Jaka fryzura na zakola u kobiet?

Linia włosów układająca się w charakterystyczne zakola w obiegowej opinii stanowi domenę mężczyzn. Tymczasem okazuje się, że wcale nierzadko także kobiety, układając pasma w różnego rodzaju zaczesy, starają się ukryć zakola. Jakie są źródła takiego stanu rzeczy? Jaka fryzura na zakola zamaskuje problem, a dodatkowo wymodeluje twarz? Dowiedz się więcej na ten temat.

1. Zakola i rzadkie włosy – źródło problemu

2. Fryzura na zakola – przegląd trendów

3. Pielęgnacja na zahamowanie wypadania włosów

Samo hasło „fryzura na zakola” często przywodzi na myśl niezbyt fortunne fryzury męskie z charakterystyczną „pożyczką” na czole. Tymczasem włosy zaczesane na bok wcale nie są najbardziej optymalną możliwością. Zarówno męskie fryzury, jak i damskie uczesania na krótsze i długie włosy mogą być w tym przypadku modne i ciekawe.

Zakola i rzadkie włosy – źródło problemu

Najprościej rzecz ujmując, zakola to miejsca tuż przy linii włosów, w których kosmyki uległy przerzedzeniu. Taki stan rzeczy jest spowodowany kilkoma czynnikami. Wypadanie włosów w tym miejscu może być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji. Zweryfikuj więc swój sposób czesania i codzienne rytuały. Specjaliści polecają rezygnację z ciasnych upięć, zwłaszcza na czubku głowy. Zrezygnuj także z inwazyjnie działających preparatów stylizacyjnych: lakierów, żeli, farb i rozjaśniaczy. Sprawdź, czy na pewno używasz właściwych kosmetyków.

Na porost włosów lub ich utratę ogromny wpływ ma dieta. Jeżeli organizmowi brakuje witamin i minerałów, szybko odbije się to na stanie twojej czupryny. Niekiedy przerzedzenie włosów spowodowane jest względami hormonalnymi.

Fryzura na zakola – przegląd trendów

Przerzedzone włosy tworzące zakola można sprytnie zamaskować za pomocą odpowiedniego układania włosów. Przede wszystkim zrezygnuj z wszelkich uczesań odsłaniających czoło. W przypadku długich włosów nie wskazane są kucyki, zbierające wszystkie pasma w tylnej części głowy. Co zatem jest polecane?

  • Zrezygnuj z krótkich fryzur – znacznie trudniej jest przy nich ukryć cofniętą linię włosów.
  • Sięgnij po grzywki, najlepiej krótsze i zaczesane na bok lub dłuższe, typu curtain bag.
  • Twoim sprzymierzeńcem będą fryzury z pazurkami przy twarzy.

Przy zakolach zrezygnuj z gładkich i prostych włosów na rzecz swobodnych uczesań. Staraj się zaczesywać pasma z tyłu na przód.

Pielęgnacja na zahamowanie włosów

Wszystkie uczesania są niczym bez zdrowia włosów. Zadbaj o dobry stan kosmyków i skóry głowy. Sięgnij po olejek rycynowy, wcierki i odżywki. Pomoże też suplementacja.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna