włosów. Jest to lek, którego raczej nie należy stosować doustnie. Może być stosowany zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Trzeba jednak odnotować, że przed zastosowaniem leku trzeba się skontaktować z lekarzem lub famaceutą oraz zapoznać się z ulotką.

Saw Palmetto

Ekstrakt z Saw Palmetto, czyli z plamy sabałowej rosnącej na florydzie to znany i popularny specyfik na walkę z wypadającymi włosami. Saw Palmetto jest antyandrogenem, blokującym DHT. Trzeba wiedzieć, że to właśnie DHT jest czynnikiem powodującym łysienie androgenowe, które jest przyczyną większości problemów z łysieniem. W przypadku chęci spróbowania kuracji za pomocą ekstraktu z palmy sabałowej najlepiej podobnie jak w przypadku minoksydylu oraz innych specyfików najpierw taki wybór przekonsultować z lekarzem trychologiem lub farmaceutą.

Przeczytaj także:  Skóra trądzikowa u dorosłych – jak o nią dbać?

Alternatywa dla medykamentów – przeszczep włosów

Alternatywą dla stosowania leków jest wykonanie zabiegu w postaci przeszczepu włosów. Należy odnotować, że przeszczep nie zawsze jest w pełni skuteczny i nie każdy kwalifikuje się do zabiegu. Decyzja o zabiegu oczywiście musi być najpierw poprzedzona szczegółową konsultacją z lekarzem trychologiem. Tak czy inaczej w wielu przypadkach to właśnie przeszczep jest doskonałym sposobem na uzyskanie gęstych zdrowych włosów.

Źródło zdjęcia:
New Africa / Shutterstock.com

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna